Muuseumite jm. taoliste hinnad?

Plaanides reisi Itaaliasse, tekkis segadus muuseumite hindade suhtes. Mõnedel lehekülgedel räägitakse, et alla 18. aastastele kehtivad soodustused ja paljud kohad on isegi tasuta. Aga teistel lehekülgedel on antud lihtsalt mingid kindlad hinnad. Aga kuidas siis tegelikult on nende soodukatega.

Lisaks veel see, et kui keegi on kasutanud Roomas "Roma Passi", siis kas see on väärt ostmist?

Kõik sõltub linnast ja muuseumist ning külastamisehetkest.

Mõnes muuseumis ei ole soodushindu. Üle 65-tele EL liikmesriikide kodanikele tavaliselt on, alla 18-aastastele mõnikord ka. Mõnikord on tudengitele, Firenzes ma mäletan, peamiselt küll kunstiajaloo või kunstitudengitele. Roomas on natuke laiemalt. Seega: soovitan pigem vaadata internetist üldist infot, aga kontrollida igaks juhuks ka koha peal, sest alati võib olla mingi ajutine soodustus just sellel hetkel, kui teie kohale ilmute.

0
0

Ääremärkus: uuri veebilehte www.isic.org

Lisaks nendele, kes on õpilase, üliõpilase (ISIC) või õpetaja (ITIC) auväärses staatuses, eksisteerib veel IYTC-kaart igaühele, kellel vanust kuni 26. Näiteks Roomas pakutakse ISICu omanikele 318 allahindlust, ITICu omanikele pisut vähem ja IYTC omanikega on pisut nirusti, ent nipet-näpet siiski.

Kui kuulud nende hulka, kes oma vanuse või staatuse tõttu võib omale mõnd ülalnimetet kaartidest lubada, tasub ühendust võtta endale lähima väljaandjaga.

0
0

Oskan küll täpsemalt vaid Firenze kohta rääkida, aga selline süsteem peaks olema kogu Itaalias. Näiteks Firenzes on kolme tüüpi muuseume: riiklikud, kommunaal (ehk linnavalitsusele alluvad)muuseumid ja eramuuseumid. Riiklikud on näiteks Uffizi galerii, Accademia galerii, Pitti palee muuseumid, Bargello, Medicite kabelid, San Marco muuseum ja paljud teised väiksemad. Tasuta saavad nendesse muuseumidesse Euroopa Liidu kodanikud, kes on alla 18 aasta või üle 65 aasta vanad. Aga ettevaatust! Osadesse muuseumidesse saab vaid ettetellimusega ning see maksab näiteks Uffizi puhul 4 eurot inimene, vaatamata vanusele. Kui oled üle 65 vana ja pilet broneeritud, siis maksad 4 eurot, kui täishinna klassis, siis pilet (tavaliselt 6.50 aga sõltub näitustest) pluss 4 eurot. Lisaks on veel nimekiri nendest, kes sisenevad tasuta, nagu kunstiajaloo üliõpilased, invaliidid, ministrid jne jne. Teine klass ehk kommunaalmuuseumid: linna residentidele tasuta, osad tasuta vaid iga kuu viimasel laupäeval. Teised kõik maksavad, aga teatud vanuseklassidel sooduspiletid. Tasuta saavad invaliidid, ajakirjanikud jne. Tasub alati enne pileti ostmist küsida, et kas äkki jääd mõnda soodusklassi. Firenzes on näiteks seda tüüpi muuseum Palazzo Vecchio, Brancacci kabel, Stefano Bardini muuseum, S.Maria Novella muuseum jne. Kolmas klass on siis nn. eramuuseumid või mis kuuluvad mõnele muule ühingule. Näiteks Michelangelo kodumuuseum, Toomikiriku muuseum OPA, Dante maja, Medici Riccardi palee, Alinari fotomuuseum jne jne. Nendes on igalühel omad reeglid ning tasub enne järele pärida. Kes aga peatub Firenzes pikemalt ning plaanib rohkete muuseumide külastamist, siis soovitaksin teha endale Amici degli Uffizi kaart - maksab 60 eurot inimene (perevariant 100 eurot sisaldab kahte täiskasvanud ja kahte last) ning võimaldab terve aasta siseneda kõikidesse riiklikesse muuseumidesse Firenzes täiesti tasuta ning ilma järjekorrata. Kaarti saab teha Uffizi galeriis, sissepääs nr.2 Kui on muid küsimusi Firenze muuseumide kohta, siis vastan nendele meeleldi.

0
0

Mnjah - aitäh :) Ma lisaks nii palju, et kommunaalmuuseumide hind sõltub väga tugevalt linnast, Bolognas on nendesse sissepääs tasuta ka mitteresidentidele, näiteks (aga Bolognas kipub üldse enamus muuseume tasuta olema ja seepärast ma olin ise ka üllatunud, kui tornidesse pääsemiseks raha taheti)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased