Myanmarist Taisse mööda maad

Esialgne mõte detsembris, jaanuaris või veebruaris teha reis Myanmar-Põhja Tai-Laos. Esialgselt kava 21-28 päeva ning soov oleks alustada Myanmarist ja mööda maad liikuda Taisse. Myanmaris ca 10-14 päeva, 2-4 päeva Tais, 9-14 päeva Laoses.

On kellelgi kogemust Myanmarist Taisse piiriületusel? On keegi sarnast reisi läbinud?

Või oleks mõistlik lennata Bangkoki, sealt Veintiane ning liikuda läbi Laose Põhja-Taisse, kust omakorda Myanmari ja lõpuks lennata Yangonist tagasi Bangkoki. Või oleks mõistlik asendada Bangkok Kuala Lumpuri (või mõne muu linnaga, kust Yangoni ja Vientianesse okei lennuühendus) lootuses leida soodsamaid lennupileteid...

Soovitan Air Asiaga seal liigelda, siit (Euroopast) vaata kõige odvamad kampaania piletid aasiasse ja sealt seikle edasi. Endal sama plaan jalgrattalaager kuskil teha, Laenutada rattad ja siis kohapeal kõik ära vaadata ja teise riiki edasi ja seal sama. Pikki plaane ei tee, kogemused näitavad, et kõik sujub iseenesest :)

Myanmari ja Tai vahel on hetkel lahti 4 piiripunkti, nii et peaks olema teostatav mõlemat pidi. Viimasel ajal on ootamatusi vähem olnud, kuid tasub siiski arvestada, et Myanmari piiripunktid võidakse ilma ette teatamata sulgeda.

Kui lennukipileteid vaadata, siis enamasti on Bangkok odavam kui Kuala Lumpur.

Nüüd siis lisaks lennujaamadele võimalik e-viisaga siseneda ka Taist läbi kolme maapiiripunkti - Tachileik, Myawaddy and Kawthaung. Tachileik asub siis Chiang Rai lähedal Tai põhjaosas, Myawaddy asub Myanmari keskosas ning Kawthaung Birma lõunaosas.