Nädalane kaugreis - ideid?

Plaanime järgmisel kevadel 7..9 päevast kaugreisi (st väljaspoole Euroopat) - kohta "kus oleks huvitav".

Eelmine kevad veetsime nädala Kyotos/Osakas. Nüüd otsime analoogset sihtkohta, kus (a) oleks piisavalt põnevaid elamusi - kas kultuurilisi/ajaloolisi nagu Jaapanis või looduslikke; (b) kuhu saaks lennata suhteliselt mugavalt (vastasel juhul läheb enamus nädalast kaotsi lennukis); (c) kus kohapealsete elamusteni jõudmine pole eriti aeganõudev (taas, Kyoto näitel, oli enamik ajaloolisi kohti tunniajalise rongisõidu raadiuses).

Kas kellelgi on kogemusi/teadmisi sellise sihtpunkti valikul?

Shanghai (koos Suzhou - rongiga 1h, Hangzhou - rongiga 2,5h, Nanjingi - rongiga 2,5h ja Wuxi'ga - rong+buss Lingshani Buddha juurde u. 2h). Peking ning midagi seal ümbruses. Madeira - ehkki on küll otsapidi EU-ga seotud, aga IMHO piisavalt eksootiline. India (näiteks Delhi, Agra ja Varanasi - Agra päevamatkana ja Varanasi näiteks Spicejet'i siselennuga).

Külastage oma seltskonnaga mõnda tõsisemat raamatukogu. Seal on kümnete kaupa säravate pealkirjade all suuri albumeid vaatamisväärsustest kogu maailmast. Arutage ja otsustage ise. Küllalt tühi töö on pakkuda siin tripis põnevaid kohti alates NYorgist kuni Filipiini saarteni.

New York :) Moskva Lähis-Ida, Kaukaasia, Kesk-Aasia riigid..

Filipiinid, Hiina jne tunduvad nii lühikese reisi jaoks nagu liiast.