Ööbimine Leedus, Poolas ja Tšehhis

Oskab keegi soovitada ööbimiskohti Leedus, Poolas ja Tšehhis? Oleme hetkel Leedus ja uskumatult raskeks on osutunud ööbimiskoha leidmine, seda just kahe lapsega, kelle on päevauned ja neid retsida autosõidul ka ei tahaks. Palju on kodumajutusi, aga vaadates neid mutikesi, kellel on majad, siis ei julge nagu eriti sisse astuda, sest kujutan ette, et seal majas on vaid üks tuba mida välja renditakse ja teisel pool seina on enamvähem mingi teine pere jne. Kuidas on teie kogemused? Äkki soovitab keegi mingit kohta kus saaks bronnida ööbimiskohti jne ?

Astu aga kindlasti sisse. Kohti on erinevaid. Aga hinnad ei pruugi olla soodsad. Ise ööbinud Leedus korra (60€ 4i) ja Tšehhis (65€). Esimene oli suht-koht normaalne, teine aga kergelt bordelli moodi. Samas Eesti kodumajutused tunduvad päris normaalsed olevat.

Vaata paar kohta üle. Siis saad ettekujutuse, mida millise hinna eest saab. Välimus võib petlik olla.

Sõitsime juulis perega (2 täiskasvanut + 2 last (8 ja 11.a.)) Euroopas ringi ning Leedus saime Revali Kaunase hotellis südaöösel 1/2 päevasest hinnast ehk 45 eur eest super toa koos h/s-ga, sama peaks nii Vilniuses kui kõigis muudes Revalites toimima. Sai poolkogemata sinna südaööseks saabutud aga hea tahtmise puhul võib ju kusagil aega parajaks teha, et peale südaööd saabuda.

Varssavist allapoole sõites 40-50 km leidsime OK hotelli, kus saime hinna kaubelda 190 zl peale koos hommikusöökidega ning mingi 40-50 km enne Krakowit hotelli kus saime peale väikes kauplemist 160 zl-ga 2-tealise väikese kööginurgaga ja ka korralik h/s kuulus asja juurde (hotelli nimi oli mingi Zamechek...või miskit taolist, kirjapilt ilmselt vale). Seega üle 700 EEk ei õnnestunud Poolas ööbimiste eest kusagil maksta.

Tsehhis leidsime Praha kesklinnas Lonely Planeti soovitusel hea hinna/kvaliteediga hotelli Balkan(www.balkanhotel.cz), kus 4 voodi ja h/s-ga tuba oli vist mingi 60-70 eur. Parkimine tänaval tasuta ja jõe äärt mööda kõnnib 15-30 minutiga Karli sillale ja muude kesklinna vaatamisväärsuste juurde.

Äkki selle hotelli nimeks oli Zameczek (tõlkes oleks "lossike")

Lublinis (Ida-Poolas) on hea hotell Huzar (***).