Nädalaks jahiga söitma.

Soov oleks üürida jaht ( ca 18-23 meetrine ) 8-10 voodikohaga nädalaks ajaks, üle 15000 euro muidugi ei tahaks maksta aga tundub et selle raha eest ei saa nagu peale purjekate miskit. Väljumine vöib olla üksköik millisest riigist ( näiteks Kreeka, Horvaatia, Hispaania, Prantsusmaa, Itaalia jne. ). On kellegil äkki mingisugust paremat infot vöi saab jagada isiklikke kogemusi selles valdkonnas.

Kas tahate rentida seda jahti skipperiga või on seltskonnas olemas navigatsioonilubadega inimesed? Siit algab juba hinnavahe. Siis sõltub hind veel sellest, kas tahate rentida purjepaati või mootorpaati. Siin Itaalias võib leida last minute ka 400 eurot inimene nädal, skipper pardal. Muidu võib nädalasel kruiisil ära käia ka 800-1000 euroga. Sõltub muidugi marsruudist ning perioodist -augustis on näiteks hinnad laes ja vaja varakult ette broneerida, samas septembris on võimalik leida juba päris hea hinnaga huvitavaid kruiise. Mootorpaadi puhul on küll rohkem liikumispinda ja üldmulje puhtam, kuid arvestage et kütus on väga kallis. Samas õige navigatsioonitunde annab purjepaat, hoiab ka kütuse arvelt korralikult kokku. Kuid tuleb arvestada, et skipperit vaja ka abistada (seega füüsilist tööd vaja natuke teha) purjede pakkimisel, lahti tegemisel jne. Ka võimalust igasuguste köite taha komistamiseks on rohkem - kui puudub kogemus. Kuid selle vaeva korvab meri sajakordselt - pidev mootorimüra kõrvus on merel tõesti tüütu. Usun, et peate mõningad soovid enda jaoks täpsustama ja siis internetti otsima - valik on väga suur, kui pole oluline väljasõidu sadam ning marsruut.

Tahaks järgmise aasta suveks juba paika panna ja ikka skipperiga, endal ( teistel ka ) selles valdkonnas kogemus puudub. Olen vaadanud ka purjepaate aga isegi seal ei leia nii odavat varianti.

Tee otsinguid märksõnadega Turkey ja gulet. Võibolla pakub huvi - puust gulet näeb päris võimas välja ning mõnes mõttes ühendab purjeka ja mootorpaadi omadusi, pakkudes tänu laiale kerele suurt tekipinda päevitamisdiivanite ja suure söögilauaga, ka kajutid ja muud siseruumid on suured ja suhteliselt mugavad. Sõidetakse enamasti rannapiirkonnas, tuulte-lainete eest kaitstud vetes (paadi keretüüp pole just avamerele mõeldud) ning mootoriga, paat liigub suhteliselt kiiresti, kütusekulu aga võrreldes glisseerivate mootorpaatidega üldse suur (enamasti on teatud tunnid rendihinna sees ka). Paaril korral võib meeskonnal lasta ka purjed heisata. Meeskond pakub ka korralikku teenindust. Ning võrreldes samaväärset pakkuvate mootorpaatidega on hind väga odav. Samasuguste purjekatega võrreldes jälle on mugavusi ja avarust paadis oluliselt rohkem.

Kas keegi oskab öelda kas Tais ka selliseid pakkumisi on ( mootorjahtidele ) ? Vaatasin natuke ise aga hinnad ikka päris körged ja laevad suhteliselt vanad.