Nädalalõpp Viinis

Tere, Oktoobri lõpus lähme sõbrannaga nädalalõpuks Viini. Kas oskate soovitada head hotelli vanalinnas? Kuhu soovitate kontserti vaatama minna? Kas kontserdipileteid peaks ka ette ära ostma? Mida veel soovitate Viinis kindlasti ära vaadata, kui sinna esimest korda minna? Suur tänu info eest!

Hästi põnev koht, kus mitmeks tunniks uudistamist. Saab vaadata struudli tegemist, pargis (ja maailma esimeses loomaaias) jalutada, eksida ära labürinti ja muidugi tiirutada lossi tubades-saalides.

Loodetavasti teil veab ja Ringstrassel ehk peamiste vaatamisväärsustega tänaval ei ole enam suuri remonttöid. Meile pakuti tellingutes parlamendihoonet, mille esine trepp oli kah üles võetud :)

Starbuck's kohvipood ja metroos asuv jaapani söögikohake jätsid meile igatahes unustamatud muljed, eriti just teeninduse osas.

Vaata mõni osa "Komissar Rex"-i sarjast, tegevus toimub Viinis ;)

Aa - ostlemisest kah. Esialgu võib hinnapoliitika päris korraliku šoki tekitada, et "oi kui kallis." Seega kui raha kaasa vahetad, siis pigem rohkem kui vähem.

Kuna käisime jõuluajal, siis nautisime peamiselt lihtsalt meeleolu. Vanalinn on parasjagu nii suur, et mõnus paar päeva ringi jalutada ja siia-tänna sisse kiigata.

Pildid on siin: http://www.pbase.com/jyri/vienna

Kui suur Viinis see vanalinna osa on? Kas mugav oleks leida hotell seal? Mõni soovitus aitaks väga.

Loe läbi ka köik muud Austria-postitused. Neis on inffi ka Viini kohta. Hotell ei pea olema ilmtingimata vanalinnas. Sellise eest maksate ennast segaseks. Ja veel, keskmine muuseumipileti hind on 8 eurot :-) http://www.hostel.at/en/ Starbucksi kohvikuid leiab peaaegu igalt mandrilt, neil on töesti hea kohvi, aga mitte midagi lokaalset (st kohalikku omapära), massikaup. Linnas on igatsorti kohvipoode ja söögikohti, kui möni huvi pakub, tasub julgelt sisse astuda. Ylikooli kampuses on hea öllerestoran, kus kohaliku kesvamärjukesele lisaks on väga head söögid ja noor seltskond. Siit leiad möningaid vihjeid söögipaikadest: http://lokaltipp.at/lokalfuehrer/wien Kahjuks on selleks aastaks Schönbrunni teatriesitused läbi ja elamusi tasub otsida mujalt: http://www.viennaticketoffice.com/operette_de.php http://www.virtualtourist.com/travel/Europe/Austria/Bundesland_Wien/Vienna-320332/Things_To_Do-Vienna-TG-C-1.html

Vaata siia: http://www.reserve-hotel.com/HBOImages/destinations/austria/vienna/ Valik on sinu, aga kõige odavam on ööbimine pansionis, ehk saksa keeles - pension. Meie olime suht kesklinnas, 51 eur 2-ne tuba. Jah -parlament nägi küll igati kobe välja, tellingutest vabanenud. Kindlasti külastage Hispaania ratsakooli(hispanische Hochfreitschule), kas trenni või muusikalist etendust.Seda suvel pole, hobused kuumal ajal maal. Käisime veel Wiener Heurigen-il, s.t. selle aasta veini maitsmispeol, umbes nii.... See sobib neile, kellele meeldib külakõrts, värske lahe vein ja musa. Kasutasin selle firma teenuseid, need sutsu odavamad kui ticketofficel ja valik kah mitmekesisem. Hotellist tuuakse ja viiakse. http://www.viennasightseeingtours.com/DFIRST.htm Üks nädalavahetus on tegelt Viini jaoks jube vähe!

Suite Hotel 900 m Zur Oper Viinis oli taitsa viisakas (http://wien-hotels.info/h3/frameset_en.html). Oli toesti vaikese jalutuskaigu kaugusel ooperist ja vanalinnast. Trammi ja rongiga oli lihtne ka lennujaama paaseda. Panin hotelli kinni booking.com kaudu ja sain 50% hinnaalandusega junior sviidi, kahe toa ja vaikese kooginurgaga (112 EUR). Ainuke miinus oli, et tanava poolsetesse tubadesse kostub pisut tanavamyra, kysige hoovi poole.

Vanalinn suuruselt nagu meil Tallinnas, 2 päevaks tegevust leida ilmselt keeruline. Käisin talvel, väga lahe oli raekoja ees olev uisuväljak.

Sel aastal juuli keskel soojade ilmadega oli öine vanalinn koos kohvikute ja õllekatega mõnus kolamiseks.

Kas oskate soovitada ka mõnda klubi kesklinnas?

Kui palju aega selleks jätta, kas aitab 1 päev? Piletihinnad on nii erinevad, milline valida? Kas Golden Pass on mõttekas? Jagage kogemusi, palun! Kas keegi seal Donauturmis ka käinud on? Mis veel võtta 4 päeva kavva?

Tahaks ka võimalikult palju inffi Viini ja Austria kohta. Palju seal bensiin maksab? Tahaks ka mõnda klubi-soovitust kesklinnas!

Huvitav, te ei viitsi isegi lahti teha ja lugeda seda infot, mis siia teised riputanud on. Siin on ju kõigile küsimustele vastused, nii tegemistest kui käimistest kuude kaupa lausa, klubid reas jne.http://www.reserve-hotel.com/HBOImages/destinations/austria/vienna/

Lossiaias jalutamine ja mäe otsa ronimine röövis 3 tundi (koos väikse kohviga ja vaatega lossile). Kui lossis sees ka ringi vaadata, siis 5 tundi peaks täitsa piisav aeg olema.Pigem juba maksimum.

Tulime just esmaspäeval Viinis. Elasime 4* pansionis - Pension Excellence, Alserstrasse 21. Hinnaks oli 97 euri öö. Majutus igati ok, mõnus, mugav, turvaline jne. Hinna sees oli hommikusöök ning kõikvõimalikud maksud. Bronnimisel peab seda vaatama, et esialgne odav hind kallimaks ei lähe. Nimelt on paljudes kohtades toodud hind kas ilma hommikusöögita või siis ilma maksudeta (ca 20 %) hinnast. Kasuta otsinguteks ja broneerimiseks http://www.booking.com/ keskkonda. Sealt leiab üldiselt väga heade soodukatega majutust. Päris vanalinna son enamus kohti pikalt ette bronnitud. Vanalinna (näiteks Stephanplatzile) on sealt jalutades ca 10-15 minutit. Kuulus 2 torniga kirik paistis aknast kätte ja sinna oli umbes 7-8 minutit jalutamist. Saab ka trammidega 43 ja 44 Schottetringil (siis kiriku juures).

  • suviti näidatakse hilisõhtul Viini raekoja platsil kino ja on kontserte, kindlasti soovitaks
  • kontserdipileteid on saada kohapeal, kui päris ooperisse ei taha (mida saab ka ette bronnida üle veebi), siis minge kuursaali, seal on pea iga õhtu viini meloodiate kontsert (küsige hotellist)
  • kui jääb aega üle sõitke tramm+buss abil linna äärde mägedesse, kus on pargid ja veiniaiad, teistmoodi viin, matkarajad, kaunid vaated jms (aega varuge min. 3-4 tundi)
  • sadam ja selle kõrval asuv park saarel Doonau peal, jalutage Doonau ääres

Kui kellelgi peaks olema huvi ostukeskuste vastu, siis suurim on Donauzentrum. Asub küll äärelinnas, aga otse metroopeatuses. Donauzentrumis on ka samanimeline hotell - 4* ja väga soodsa hinnaga. Minu meelest alla 1000 krooni oli öö. Asukoht jah äärelinnas, aga vanalinna metrooga umbes 15 minutit.

Kindlasti minge jah Viini mägedesse. Sõitke Schottentorilt Grinzingisse trammiga 38 ja sealt bussiga 38A edasi mägedesse kuni Kahlenbergini. Sealt avanevad vaated Viinile on võrratud ning samuti võimalik veini kaasa osta.

Soovitan külastada parlamendihoonet, katakombe Stephansdom'i all, Habsburgide hauakambrit, Schönbrunni lossi kindlasti koos tõllamuuseumiga, Viini ooperimaja...