NY-Washington-Buffalo-Boston

Plaanis suvel 3 nädalat New Yorki ligidal veeta, arvestusega, et üks nädal New Yorkis ja 2 nädalat võiks siis ümbrusele jääda.

Tahaks külastada kindlasti Washingtoni ning Bostonit. Bostoni kandis tahaks ka ringi sõita, mõnda aega ka rannapuhkust nautida. Ideaalis tahaks ka Niagara joal ka ära käia.

Hetkel on ei ole ära otsustanud, mis järjekorras seda teha. Transpordiks oleks nii buss-rong kui ka rendiauto, eesmärgiga ühest küljest näha võimalikult palju huvitavat ja teisest küljest optimeerida kulusid. Samas on eelarve pigem paindlik ja kokkuhoid ei ole esmane :) Et võiks ka 2 nädalat rendiautoga sõita. Samas ei ole ka bussisõidu vastu midagi, olen varem nii USAs ringi reisinud.

Praegused plaanid:

  1. megabusiga NY-Washington. 2 ööd Washingtonis. Rendiautoga edasi Buffalosse. Sõidule umbes 2 päeva. Oleneb, mis teepeale jääb. Edasi Buffalost kas a) rendiautoga või b) rongiga Bostonisse. Veedaks natuke aega linnas ja siis sõidaks ookeani äärde rendiautoga. Kas on mõtet terve ring rendikaga teha või ainult osa ja kui siis milline osa?

  2. megabus NY-Washington-NY. Megabus NY-Buffalo-NY. Megabus NY-Boston ja Bostonis rediauto, et ümbrusega tutvuda. Ootaks just soovitusi, millist maad oleks mõtet rendiautoga läbida ja mis pigem igavam. Äkki on keegi sarnase tripi ette võtnud varem.

  3. mingi muud huvitav logistiline lahendus.

Kõik ettepanekud-soovitused-kriitika teretulnud :)

Lisask tekkis küsimus, et kui autot broneerida siis millal need kindlustuse hinnad näha on? Selleks peab oma andmed juba ära täitma või millest see täpsel oleneb?

a) Mis / miks Buffalo????

b) Buss NY => Boston on hea mõte. Ma olen Bostonist NY-sse autoga sõitnud ja see oli paras peavalu ja mitte kumbaski linnas sees ei ole autost eriti abi. Samas - kui tahad Long Islandile, siis võta ikka NY-st auto.

c) Kui sul pole olulist põhjust NY-s lõunasse minna, siis ma ei läheks. Jätaks Washingtoni kandi täiega välja. Põhjas on tegemist küllalt, eriti, kui soovid Niagarasse välja jõuda.

d) Mu Uus-Inglismaal ringisõitmise muljed on http://dot.spam.ee/~kaur/m/usa_2005.html, loe, ehk on midagi huvitavat.

e) Rannapuhkus? Hmmm. Kus? Ookeani äär on mandril 100% täis ehitatud. Kui, siis saartele minna (Martha's Vineyard, Long Island). Brighton Beach on ka variant, tegelikult tuleb seal KINDLASTI käia, väga äge koht on - aga rannapuhkus on selle kohta veidi vale sõna vist.

Kui mul oleks seal 3 nädalat, siis ma käiks ära: NY - 1 nädal

Boston - mõned päevad. Seal on MIT ja tore kesklinn ja tohutult ajalugu, see on sisuliselt USA kui riigi häll.

Adirondacki mäed, kui matkamine huvitab - http://en.wikipedia.org/wiki/Adirondack_Mountains

Long Island - mõned päevad - seal on väga ägedaid nurgataguseid. Ma ise elasin kohalikus peres ja käisin rattaga sõitmas ja olin täiesti inimtühjas rannas, väga imelik kogemus võrreldes rahvarohke mandriga. http://en.wikipedia.org/wiki/Fire_Island olla ka huvitav ja Long Islandi ida-ots olevat jälle omamoodi.

Läheks päevaks merele, vahelduseks. Pakutakse vaala-vahtimise-reise, ilmselt ajast/hooajast sõltuv teenus.

Maine, New Hampshire jne ei jätnud väga tugevat muljet. Ookeani ääres on tore olla, ja nende vanast kalurikultuurist on üht-teist alles, aga lõpmatult suvemaju täis ehitatud rannajoon ei ole just põnev vaadata.

Mul peaks kodus olema Uus-Inglismaa Lonely Planet, kas tunned huvi? Kirjuta kaur@obs.ee

Rannapuhkuseks selles piirkonnas Atlantic City, min. 2h: http://www.visitnj.org/atlantic-city

Tänud vastajatele! Atlantic City jääb ilmselt seekord ära, aga Cape Codi kandis peaks ju ka saama korra rannas-ujumas käia. Buffalo all pidasin silmas tegelikult Niagara juga ja seda kanti, mitte linna ennast.

Praeguse seisuga on piletid ostetud NY-Boston ja pärast paari päeva linnas on plaanis auto rentida nädalaks ning Cape Codi sõita, seal paar päeva veeta ja siis sõita läbi tripp´i soovitatud Adirondack Mountainsi Niagara joani. Täpsemat teekonda peab veel mõtlema ja vaatama, et mis kõige sobivam oleks.

Niagarast edasi veel otsustan. Praeguse arvestusega jääks siis veel nädal USAs veeta. Jätan natuke ruumi spontaansusele ka. Üks võimalus väike tiir Torontosse, teine, et bussiga NY tagasi ja siis sealt ikkagi paari päevane tiir Washingtoni, kuna tahaks linna ära näha.