Norra , Oslo reisimine

Tere! Küsin targematelt, kes on juba Oslos eelnevalt käinud. Minek esimest korda. Kuhu soovitate minna Oslo linnas? Kuidas saab üldse Oslo (Gardermoen) lennujaamast Oslo linna? Kas on ka mõni app või saab ka koha pealt kusagilt piletit osta? Vist läheb rong lennujaamast Oslo linna kui ma ei eksi? Või on ka mõni buss või troll, tramm? Eeldan, et saab ka Norra ID-kaartiga? Kas Norra on muidu kallis riik ostlemiseks, kohtade külastamiseks? Olen lihtsalt kuulnud, et on...aga ei ole ise kindel.

Aitäh teile, kes te viitsite vastata.

Norrasse saab reisida ID-kaardiga. Lennujaamast saab linna ekpressrongiga. Trammi ega trolli ei ole, lennujaam asub piisavalt kaugel, aga buss on lisaks rongile ka. Norra on kindlasti kallim kui Eesti, just tulin sealt, umbkaudu 30% võid Eesti hinnale otsa panna näiteks restorani arvele. Ostlemise koha pealt ei oska öelda, ei usu, et selleks on Norra parim riik.

1
0

Ehk on huvitav vaadata mu eelmise kevade Oslo kokkuvõtet:

https://kurinurm.blogspot.com/2023/03/oslo.html

Seal on ka soovitused - ooperimaja, Akershus, sealne "telliskivi" Akersi jõe teisel kaldal. Aga eeskätt - hästi tehtud ja rahvale avatud linnaruum nii mere kaldal kui mujal.

0
0

Lennujaamast linna saab:

Linnaliikluseks on mugav äpp Ruter # -- metroo ja tramm viivad igasse suunda.

Oslo on mõnus linn ning kõik on käe-jala juures -- nii Holmenkollen, ooperiteater, Edvard Munchi muuseum kui ka kalaturg ja palju muud põnevat. Rääkimata juba kuningalossist ja parlamendihoonest.

3
0

ma ütleksin, et Norra on ikka kõvasti kallim kui Eesti, seal muidugi ka suured palgad ja toetused, aga kulutamiseks on väga palju kohti. Meil elavad juba aastaid sugulased Norras ja alati ostavad Eestist kõikvõimalikku kaasa, et jumala eest mitte sealt osta kuna kordi kallim. Ehe näide on tubakas - pakk oli möödunud aastal 30EUR, meil on 5.60!

0
2

No tubakas ja alkohol pole kõige paremad võrdluskohad ka mujal Skandinaavias. Väljas sõõmine või pigem joomine on tõesti oluliselt kallim kui meil, kuid toidupoes see erinevus nii suur enam polegi.Üks põhjus meie elukalliduse järsem tõus nin teine NOKi kursi langus viimastel aastatel.Ühe ostlemise soovituse julgen küll anda. Juhul kui matkamine või spordiga tegelemine on südamelähedane, siis Norras on palju valikut just selles valdkonnas. Erinevaid kauplusi ning outlette leiab igast väiksemastki linnast ning valik meie mõistes tohutu pluss konkurentsi ja norrakate elustiilist tuleneva nõudluse tõttu ka hinnad vägagi mõistlikud.

3
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased