Nutikaga filmimine jalgrattalt

Küsimus - kui tahaks Kagu-Aasias (või minu poolest kus iganes maailma nurgas) filmida liiklust nutitelefonist, mis on kinnitatud jalgratta lenksule, siis mis variante pakute?

Gopro hero session kõige pisem variant ja kõige mõistlikum kvaliteet.
Ise-enesest saab ka nutika lenksule, kuid see paistab liiga silma ja jääb kergesti ilma.

Aitäh soovitmast! Tundub väga hea idee,
Samas, pühapäevafilmijana 200-300 dollarit välja käia on selle lõbu eest justkui paljuvõitu (olen fotograafia hindadega kursis ja tean, et hea asi maksabki omajagu). Mõtlesin, et äkki on mingi shortcut saadaval. Mingi odav plastmassjubin. Tahaks kõigepealt lihtsalt katsetada ja siis sealt edasi vaadata.

Kunagi Tai'st soetasin sellise vidina analoogi (http://www.velocityclip.com/collections/all/products/velocity-clip-bike-mount#.WKXcOKMj2b8). Arvan, et ebay's peaks leiduma.
Juhul kui Sa väga nõudlik ei ole ja soov katsetada, siis ajab asja ära, aga mul jäi seisma. Rolleri peal kasutades jäi värinat pildile palju sisse, käest filmides jäi kokkuvõtlikult stabiilsem. Pigem vaataks mingi rihmakinnituse pähe või rinnale. Gopro'ga hetkel katsetan ja paistab et olen sunnitud lisaks Karma Grip'i soetama. Kõrge hind häirib küll :)

GoPro'le on hulga alternatiive. Kasvõi 80 eurine Lamax'i toode. Kvaliteedi osas väga ei tohiks erinevust olla. Lihtsalt seikluskaamera aku vs telefoni aku vahe on maa ja ilm

Kusjuures olen ise ka viimasel ajal odava otsa seikluskaameraid lähemalt uurinud, et reisidel kasutamiseks, motovlogimiseks ja muudeks huvitavateks projektideks midagi leida. Kuna varem pole sellist aparaati omanud, ei taha alguses ka suurt summat magama panna. Erinevaid teste lugedes ja videosid vaadates on mul sõelale jäänud kaks kaamerat: Hawkeye Firefly 7S ja Gitup Git2.

Firefly on odavatest kaameratest üks kõige parema hinna ja pildikvaliteedi suhtega kaameraid (~65€), kuid miinusena pole tal mikrofonisisendit. See aga on odavate kaamerate puhul tavaline. Git2 on mikrofonisisend olemas, aga see-eest on ta kallim (~110€). Kaameratega saab kaasa ka hulganisti kinnitusi, korpuseid jms (Git2 tuleb selleks võtta Pro paketina). Mõlemal kaameral on taga ekraan ning ka güroskoopiline stabiliseerimine, mis on odavate kaamerate puhul üsna vähelevinud (isegi paljudel Goprodel pole stabiliseerimist). Kusjuures Git2 stabiliseerimine on väidetavalt üks parimaid üldse ja videosid vaadates toimetab see tõesti hästi. Kui olla sellest nõus loobuma, saab üllatavalt hea pildiga kaameraid veel odavamaltki. Kui neist kahest pisut rohkem välja käia, siis kiidetakse ka SJCam'i toodangut (nt SJ6 ja SJ7 ) ning korralikke mudeleid on teisigi.

Lõppu mõned lingid ka:
http://www.gearbest.com/action-cameras-c_11332/
http://www.gearbest.com/action-cameras/pp_365568.html (Firefly)
https://www.aliexpress.com/w/wholesale-gitup-git2.html?spm=2114.01010208.0.0.e9UH8q&initiative_id=SB_20170216113308&site=glo&groupsort=1&SortType=price_asc&g=y&SearchText=gitup+git2

Paari nädala pärast ise ka kuskil Põhja-Tais rattaga sõitmas ning oli mingi hetk sama küsimus. Sõber Google'iga sai suheldud ja tuldud järeldusele, et minu jaoks on 2 varianti - kas osta ca 30-40 EURi (nt, Armor-X või Joby) eest lenksu telefoni hoidja või kasutada GoProd.
Kuna aktiivset kasutust muul ajal taolisele hoidjale pole, siis hetkeseisuga panustan GoProle (mõnel sõbral ikka laenuks on) ja seda üldse mitte ratta küljes.

Pole küll praktilist kogemust, aga kui ma seal mööda kruusateid liiklen, siis ma miskipärast arvan, et ükskõik kus raami küljes oleva kaamera pilt ikka väriseb hullult. Äkki peas või keha küljes olles seda nii palju pole.

Lappasin ka Youtube'is erinevaid rattavideosid ja tundub, et action-cam on ikka enimkasutatav tööriist ja enamasti kuskil keha või pea küljes (nt. https://goo.gl/vDgqQV)

Leidsin ka ühe ratta- ja videoasjaarmastaja kodukalt mõningaid asjalikke soovitusi, kuidas pärast seda värinat vähendada http://www.sheldonbrown.com/image-stabilization.html

Kui ikka tahad parimat pilti, siis GoPro.
Kui osta ei taha, siis rendi:
http://www.prokaamera.ee/rent

Ise kasutan SJCAM kaamerat nii maa peal kui vee all ja olen kvaliteediga väga rahul.

Ma siis ütlen niipalju, et mu plaan nutikaga rattalt mingit filmi teha tundub kohalikele nii turvalisuse kui kvaliteedi osas ikka päris jabur idee. Tänan kõiki, kes soovitusi ja linke jagasid ja püüan edaspidi nii loll mitte olla. Iseasi, kuidas see õnnestub.