Ööbimine Amsterdamis lillefestivali ajal

Kas keegi oskab soovitada ööbimispaika Amsterdamis või selle lähistel, mis oleks hea stardipaik kevadel toimuva lillefestivali ja sellega seonduvate ürituste külastamiseks?
Kui kallis Amsterdamis takso on?

Tänud ette

Taksomajandus nüüd selge, tänud info eest. Nüüd veel majutus...

Majutusega on Amsterdamis kuramuse keeruline. Kõige kehvema majutuse hinna ja kvaliteedi suhtega linn kus olnud olen. 100€ öö eest ei ole mingi summa seal ja selle eest saad pigem mingi urka.
Eelmine kord valisin pikema otsimise järel "Truelove Antique and Guesthouse", mis end ka üldiselt õigustas. Nad pakuvad kortereid kesklinnapiirkonnas 100€ kanti öö ja võis rahule jääda. Kogu asjaajamine samas natuke boheemlaslik ja juhuslik.

Loe ka siit: http://trip.ee/node/48096 Ise olen käinud alati lennujaama kaudu 858 bussiga. Ööbinud oleme Hotel Kooyk-is, Rembrandt Square hotel-is (suht kärarikka ööeluga piirkond aga muidu väga puhas ja kenakene ilusa väljaku ääres), teiste nimed enam ei meenu. Aga vaata bookingust, kohtadega on alati kiire ja kitsas. Aga kui tahta vaid lillenäitust näha, siis võiks ju ööbida ka Aalsmeeris ja külastada sealset lillede hulgimüügi oksjoni. Ka see on elamus omaette. Eks googelda.

Ei oma küll palju kogemust hotellide otse broneerimisel, kuid tundub kuidagi ebareaalne, et just täna 3 ja 7 h tagasi on broneeritud viimased toad eelkõnelejate poolt soovitatud hotellides...

Odavam hotell mitte kesklinnas, kaasaegses ja moodsa arhitektuuriga elurajoonis, hea trammiühendus
http://www.hotelamsterdamwest.nl/en/

Meenus veel Budget hotel Hortus. Väga mõnus kohake oli, kesklinna läheduses vaikne nurgake, väikese botaanika-aia kõrval! Tee otsinguid ka agoda.com ja tripadvisor.com ning nimetatud hotellide kodukate kaudu. Jah, Amsterdami ongi raske öömaja saada ning iga otsingukeskkond saab ju jagamiseks teatud arvu kohti. Natuke veel õpetust - bookingu otsingus saad vaadata lähikonna teisigi hotelle. Tuleb ju kaart koos hindadega jne. Edu!

Kuna leidsin veel kaks juhilubadega huvilist, kes tahaksid lilli vaadata, kuid kardavad lennata, kaalume autoga minekut. Ehk ei ole liiga hull mõte. Kas autoga minnes oleks mõtekam kohapeal autost loobuda ja see kuskile parklasse sokutada või püüda seda siiski kasutada?

Kas keegi hea parkimise osas oskab nõu anda?

Ma küll ei tahaks end ette kujutada autoroolis selles linnas ja sellel maal, kus kõik on niigi nii kitsas ja uduumbe jalgrattureid ka veel paksult täis. Aga noh, see olen mina. Ja hotellid üldjuhul ei paku parkimiskohti. Maakest niigi napilt, kõik rängalt merelt võidetud ja miskit täis lükitud. Amsterdamis parkimine on ka väga kallis, kui üldse suudadki koha leida. Panen varasema lingi: http://www.amsterdam.info/parking/. No võtke end käsile ja lennake valge inimese kombel ning tundke mõnu sellest, mis teile pakutakse!

parveots-le

Me oleme seal 2 korda autoga käinud ja kasutanud ööbimiseks seda varianti http://www.interhome.com/search/?filters=search:NL2204.400&q=NL2204.400 .Parkimise Amsterdamis probleeme ei ole, on suured probleemid. Kohti on vähe ja nad on kallid ning maksta saad ainult pangakaardiga. Selleks, et seal parkida peab sõiduoskus olema üle keskmise eestlase oma s.t. kaubanduskeskuse parklas keerad ühekorraga tagurpidi parkimiskohale ja jääd täpselt joonte vahele. Nn. "ämmahoov" tuleb "une pealt" ja esimese korraga välja (ainult, et seal on "ämmahoovi" külg kanaliserv :) ). Aga autod on seal sirged (mitte nagu Itaalias). Liiklus on tegelikult mõistlik ja probleeme ei ole. Saad hakkama!

Ilusat lilleilu nautimist!

to Naabrimees

Sinu poolt soovitatud hotell paistab korralik ja pakub lahkelt isegi tasuta parkimise võimalust.
Kui keeruline on antud hotellist peale lillede vaatamist õhtul kuskile kesklinna saada, kus naise ja äiaga hea kohvitada oleks:)

Kas kilometraaz kesklinna on niipalju väike, et kannatab taksot kasutada või on taksole miskeid mõistlikke alternatiive?

To RL
Kui kaua reaalselt võttis aega autoga Amsterdami jõudmiseks, kas tegite vahepeatusi või sõitsite ühe valuga lõpuni. Kas oskad anda soovitusi, mida võiks teele kaasa võtta...?

parveots-le

Meil läks ilma Liiklusseadust rikkumata ja Saksa autobahn'il eriliselt kihutamata (sõitsime 120-ga) 28 sõidutundi. Rõhutan sõidutundi, s.t. see on sõiduaeg. Peatused lisaks. Oleme käinud nii, et ööbinud Saksamaal, aga oleme käinud ka nii, et sõitsime "otse ja omadega" kohale. Siis oli meil 3 autot ja 5 juhti. Autodel omavahel raadioside (lällarid) nii, et igav ei hakanud ja tülpimus peale ei tulnud. "Lällarit" omades aitavad ka Eesti rekkad infoga, et mis eespool toimub (loomulikult on tarvis ka neid omapoolse infoga varustada, et mis neid ees ootab (Sinu poolt läbitud teel)) ja pärisuunas minevate rekkadega "jätkub juttu kauemaks" :).
Kindlasti oskab sõiduaja kohta täpsemalt öelda Johhadii, kes nagu ma olen aru saanud, on Benelux-i kohalik elanik.
Kaasa võta kõike seda, mis tavalisele autoreisile võtad. Erilisi soovitusi nagu polegi. Sa oled ju tsivilisatsioonis. Poed alates Poolast toidukaupade osas odavamad, kui meil. Õlu alates Saksamaast parem (ja odavam), kui meil :)
Kütusehinnad vaata www.energy.eu
Keukenhof-i on mõistlik jõuda varahommikul ja panna auto parklasse nr.2. Hüatsindipõldude lõhn on "tempel mällu kogu eluks" :).Ka tulbipõldude triibuline "kaltsuvaip" on meeldejääv. Varahommikul pole seal ka turiste, kes vaateid segaks :).

Tramm nr. 1 väljub viimane kl. 0.05
Peatus Hoekenes
http://en.gvb.nl/…ktijden.aspx

Ööbuss nr. 353, äripäeviti väljub iga 60 min. tagant,
nädalvahetusel iga 30 min. tagant. Ööbussipilet 4,50 eur
Peatus Hoekenes
http://en.gvb.nl/…ktijden.aspx

Sellest hotellist ~10 km kesklinna. Seltskonna peale võib takso isegi mõistlik olla.

Tänud kõigile nõuannete eest, pilt hakkab selgemaks saama. Muidugi on kõik uued kommentaarid oodatud.