Nida-Kaliningrad-Poola rannikuala

Soov juba juunis teha lastega autoga sõit Nidalt Kaliningradi ja sealt edasi mööda Poola rannikuala. Aeg on meil piiratud 7 päevaga, st sõidame nii kaugele kui 3,5 päevaga jõuame. Plaan on võimalikult palju öid veeta telgis. Esimene öö võiks olla Kalipeda lähistel, järgmine kuskil Kaliningradis ja siis juba Poolas. Kas kellelgi on telkimiskogemusi neis paikades? Eelmisel aastal jäime just Klaipeda lähistel hätta - ei leidnud sobivat kohta ja kui siis lõpuks rampväsinuna end kuhugi metsa vahele ööbima sättisime oli kohe üks kuri elanik kohal, kes politseiga meid ähvardas. Täielik küsimärk on muidugi Kaliningrad. Igasugune seda trajektoori puudutav info ja näpunaited on teretulnud.

Vene viisa on teil siis olemas juba? 1 päev, ööbimine Klaipedas 2 päev, ööbimine Kalinin 3 päev, ööbimine Sopot hommikukohv, väike jäätis ja tagasisõit

0
0

Suur lootus on, et saame saatkonnast positiivse vastuse. Pidepunktid sellisel kujul sobivad, aga tahaks rohkem vihjeid sobiva telkimispaiga lihtsaks leidmiseks. Kas Kaliningradi oblastis on kuskil mere lähistel võimalik telkida ning kas see on ka lubatud/turvaline tegevus või peaks tingimata majutusasutusele mõtlema? Poolas nagu aru saan ei tohiks probleeme olla ja kohti suht palju.

0
0

mina tiirleks pigem Leedu rannikualal need päevad ringi:) Mõttetu sõita kõik päevad jutti selleks, et öösel kuskil telki magama ronida, ise olles rampväsinud. Puhkust peaks ikka nautima.

0
0

Kui metsikult telkida ei soovi, siis Leedu kämpingud leiad: http://www.camping.lt/index.php?lang=2 Nendest ainult 2 jäävad Sinu marsruudile, "Nida" ja "Ventaine". Kui Sa Nidale ei plaani minna, siis jääb ainult "Ventaine".

0
0

Eebu kas said Kaliningradis käidud? Kuidas oli, mida nägite/tegite? Kas ööbisite ka seal? Kõik muljed mis viitsid kirja panna teretulnud. Meil viisad taskus lapsed saatsime täna õhtul bussiga 3ks nädalaks sinna laagrisse! Plaan neid ikka vaatma ka sõita. Kas Nida kaudu lastakse üle? Kas Poola poolt väljuda ikka tohib sellisel juhul? Kõik vastused ka küsimata küsimustele teretulnud.

0
0

Tere.

Niipalju kui ma surfasin, sain aru, et Klaipedast Põhja-Poola laeva ei lähe. Ega kellelgi vastupidist infot pole? Kas keegi 2009 on Kaliningradi rajoonist läbi sõitnud? Kas väga vaevarikas? Aitäh aktuaalse info eest.

0
0

Mul sama tee ees, viisad tegemisel ja kindel plaan 3 päeva olla kohapeal. Siit aga mõned küsimused: Ilmselt Kybartai piiripunktis on tuhutud saba veoautodele-kas ka sõiduautodele sama seis kui meil Narvas-kuni 3 päeva? Siis ilmselt Pageiai-Sovetsk ilmsel sobiks paremini kuisd sõiduautode koha pealt jälle ei tea midagi. Kolmas võimalus Nida kaudu-kas veel toimibki see või kraav läbi kaevatud? Kuidas on nende tagasituleku tsekkide ostmisega-selleks spetsiaalsed putkad? Ja kas üle 48 tunni kestev külastus vajab ka miilitsas registreerimist? Kuna tegemist ikkagi sovjeedi ajal äärmiselt tiheda sõjaliste objektide asustusegamsiis millistes linnades on üldse sisepääs võimalik (et terroristiks ei peeta)? Kas pilti üldse peale hotelliesise teha tohib kusagil? Ja veel-millised on leedu seadused alkoholi ja sigarettide riiki sisse toomisel-meil ju Lätiga ühised need.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased