Niagara Falls- Toronto

Tere, et olen juulis nädala Torontos. Ja oleks mõned küsimused,et kas Niagara Falls tasub
külastada ja kas sinna oleks mõtekas minna omal käel võis siis kasutada mõnda ekskursiooni büroo päeva reisi. Mis oleks atraktsioonid mida kindlasti Niagara Fallsis vaadata? Ja kas kuna usa viisat ei ole siis jääb palju nägemata? Mis oleks Torontos või ümbruses veel kohad mida tasuks külastada?

Tasub ikka. Niagara jugade alla mahub kolm juga, mida eraldavad üksteisest erinevad saared. Suurem neist Hobuseraua juga (Horseshoe Falls), mida kutsutakse ka lihtsalt Kanada joaks. Joad on vaatamsit väärt, kaamerad kindlalt kaasa! Aga linn ise meenutab odavat disneylandi vms. Ehk siis- naudi jugade vaatemängu ja ära oma väärtuslikku kanada- aega linnas jalutamisele raiska. Ise üürisin Niagra Fallsi minekuks auto, aga olen kindel, et ka tavalised liinibussid Torontost sinna sõidavad. Kui raha kuhugi panna pole, siis võid ju ekskursioonibüroole kah maksta, aga mina ei maksaks.

Joa alla tunnelisse saab minna (planeeritud kunagi elektrijaama tarbeks), samuti korraldatakse regulaarseid sõite väikeste jõelaevadega jugade lähedale. Märjaks saamine mõlemal juhul garanteeritud, vaatamata jagatavatele kileürpidele. Hindasid ei mäleta, aga midagi ülemõistuse kallist nad polnud. Tasub külastada armsat väikelinna Niagara on the Lake´i, mis asub Niagara jõe suudmes Ontario järve ääres. Sinna lähedale jääb ka liblikafarm. Meenutab see troopiliste taimedega kasvuhoonet, kus vabalt igasugused värvilised liblikad ringi lendavad ja sa jalutad nende keskel. Ja sellel nn poolsaarel Niagara jõe, Ontario ja Eire järvede vahel kasvatatkse ka viinamarju! Proovi Kanada jääveini. Kena kant igatahes.

Kanada poolelt ongi juga etem kaeda. Ka soovitan tõusta üles torni, sealt saab teha üldvõtteid. Sinna saab treppi mööda otse aga arukam oleks minna allavoolu sillani, siis läbi linnakese tornini, alla võib tulle juba treppi mööda. Torontost sõites jääb teele ka Hamilton, seal ma midagi erilist küll ei leidnud.
Sedapidi on ka arukam sõita, sest õhtul on Torontost välja sõites ummikud, tagasi aga lahe. Meie rentisime väikebussi, kuid hinda samuti eriti ei mäleta, vist 15 CAD näo kohta. Kuid see oli ka aastaid tagasi, eks nüüd tule topelt arvestada.
Ahjaa, sageli on veevihus vikerkaart näha, ehk trehvad ka sellele peale.

Sai eelmine nädal ära käidud Kanada poolel. Soovitan enne seal käia vaatamas 40min. filmi joast( kino asub vaatetorniga samas parklas) siis saab selle ajaloost ja syndmustest hea ylevaate. Kuidas on se nimi tulnud ja kes on sealt tynniga allasõitnud. Need tynnid k6ik on ka seal väljas näitusena. Hind 9 doltsi.
Laevaga alla minna ei tasu. Raiskad aega ja raha. Seal on nii märg, et pilte teha ei saa ja Kanada joast näed aind veeauru ja kuuled seda kohinat aga selle elamuse saad juba ka seal stereokinos kätte.

Mina soovitan kindlasti,see on yks minu lemmikkohti ja olen seal vist käinud juba 3-4 korda,alati kui Torontosse tulen:)