Nädal Iirimaal

Kui Iirimaal on aega täpselt üks nädal - mis on "must be" ja mis ei ole seda mitte? Dublin on selge, sellest ei saa juba transpordi osas üle ega ümber - aga mida tasub veel ette võtta ja mis oleks selle aja jooksul selge ülepingutamine?

Soovitan läände-edelasse suunduda: Croagh Patricku mägi, Connemara, Calway, Burren, Moheri kaljud, Dingle'i poolsaar, Kerry ring, Killarney rahvuspark. Nädalaga enam-vähem tehtav. Kui neist ajapuudusel midagi välja jätta (tahtes aega ka Dublinile ja ümbrusele pühendada), jätaks ära kaks-kolm esimest. Viimased jätsid aga endale küll võimsa mulje. Dublini ümbrusesse jäädes ilmselt Taara mägi, Newgrange, Wicklow ja Guinness pubides igast asendist. Põhja-Iirimaa rannik on ka ilus, aga nõuab vist pikemat reisi.

Dublinist saad Belfasti paari tunniga, Belfastist läheb buss mööda rannikuäärt Giants Causewayle hommikul. Võtad oma joogi kaasa ja matkad selle ranniku läbi (vaata Googlest pilte) ja õhtul saad bussiga ilusti tagasi Belfasti jälle. Päev mega looduselamusega garanteeritud. Samuti Connemara ja Burren ja Galway on kaunid. UK poolne Iiri on elamusterohkem arhitektuuri jne osas. Vabariik sellist elamust ei pakkunud, kuigi Dublinis on vahvaid muuseume. Giants Causewayle soovitan küll panustada.