trip-krainetrip-ukraine-dark
Nipid Euroopas odavaks rongireisiks?

Endal selline kogemus - võtsin aastavahetusel ette rongireisi Berliin-Dresden-Praha ja tagasi. Igaks juhuks tegin eelneva hinnpäringu Reisieksperti (peaks olema Eesti parim rongiekspert), kes käis välja järgmised rongihinnad:

  • Tavahind, lahtine kuupäev: Berliin-Dresden: u 60€ edasi-tagasi
  • soodushind, kindel kuupäev ja rong: alates 30€ edasi-tagasi Piletihindadele lisandub pileti printimistasu 150 kr.

Brr, kallivõitu. Tegelikkuses osutus sõit tunduval soodsamaks: jõudsime Berliini laupäeval, mis andis õiguse kasutada wochenende piletit (30€ eesti võib päeva jooksul sõita kõikide regionaalrongidega ja S-bahnidega, lisaks kehtib pilet viiele inimesele). Mis veelgi parem, raudeejaamas ujus külje alla tegelane, kes müüs meile oma wochenende 25€ eest maha (nime seal peal ei ole). Nii et Dresdenisse siis umbes 8 ja poole euro eest nägu :)

Eksperdi pakkumine Prahasse:

Dresden-Praha: normaalpilet u 120€ edasi-tagasi soodushind kindlal rongil edasi-tagasi: u 100€ Piletihindadele lisandub pileti printimistasu 150 kr.

Kallis, kuid on ka teisi võimalusi:

a) Kohalik bussifirma RVD sõidab hommikul kell 6 Prahasse, õhtul tagasi, 3 tundi ja valmis, 15€, edasi-tagasi 26€, sõiduplaan siin

b) Praha poolt tulles on tark osta Praha-Dresdeni EC pilet poole maani, piirini, u 300 Kš (150 EEK), piirijaamast Bad Schandaust saab Dresdenini juba S-bahniga (alla 5€)

Nimetatud rahalised võidud ei tundu küll väga suured, kuid kui kolm-neli sellist "soodukat" kokku liita, hakkab summa juba neljakohaliseks muutuma.

Niisiis, kellel veel kogemusi sarnaste "ronginippidega"? Koguks need kokku?

Täpselt õige koht lisamiseks... Jälgida tuleks ka www.bahn.de poolt pakutavaid soodukaid. Ise käisin Dresden-Praha-Dresden ära 2x19EUR. Mugavam kui buss ja 2x4EUR kallim kui ülalpool mainitud. Kõige odavam variant on siiski kasutada www.mitfahrgelegenheit.com teenuseid st kellegi autoga kaassõitjana kuhugi linna (Dresdenisse) sõita. Enamasti saab tasuta, vahel võetakse väheke raha. Rongidest 2-4x odavam moodus sõitmiseks.

kui Praha või Budapest on sihtkoht, siis Varssavist tuleb vist lühem maa.

Kui kellegi on mingeid sääraseid kogemusi või konkreetseid saidisoovitusi, siis ootaks huviga vastukaja. Samas surfan tohutul kiirusel muidugi ka ise netis edasi! ;) Ehk nagu klassikud on öelnud: Puhtaks jäävad vaid selle jalad kes kõnnib teiste tallatud radu! Ette tänades! ;)