Mumbaist - Goasse

Paluks siis reisisellide asjalikku abi. Jõuame Mumbaisse hommikul ca 07.00 ja on plaan mitte jääda sinna linna, vaid asutada GOA poole teele. Kuidas on võimalik liikuda kohaliku rongi, bussi, juhiga minibuss rentida vms. 2. Kuidas on mõjunud turistide rohkus GOA hindadele. Mõtlen selle all sööki / jooki, nii poodides kui baarides.

1
234

Ma arvan, et India jääb üldjoontes nii või naa odavaks. Mumbai on muu Indiaga võrreldes kallis linn. Kuid siiski soovitan kasvõi tagasi tulles 1 päeva Mumbais veeta ja osta Indian Gate juures autoga linnatuur.

Mumbaist Goale on linnulennult üle 400 km. Arvan, et bussiga on see aeganõudev reis. Ise sõitsin bussiga Delhist Jaipuri 6,5 tundi ja vahemaa oli 250 km ringis. Kuid bussisõit on ka elamus.

0
0

Rongiga ikka. Rikšaga(või parem, pre-paid taksoga) saab lennujaamast rongijaama. Kindlasti enne aparaati istumist sõidu hind kokku leppida. Vastasel juhul kujuneb see heal juhul paar-kolm korda kallimaks. Pre-paid taksod on veidi stressivabamad, kindel hind, mida ei pea kauplema. Rongipileti ostmine võib äsja saabunule olla paras katsumus. Peale paari korda on siiski võimalik sealsest bürokraatiast aru saada ja protsess tundub kohati isegi huvitav. Esiteks tuleb üles leida koht, kus müüakse pileteid. Tänaval üritavad äri mehed teid juhatada reisibüroodesse, mis maksavad neile komisjoni. Ka nendest on (võibolla) võimalik pileteid saada, kuid oluliselt kallimalt. Hea, kui raudteejaamas(Mumbais kui ühes suurimas peaks kindlasti olema) on eraldi turistidele mõeldud piletikassa, seal võib juhtuda, et räägitakse isegi inglise keelt. Hea hinna-kvaliteedi suhtega piletid on 2nd sleeper non-AC(air conditioned) klassis. Neid vaguneid on ka kõige rohkem. Samad äri mehed tänaval ja kohati ka jaamas sees seletavad, et rong on selleks nädalaks läinud, rööpad põlenud või piletid otsas. Ei maksa uskuda, rongid siiski väljuvad ja pileteid on saada. Kui mitte sleeperisse, siis üldvagunisse ikka, sinna müüakse neid minuteada piiramatu kogus. Üldvagunis läheb kitsaks ja pikka otsa seal välja kannatada võib olla painful. Samas juba rongi peal olles saab sleeperis vabanenud kohtadele osta vagunisaatja käest upgrade'i. Tasub varakult uurida/järjekorda panna, juba enne rongi väljumist. Jaamas olevate sleeperite ootenimekirjade(broneeringutest vabanenud kohad müüakse nende alusel välja) süsteemi kasutamine ei ole turistile minu arvates väga otstarbekas, vagunisaatjaga on lihtsam asju ajada. Mõistlikud on öörongid. Mumbai-Goa sõit kestab omajagu(~10h vist) nii, et isegi kui õnnestub sealt kohe minema saada(jaama sõit + piletiostmine arvestaksin u. 5 tundi), siis Goasse jõuad üsna ebamõistlikul ajal. Ronge läheb mitmeid, kindlasti on kasulikum eelistada lühema sõiduajaga ekspresse. Eelnevalt uuri välja(poolkohustuslikust India guidebookist näiteks, brand on maitse asi), kust jaamast sinu sihtkohta rongid lähevad(Mumbais Goa suunas peaks olema Victoria Terminus), kuna linnas on mitu rongijaama.

Terasemad tegelased broneerivad omale neti kaudu enne kohaleminekut vajalikud piletid ära, aga seda ei saa kõigile soovitada. Kõrgem matemaatika on selle kõrval elementaarne.

India rongiliiklusest on siin kindlasti varem kirjutatud, kasuta otsingut. Abiks võib olla ka www.indiamike.com foorum. Postitusi lugedes vaata igaks juhuks kuupäeva ning arvesta, et olud võivad praeguseks olla muutunud.

Maanteeliiklus on ebamugavam, eriti pikkade otsade puhul. Kuuldavasti on ka mugavaid busse, aga ei ole õnnestunud kohata. Eesti liiklus on sealsega võrreldes tsiviliseerituse tippklass ja rongid ilmselt ka oluliselt turvalisemad olenemata sellest, et neid aeg-ajalt kuristikku pudeneb. Bussisõitu peab proovima, kuid pigem mõnel lühemal lõigul.

Hindadest Goas. Veidi kallim, kui mujal, aga kõik oleneb. On võimalik kulutada palju(ja mõttetult) ning ajada ka vähemaga läbi. Kohalikel kaupmeestel on hämmastav võime eristada kogenematumaid tegelasi ning müüa neile kõike oluliselt kallimalt. Võibolla aitaks siin natuke solaariumit või kodumaist päikest enne reisi. Esimesele ettejuhtuvale kaupmehele oma raha jätta ei ole mõistlik. Shop around.

Head reisi.

0
0

Mumbai-Goa otsa võib teha ka siselennuga, mis üsna odavad ja netis krediitkaardiga broneeritavad. Ise olen edukalt kasutanud www.spicejet.com 'i. Aegade sobitamiseks ja parema hinna saamiseks tasub teisi siseriiklikke odavlennufirmasid kah vaadata, neid on kümneid. Linke saad tripi otsingust.

Samas rongidega seiklemata jääb India reis veidi poolikuks.

0
0

Mumbais ei või rikšad sõita kesklinna. Ma ei tea, kust see piir hakkab. Kuid see Victoria rongiterminaal jääb kindlalt kesklinna. Tasub võtta takso.

Mul kogemus, et AC3 klassi pidi piletid päev varem ära ostama. madalamatesse klassidesse sai ka samal päeval. Piletite ostmisel on vaja täita blanketid, mida küsige kassast kui nähtaval pole. Turistidele on eraldi kassa, mis on ka mõeldud saadikutele, invaliididel, veteranidele ja muudele valitsustöötajatele.

Rongipiletid on võimalik osta ka netist ette ära. Registeeri kasutajaks.

www.irctc.co.in

0
0

Lennujaamst Colaba rajooni Indian Gate lähedale läks taksosõit maksma 290 RS. Victroria rongiterminaal jääb sinna kanti umbes 2 km varem. Sõidu ajal hakkas taksojuht seletama, et hind 500 RS ja vastuväidete peale üritas selgeks teha, et me oleks enne pidanud lennujaamas midagi tegema, et tavahinnaga saada. Kuid õnneks küsisime enne kohalike käest ja nad ültesid, et sõitmine käib hinnatabeli alusel (läbitud km ja selle vastav hind). Läbitud km vaata auto küljes olevalt mõõdikult ja küsi näha hinnatabelit. Kuid tippi võid ikka maksta. See jutt kehtis musta-kollast värvi taksode kohta. Valged pidid olema erataksod.

0
0

Ei tea, kas Mumbaist on ka võimalik mingi mikrobuss koos juhiga laenutada, et see seltskonna Goa'sse transpordiks? Kui kellelgi on kogemust siis paluks infot ja palju sellise teenuse eest ka raha lüpstakse?

0
0

Kindlasti on võimalik.

Valik Googel otsingust:

http://www.google.ee/search?hl=et&q=bus+rent+in+mumbai&lr=

Suvaline leht valikust:

http://www.samsantravels.com/carhire.htm

0
0

Ostsin täna piletid VISA kaardiga Mumbaist Goasse ja loodan juba kell kaks Goas olla. Mumbaisse saabume samuti kell seitse. India lennufirma on Flykingfisher, teistest lennukompaniidest ei taha pileti ostmine enam õnnestuda. Hind 93 USD

0
0

93USD on ühe otsa hind?

0
0

mina ostsin bookinghouse.net -ist Mumbai-Goa edasi-tagasi, oli ~2000 EEK-i, sõit jaanuaris.

0
0

üks ots jah 93USD- 1084 krooni, 1 november

0
0

Bussiga muidu saab ka. Ja bussid on täitsa korralikud, aga naljakad. Naridega ja eesriietega, et saaks privaatselt magada. Mis muidugi ei õnnestu, sest tee on kole käänuline ja raputab. Bussid sõidavad kah öösel.

0
0

Aga ehk siis teistele, kes seda foorumit loevad , mõned tähelepanekud: -Indias on palju muud huvitavamat kui Goa -Goa hinnad on umbes-täpselt 4 korda kallimad kui mujal tava Indias(jätame siis välja turismimagnetite lähiümbruse) -Indias on palju teisi ilusaid randu, nii täiesti inimtühju kui inimestega -Mumbai ja Goa vahepeale(nii Goast 200 km Mumbai poole) jääb tore privaatne hipide rand, kus saab ka täna end vabas õhkkonnas mõnusalt tunda, filosofeerida, päikest võtta(nii riietega kui ilma) ja õlut juua. Kuna sinna saab ligi ainult paadiga(või kergemalt ainult paadiga), siis on ta turvaline igas mõttes. -Tasub kaaluda rendiauto võtmist, rendi mopeedi hankimist(ei tea , pole proovinud) -Pikemalt jäädes võiks ka kaaluda motoriksa ostmist(uus maksab 30000 krooni, kasutatud kordades vähem) -Goa on väga erinev muust Indiast, õieti Goa on Goa. Natukene Egiptuse ja Kanaari saarte moodi kuurort, ainult et 20 aastat ajas tagasi.

0
0

Goa oli ju Portugali asumaa ja seepärast ka erinevus muu Indiaga näha

0
0
1
234
Lennupakkumised
Reisikaaslased