trip-krainetrip-ukraine-dark
Novatoursiga Türgis

Tere, Oleme elukaaslasega mõlemad esimest korda minemas Türki, siis ei oska valida Novatousist hotelli. Ei tea millisesse linna minna ja millist tärni valida. Hetkel loteriimajutus 5* tundub kõige ahvatlevam, kuid lugedes reisimuljeid-siis võib isegi sellega petta saada. reisi eesmärk võiks olla selline päevitamise ja niisama olesklemise eesmärgil tehtud. Millises linnas on noortel tegevust, poed, ilusad liivarannad, klubid jne.? Kas üldse võtta loteriimajutus, või minna kindla peale välja ja valida juba kallim pakkumine ja kindel 5* hotell. Millised on seal üldse all inclusive service? Kas toit ja jook on seda väärt? Kuidas on 4* hotellid? Oleksin tänulik, kui saaksin infot juba seal käinud inimestelt.

Tere Sirle, MIna olen käinud juba päris mitu korda Türgis :)ja plaanin sinna ka sellel aastal minna...kui hästi läheb siis selle nädala lõpus juba. Mina soovitaksin minna Marmarisse. Olen ise käinud erinevate pakettidega ..nii loteriimajutusega, ainult hommikusöögiga 2* hotell ja ka 4* (kõik hinnas) hotellis. Julgen soovitada absoluutselt kõiki variante. Tegelikult sõltub see ikka paljuski teist endist ...kui nõudlikud Te kaks olete. Võibolla on minul lihtsalt vedanud...ei tea ju :) . Marmarises saab nii shopata kui ka ööelu on superluks (selleks lausa eraldi tänav..kus üks klubi teise kõrval.."Barstreet"). Rand on seal aga kiviklibune ning ise just selle ranna fänn ei ole, võibolla ka sellepärast, et ei meeldi niisama kohapeal passida :) . Olen alati päevitanud vaid bassu ääres või siis läinud terveks päevaks laevaga merele. Päev merel on küll suurepärane, sest sõit kestab terve päeva... saab päevitada ning iga 30 min tagant tehakse ujumispeatusi. Lõuna ajal pakutakse süüa! Sõidul on ka tunnine vaheaeg (vist isegi 1,5 tundi), selleks ajaks viiakse teid laevaga (või on õigem öelda paat ei teagi :) ) randa. Ühesõnaga minu elamused Marmarises on olnud ainult positiivsed ...sõltumata hotellist :)

Tervitades, E

Kas kõik korrad on olnud ainult Marmaris? Aga muud kohad, tahaks minna Alanyasse?

Kui olete nõudlik klient, siis loteriimajutus pole teie jaoks. Kui suhtute hotelli kui lihtsalt ööbimiskohta ja odavus on oluline, siis sobib teile loteriimajutus. See, millisesse hotelli te satute loteriimajutusega, siis see on puhtalt vedamise asi.

Kasuta foorumisisest otisngut ja loe vanemaid teemasid.

Ise olen jah ainult Marmarises käinud. Tuttavad aga käinud ka mujal Türgis. Nii palju kui on erinevaid inimesi niipalju jagub ka arvamusi erinevate kuurortite kohta :) Mina eelistan Marmarist juba sellepärast, et see on üks ütlemata ilus kuurort oma kilomeetrite pikkuse rannajoonega ning vana jahisadamaga. Marmaris ei ole suurlinn ning seega on seal ümberringi ka väga palju looduskauneid kohti! Võiksingi siin Marmarisest rääkima jääda :) trv, E

04.08.2009 lendasin Türkki Alanyasse. Reisipakett oli ostetud 2 nädalat enne reisi, hind sisaldas lendu sihtkohta ja tagasi, transfeeri, majutust hotellis Saray beach Standard toas ning lisamaksu et elada kaheses toas üksinda. Saray Beach hoteeli valisin auskoha pärast – rannas asuv hotell.

Kui jõudsime Alanyasse teatas Novatoursi esindaja Timo et kahjuks ta ei saa tulla minuga koos hotelli tegema check in-ni. Ma täpsustasin tema käest, kui ma lähen üksi vastuvõtu lauda, kas kõik sujub hästi ja ei teki probleeme? Ta kinnitas mulle, et kõik on korras ja et saan üksinda hakkama.

Kui mind viidi autoga hotelli mingite türklaste poolt ja ma läksin passiga vastuvõtu laua juurde, teatas mulle administraator, et hotell on ülebroneeritd ja minu jaoks ei ole tuba. Novatours väidab oma selgituskirjas, et mulle alguses pakuti tuba millega ma ei nõustunud ja siis teist hotelli. Antud väide ei vasta tõele, alguses mulle öeldi selgesõnaliselt et hotell on ülebroneeritud. Selletõttu ma võtsin koheselt ühendust Novatorusi esindajaga. Niikaua kui ootasin esindaja saabumist kohale, pakuti mulle Sara hotellis majutust 4 päevaks kuni minu tuba saray beach hotellis vabaneb. Kui läksime vaatama Sara hotelli, selgus, et Sara hotell on küll 3tärni hotell kuid ei asu rannas. Randa jõudmiseks oleks pidanud minema üle tiheda liiklusega sõidutee, siis mööda pargi ümbritsevat tara ning seejärel alles läbi pargi kõndima randa. Ma ei soovinud minna vaatama Sara hotelli tuba, kuna ma ei soovinud üldse seda pakkumist vastu võtta, kuna hotell ei olnud samaväärne võrreldes minu poolt makstud hotelliga. Antud juhul samaväärsus ei tulene tärnide arvust, vaid just nimelt hotelli asukohast. Novatours selgitab enda õigustamiseks, justkui Sara hotell oleks kallim, kui Saray Beach. Kuna Sara hotell ei ole Novatorusi kataloogis, siis ei ole võimalik ka tuvastada, kui palju tegelikult maksaks majutus Sara hotellis, kuna ei ole võimalik tuvastada, mis kokkulepped on Novatorusi ja Türgi partnerite vahel ning kui palju tegelikult maksab majutus ühes või teises hotellis. Vastavalt Novatorursi reisitingimustele oleks pidanud Novatorus mulle pakkuma samaväärset või paremat hotelli. Sara hotelli aga ei saa kuidagi nimetada samaväärseks, kuna ta ei ole rannas asuv hotell ning mina valisin saray Beach hotelli just sellepärast, et ta asub rannas.

Seejärel ma küsisin Novatorusi esindaja käest 5 korda, kas novators kavatseb täita oma kohustusi tulenevalt reisitingimustest ja pakkuda mulle samaväärset hotelli. Reisiesindaja vastas mulle, et Novatours ei paku mulle mitte midagi. Ma küsisin, kas sel juhul ma saaksin minna tagasi eestisse, kuna ma ei soovi elada 4 päeva hotellis, mis on minu makstud hotellist kehvem. Sain vastuseks, et Saray beach hotellil on olemas mingisugune varutuba, mida nad nimetavad peretoaks. Hiljem Novatorus küll muutis oma arvamust, nagu oleks see tuba standarttuba, alguses nad väitsid, et see on peretuba. Ja et ma PEAN siis seal elama 4 päeva, kuni vabaneb tuba. Saray Beach hotelli administraator pakkus mulle tuju parandamiseks tasuta rannatoolide kasutamiseks 7 päevaks. Novatoursi väitel pakuti mulle ka tasuta seifi kasutamist mis aga on puhas vale. Kui ma küsisin seda seifi kasutamist, siis nõuti minult ka tasu, millega ma ei nõustunud ja seifi ei kasutanud ühtegi päeva.

Kirjeldan, milline oli see “superluks” tuba:

Esiteks puudus toas loomulik päevavalgus, kuna aknad vaatasid teise ruumi sisse. Fotodel näete pilte mis on tehtud päevavalguses ning näete kui pime seal on. Pidin kogu aeg lülitama valgustuse sisse. Naisterahvana tundsin ennast eriti ebamugavalt, kuna ei saanud iial kardinaid eest tõmmata – sel juhul vaatas mulle otsa mitu irvitavat türklaste nägu, kes jälgisid iga mu liigutust toas. Ei saanud tunda ennast kuidagi privaatselt. Oli tunne, et elan mingis kirstus, mis on ka samal ajal nagu teatri lava. See on ennenägematu, et toa aknad vaatavad teise ruumi sisse! Hotelli töötajad teadsid rääkida, et ennem kasutasid seda ruumi hotelli personal elamiseks, see tuba EI OLE ettenähtud külastajate majutamiseks. Rõdu asus kuuri sees, mis on samal ajal baari ladu. Seal asetsesid pudelid, vedelesid räpased kaltsud ja loomulikult käis seal pidevalt kauba järel türklasest tööline. Novatours väitis alguses, et see oli peretuba, kuid nagu saab lugeda peretubade kirjeldustest, oleks pidanud olema selles toas ka teine tuba, mis on vaheuksega eraldatud. Kuid see tuba koosneski ainult ühest ruumist puuduliku valgusega ning ilma akendeta, mis vaataksid väljaspoole hotelli. Seega ei saa seda tuba nimetada ka standardtoaks, mille eest ma maksnud olen. Kõik standarttoad antud hotellis on vaatega tänavale või merele, kuid mitte abiruumi või veelgi hullem baari sisse, nagu oli minul.

Kui 4 päeva pärast vabanes standardtuba, siis majutati mind lõpuks ometi normaalsesse tuppa.Uus tuba oli tõepoolest standard tuba, rõduga ning vaatega vastashotelli poole, mitte baariruumi nagu eelmine.

Kokkuvõtteks märgin ära, et Novatoursi tõttu sain ma kohutava puhkuse. See, et ma viiendal päeval lõpuks sain normaalse toa ei kompenseeri kogu seda moraalset kahju, mida sain siis kui pidin taluma elamist toas ilma akendeta ja ilma privaatsuseta. ma olin väga häiritud muusikast, mis kostus läbi akende baarist kella 3 ööseni, ma olin häiritud sellest, et baarist keegi vaatas kogu aeg akende sisse (kardinad ei katnud akent täies ulatuses ning külgedelt oli alati näha minu tegemisi toas). Ma olin häiritud siivututest ettepanekutest baari töötajate poolt, kes tahtsid läbi akna mu tuppa sisse ronida ning seetõttu ei saanud iial akent lahti hoida. Kõik see võis olemata olla, kui Novatorus oleks suvatsenud mulle pakkuda samaväärset rannahotelli asemele kohe esimesel saabumispäeval, kui selgus et hotell on ülebroneeritud. Novatorusi interneti reisikatalood sisaldab vähemalt 26 Alanya piirkonnas asuvat hotelli.

Nüüd Novatours igatepidi valetab ja üritab ennast õigustada nign väidavad kord seda, et teine hotell oli samaväärne (kuigi polnud) ja teine kord seda, et see tuba vaatega baari sisse ongi standardtuba. Asi nüüd jõuab juba tarbijakaebuste komisjonini, eks näis. Aga igal juhul mõelge ennem, kui ostate neilt reisi.

Plaanis ka minna 25.oktoobril Novatoursiga Türki hotelli Arsi. Paneb päris mõtlema "Türgis käinu" kommentaar. Kas keegi oskab õelda, kes on Eesti reisiesindajad Alanyas? Kas kellelgi on ka häid kogemusi reisimisel Türki Novatoursiga?

Oleme 2 korda Novatoursiga Alanyas käinud. Esimene kord ostsime täispaketi ja meie giidiks oli Timo, superlahe inimene, teel Alanyasse rääkis bussis väga huvitavalt juttu, nalja sai palju ja üldse mingeid halbu kogemusi küll ei olnud Novatoursiga. Teine kord ostsime aind lennupiletid Novatoursilt, see ei hõlmanud transporti Alanyasse, aga küsisime, kas meil oleks võimalik nende bussidega Alanyasse saada ning see õnnestuski, igati abivalmid inimesed orgunnisid meile kohad bussi:) Ja reisi lõpus tuli olukord, kus oli vaja giidile helistada ning ka siis pidime kogema ainult meeldivat teenindust, meelsasti oldi nõus meid aitama:) Igastahes ainult meeldivad kogemused Novatoursiga:)

Olen käinud Türgis kuskil 4-5 korda,aga mujal rohkem.Nova Toursiga ka ja probleeme ei olnud!Antud olukord on rohkem juhus.Seal keldris oleks võinud Teiega 4-5 päeva imelisi asju ka juhtuda koos nende türklastega.Reisil juhtub.Juhtub rohkem nendega,kes ostavad 3tärni hotelli!Kuna probleeme on ka 5tärni hotellis ja kõik seda teavad,siis 3tärni omad saavad lausa ebainimliku osaliseks!Neil jääb õigust veel ülegi.Mul sugulane rääkis Egiptusest selliseid õuduseid,kui ta Estoursiga seal käis(kuigi 6ndat korda)ja tema rohkem ei soovinud!

Meil oli Novatoursi esindajaks Kerli. Äärmiselt ülbe suhtumisega, ei tea, kas tal mingeid klienditeeninduse kursuseid ka kunagi võtnud on. Vähe sellest, et ta konkurente maha tegi, oli tal arvustamist ka oma tööandja suhtes. Kui sa Tallinna kontoris näiteks ekstra palud ja rõhutad, et sõbrannaga toad kõrvuti saada, siis võid kindel olla, et sinnajõudes on teil toad lausa erikorrustel.:) See sai muudetud, sest hotelliadminn lahkesti ütles, et vastavat infot neile küll ei edastatud, aga saab küll ära vahetada. Kui kuskile tuurile soovid minna, osta see tuur tänavalt, kvaliteedil ei ole vahet! Hinnavahe on aga 20 EUR per face:)