Odav öömaja Odessas ja Jaltas

Plaan minna augusti alguses Odessas toimuvale hääletajate festivalile (http://the789project.com/), kuid kuna pole varem Ukrainas käinud, siis ka paar küsimust.
Kuidas seal öömajaga lood on? Oleme vaesed tudengid, seega tahaks võimalikult odavalt läbi ajada - plaanime ca. kaheks nädalaks jääda, nii et mõistlik oleks vist korter üürida? Ida-Euroopalikult peaks vist rongijaamadest sellise kontingendi leidma, kellega üürijuttu teha?

Teiseks linnad. Tahame vähemalt nädalaks ühte paika jääda, et linna olemusele korralikult pihta saada. Kas eelistada Odessat või Jaltat?

Kellel näpunäiteid anda on, siis ootan neid huviga!
Mihkel.

Esmaspäeval juba minek, ehk on kellelgi nõuandeid?

Korteri otsingu osas oled õigel teel. Kes teemat valdaks ja keelt hästi tunneks, leiaks ilmselt parima variandi ajalehekuulutuste kaudu kuid teil ilmselt kõige mõistlikum minna raudtee- või bussijaama. Seal seisavad tjotjad käsitsi kribatud sildikestega - kvartira. Korralikku elamist on muidugi sellistes puhkuselinnades suvehoooajal väga keeruline leida. 2 nädalat tagasi nägin kõvasti vaeva, et Odessas 2 päevaks üürikorterit leida. Alla nädala ei taha keegi anda.
Odessa on sadamalinn, meri on must, kõik rannad on kunstlikult välja ehitatud ja korralikumad rannad on tasulised. Hinnatase eriti suvehooajal on võrreldes muu Ukrainaga, suht kõrge.
Aga muidu on Odessa väga ilus linn, madalad majad, palju rohelist, rahulik ja stressivaba. Bailamiseks suvel superkoht.
Jalta on mereäärne kuurort, kiviklibused rannad ja kaljud, hoopis teisest valdkonnast, kui Odessa. Nagu Pärnu ja Vääna Jõesuu võrdluseks.
Raske teile soovitada, mida eelistada. Testige mõlemad ära.

Odessas on võimalik suht odavalt saada öömaja Riviera Beach-i juures asuvates endistes suvilates. Saabusin ise nädal tagasi sealt ja kasutasin sellist võimalust. Raudteejaamast saad küll samasugust öömaja, aga palju kallimalt, kuna Odessa raudteejaamas ei paku kortereid mitte omanikud, vaid vahendajad.
Meie ööbisime LVOVSKAJA 20 ühe juudi vanapaari juures. Väga lahe öömaja, viinamarjalehtla ja omaette sissepääs jne. Rand on kohe 200m kaugusel, sealsamas rannas käib ka kogu ööelu. Kesklinnast saab sinna trammiga. Tuleb sõita Arkaadia suunas kuni lõpppeatuseni ja siis pisut veel jalutada. Hinda ei mäleta, aga suhe oli raudteejaama pakkujate hinnast ca 60% odavam.
Niipalju veel, et suvel Odessa kesklinnas ei toimu vist mitte midagi, kogu elu on koondunud just sinnasamasse Riviera biidsile.
Kui sinna satute, võite mainida, et Eesti motomehed soovitasid.

Edu!

Peamiselt toimub jah ööelu rannaäärsetes diskoteekides ja kohvikutes. Arcadia beach peaks olema tegelikult vist üks vägevamatest. Seal on kümneid erinevaid ööklubisid, osad lahtise taeva all, osad kinnised. Sissepääs kõikus kusagil 50-70 uah vahepeal. Samas on palju välikohvikuid ja baare, igatsugu söögiputkasid jne. Õhtuti on tuhandeid inimesi liikvel, üks ilusam kui teine.
aga ega kesklinnas kah palju vaiksem pole. Tänavad on täis välikohvikuid ja terrasse, samas ka niisama edasi tagasi guljaitajaid. See ju slaavi rahval veres, et õhtuti pannakse meik näkku, parimad ja lühimad riided selga ja tullakse ennast tänavale näitama ja samas ka teisi vaatama.
Kesklinnas oli näiteks õhtuti alates ca kella 20st juba suht raske mõnel väliterrassil vaba kohta leida.

Arkaadia pidi jah selline vägevam värk olema, ise sinna ei jõudnud. Jagus tegemist Rivieral.
Kesklinn tundus päeval suht mõttetu, seepärast õhtul sinna ei läinud. Aga hea teada, et sealgi tegevust jagub.
Igatahes metsiku pidutsemise ja rannaelu poolest ma valiks igal juhul Jalta asemel Odessa.

Oleks valmis ka räämas hruštšovkades koos viie generatsiooniga elama, kuid selliseid kortereid vaevalt et turistidele odavalt välja üüritakse?
Kas te Lvovi kohta ka midagi öelda oskate? Pidavat ikkagi ju kultuuripealinn olema.

Tänud!

Lvovis viibisin eelmisel nädalavahetusel. Teatris ja muuseumis just ei käinud, seega otseselt kultuuri osas sõna ei võta.
Sõitsin Kiievist rongiga, magamisvagunis, 2 kohalises kupees. Õhtul sõidab välja ja hommikuks ilusti kohal, tagasi Kiievisse sama rütmiga. Väga korrektne, puhas ja korralik. Nostalgia lausa, võib öelda - sangaga teetassid, küpsised, rinnakas vagunisatja, kellelt saab vajadusel öösel viina osta jne...
Lvov on ilus linn, sõja ajal sakslased seda linna praktiliselt ei puutunudki, seega on enamus arhitektuurist ka ilusti säilinud. Fassaadide restaureerimisega muidugi sellist vaeva, nagu meil ja mujal vanas euroopas, seal seni vaeva pole nähtud.
Kesklinn meenutab paljuski kohati nii Tallinnat, Riiat kui ka Vilniust. Suurem osa kesklinnast on kaetud munakiviteedega, mis kohati on ikka väga halvas seisus. Linnast saab parima vaate, kui on viitsimist ronida mäkke, kus oli mingil ajalooetapil kindlus (faktid jäid täpsustamata). Ca 3-4 km vantsimist ja rügamist, mis oli palava ilmaga suht korralik üldkehaline treening ning avanebki 360 kraadi super vaade tervele linnale.
Vene keelt räägitakse tunduvalt vähem, kui Ukraina keskosades ja lõunas ning ka kohalik ukraina keel on kõvade poola sugemete ja aktsendiga. Seega nendel, kes vene ja ukraina keelt ei valda, võib olla kohati kergeid suhtlemisprobleeme, kuid ei sellest ei maksa loomulikult heituda, nagu ikka igal pool Ukrainas, on ka Lvovis igal pool väga sõbralik ja abivalmis teenindamine ja suhtlemine.
Kui on detailsemaid küsimusi, andke tuld.

Jõudsin ise tana juba Odessasse ja otsin ka öömaja. Couchsurfinu kasutajaid, kes öömajale võtavad, suht on vähe.

Eks kuidagi ikka hakkama saab ja aitäh siinolevake informatsioonile!

Kosmos, kohtumiseni 789 gatheringil!
.
.
.
Trip.ee asendas tekstis pesitsevad numbrid tähtedega!

Kas keegi oskab soovitada mõnd soodsat kohta Karpaatide ja Odessa lähedal?

Et Karpaadid on küla Odessa lähedal .)

http://www.stejka.com/

(inglis, vene, ukr keelne)

Palun püüa edaspidi kasutada oma küsimuste tarvis seda teemat siin: http://trip.ee/taxonomy/term/387 !
Soovitatav oleks ka pisut lugeda ning mitte tekitada iga päev uusi nö korduvteemasi!

Ka siit leiab ühtteist huvitavat ja vajalikku.
http://www.freetime.com.ua/

Aga mnjah, ....Evely`le ei oskagi selliselt püstitet küsimusele miskit asjalikku vastata.

Kui mu küsimustega on mingi probleem, siis ei ole vajalik vastata!

//Vastupidi Evely, kui on probleemid, siis tuleb vastata!//
//Loe veelkord:// http://trip.ee/postitussoovitused

Trip.ee

Sry, et valesti sõnatasin, kuna küsimus jäi arusaamatks, siis küsimus oleks järgmine: Kas keegi teab soodsat öömaja Karpaatides ja soodsat öömaja Odessas? :)

Karpaadid on suur ja lai - tunduvalt suurem kui Eesti Vabariik.
Vaja oleks täpsustada mis kohti plaanite külastada.
Talvel siin foorumis pakkus keegi Yasinja lähedal öömaja, nüüd see kuulutus kadunud.

Kui huvi helista +380955891834. Elan Odessas ja suvekuudel yyrin ise elamist Arcadia piirkonnas ning oma korterit Odessa kesklinnas yyrin teistele valja. Rongijaamast ei soovita kellelgi votta midagi. See selline 50/50 variant. Kas saate soodsalt voi jaate rahadest ilma :-)

See Nospli viimane versioon rahavoogude liikumise võimaluste osas on tõesti väga aktuaalne ja populaarne, Odessa kandis veel eriti. Ukrainas peab alati silmad lahti ja mõistuse terava hoidma kuna seal on sinu rahadel tihtipeal omapärane omadus liikuda kontrollimatult hoholli põhjatusse taskusse.

Kui palju maksab majutus sinu korteris neljale inimesele? Kas sa üürid korterit pikemaks ajaks välja või saab ka ühe öö peatuda?

Olete elus? Saatsin privasse mõned küsimused:)