Ööbimine Montenegros

Kavatsen perega augusti lõpus autoga Montenegrosse sõita. Palun andke nõu, kuidas on kõige mõistlikum leida apartment ja palju see maksta võib? Kas tasub broneerida internetis, võibolla on kellelgi kontakte? Võibolla on kellelgi veel mingisuguseid tähelepanekuid Montenegroga seoses. Tänud ette!

Kui tahad Montenegros randa hotelli saada, siis igal juhul broneeri see ette. Augustis on kohad täis ja vaba toa leidmine on paras otsimine. Sama on ka apartmentide kohta. Augustiks tasub ette broneerida.

http://www.booking.com/flexiblesr.en-gb.html?aid=357026;label=gog235jc-hotel-en-me-apartmaniNsana-unspec-ee-com;sid=bd135b2b329fef6d449859d5f739bb3f;dcid=1;checkin_month=2013-08;dest_id=-97941;dest_type=city;interval=week

Sveti Stefan on mõnus koht , olime seal 2012 augustis. Apartment Sana.
Olen kindel et saab ka broneerimata, kui on aega otsida.

Soovitan käia Kotoris. Kui Horvaatia poolt tulete saab üle Kotori lahe praamiga soodsalt ,hoiad kokku kuni 1,5 tundi. Kui ajalugu huvitab siis Cetinjes on mõned muueumid mida tasuks külastada.

Mägedes on palju kilpkonni )))

Kui Kotoris tuleb ka sama teed mööda tagasi tulla, siis vähemalt ühe otsa võiks selle paarkümmend kilomeetrit ümber lahe mööda mereranna äärt autoga sõita.
Pean silmas just seda kitsast täiesti rannaäärset teed, kus autod naljalt teineteisest möödagi ei mahu.
Seal on superkena olustik, majad, rannad, saab vahepeal ujumas käia jne

See mereäärne Kotor on väga kena.

On kena ja üks ots saigi mööda teed tehtud.

Käisime eelmine aasta autoga Montenegros. Broneerisime oma ööbimised Booking.com kaudu, julgen soovitada Apartments Djurasevic-i - super vaade ja bassein, lähedal kohalik väike pood, kust sai vajalikku toidu- ja joogipoolist. Lisaks lähedal kivine laguun - vähe rahvast, puhas vesi, parim ujumiskoht, mida leidsime. Omanik küsis, miks me bookingu kaudu broneerisime, et otse helistades ja broneerides tuleks soodsam... Lõunapool olevat Ulcinj piirkonda ei soovitaks, rohkem moslemeid ja räpasem. Kohapeal kohatud eestlased kiitsid väga raftingut Tara kanjonis, mis endal jäi tegemata. Aga Tara kanjoni serval käisime ja seda peab nägema.

Just äsja Balkani tuurilt saabunuda võin Monte ööbimiste kohta öelda niipalju, et ette midagi ei broneerinud, kohapeal on pakkujaid küllaga. Aga ilmselt polnud kõrghooaeg veel alanud ka. Ühe öö veetsime Žabljakis (30 EUR/öö) ja järgnevad 2 ööd Sutomores (35 EUR/öö). Hind siis apartmendi kohta neljale inimesele, peale pisukest tingimist. Mõlemal juhul oli tegu ruumika ja mugava elamisega. Ja ärge piirduge ainult Kotori ja Budvaga vaid sõitke kindlasti sisemaale ja mägedesse, need vaated on lummavad!

Just tulime Montenegrost ja nii lahe oli, et hea meelega jagan muljeid.
Zabljakis olime 4 ööd, Bungalows Krstajic, email vkrstajic@t-com.me,
väga rahule jäime. 10 EUR inimesele. Kokku mahub 4. Booking.com-i pealt leidsime meie, aga siis tuli juurde tourist tax 1.10 EUR inimese pealt öö eest, otse kirjutades võib sellest pääseda. Eriti meeldis asukoht, 10 min. jalutada keskusest, läbi väikse armsa kanjoni, mega vaated. Mega vaated ka hommikusöögilauast. Autoga keskusest paar min. Raske leida, kuna seal aadressid põhimõtteliselt puuduvad, aga kui jõuda Zabljakisse, siis tuleb sildi juurest RESTORAN MOMCILOV GRAD paremale alla keerata, kohe veel paremale, läbi selle kanjoni, teiselt poolt üles ja paremale ja siis villade vahele vasakule alla ja veel kord vasakule. See silt on kohe peale üht suurt hotelli sisse sõites, Plalinka või midagi sellist oli hotelli nimi. Peremees suurt keeli ei räägi, inglise ja vene keelega saime hakkama.
Matkasime ümber Musta järve, see kohe sealt jalutada natuke, sissepääs parki 3 EUR inimene, laste eest ei võetud raha. Juuni lõpus liustikud veel sulasid ja mitmes kohas oli läbi kose vaja minna, väga lahe elamus, õues palav, aga vesi 5 kraadi, lapsed jooksid mitu korda edasi tagasi läbi kose.
Autoga oli mega sõit Durmitori pargis, kui sõita Zabljakist välja Sedlo poole, siis 2km pärast on silt paremale Savin Kuk, sealt edasi jääb suu lahti. Mingil hetkel, kui juba rahvuspargist välja sõita, võib tagasi pöörata, kes tahab ekstreemsemat elamust, võib ringi ära teha läbi Trsa ja Nedajno ja Crna Gora saab teistpidi tagasi. Aga läbi kanjoni on kruusatee päris ekstreemne, ikka hea mitu korda oli vaja autost välja tulla, et suuremad kivid teelt eemaldada, jeep läheb läbi, meil oli aga madal auto. Vaated muidugi võrratud.
Väga tase tegelane on Zabljakis Alex, kes koos austraallannast sõbratariga peab seal hostelit, kohe keskuses, tema andis meile kõige rohkem informatsiooni, kuna muidu väga head inglise keelt rääkijaid ei olnud. Seal saab muidugi ööbida ka, on ka eraldi tubasid kahele, kirjutage hikersden@live.com, Alex ja Gina, kõige paremad diilid ja info saime üldse nende käest, ka Kotori kohta. Alex pidas enne Kotoris hostelit. Telefon 0038267854433. Tema kaudu käisime ka wild river raftingul Tara peal, Goraniga, kes oli ülilahe, tema alustas üldse seal raftinguga 25 aastat tagasi ja on teised skipperid välja koolitanud. Vend vabalt üksi juhtis meie paati, hüppekohtade peal oli ennast vaja kinni hoida ja meie siis seal midagi ei aerutanud. Hind oli 45 EUR inimene ja lastele oli 45 EUR kahe peale, aga hinna sees oli ka mega lõunasöök pärast Gorani kodus, tema naine on väga tase kokk ja koht ise juba mega, üleval mägedes ja terrass, kus sööd, on vaatega Tara sillale. Zabljaki keskuses pakuti raftingut 40 EUR inimene ja lastele ei antud discounti ja ei mingit sööki. Goran keeli ei räägi ja seetõttu ei võtnud ka mingit telefoninumbrit, aga Alex helistab talle ja lepib kokku. Lisaks ka veel see, et nemad tulid meile minibussiga hosteli ette vastu ja pärast toodi tagasi ka, kuna lõunasöögi juurde pakutake nii palju napsi,kui sisse läheb, need seal keskuses seletasid, et ise peab autoga Tara silla juurde tulema (mingi 15km) ja pärast tagasi tulema Zabljakisse.
Sõit Kotorisse Zabljakist 2,5h autoga võtab suu lahti, ei ole hetke, mil midagi vaadata välja ei ole aknast. Mootorrattaga oleks vist kõige lahedam.
Kotoris ööbisime kahes kohas, kokku 7 ööd, Apartmani Kovacevic, m.kovacevic@t-com.me, tel. 0038269045240. Leidsime samuti booking.com pealt, 60 EUR neljale, osad on kallimad ka, aga need olid juba täis. Suvel on üldse seal täis, augustiks tuleks ikka ette broneerida. Midagi muidugi leiab ikka, kuna kõik pakuvad, aga siis tuleb promenaadi peal kammida neid. Kovacevic on kohe promenaadi kõrval rannas, 50m merest, väga ok, auto saab aeda jätta. Väga toredad inimesed, eriti vanaisa, kes oli kogu elu kauglaeva kapten. Pakutakse napsi ja antakse infot, mis vaja. Väga rahule jäime. Soovitan võtta kaasa rulluisud, kes läheb autoga, rannapromenaad on mingi 5km seal, meie oma apartmanist sõitsime paremale kolmel õhtul kuni lõpuni välja ja tagasi, väga hea asfalt ja vähe autosid, paljud rullitavad, ja imelised vaated Kotori lahele. Teisele poole on 15 min. jalutada vanalinna. Kalaturg oli mega, tegime krevette tsilli kastmes ja värsket kala, siis mõtlesime, et võiks teha ka merekarpe, mees siis guugeldas, et kuidas Jamie Oliver neid tegi ja kuidagi tuli jutuks, et perenaine ütles, et aga nende pärast ei pea turule minema, neid võite ka ise siit merest korjata, minge võtke sealt instituudi juurest. Mees siis korjas laste plastikämbri täis, ja mega toit tuli, kreemises valge veini kastmes merekarbid ise korjatud. Puhastamine on kõige suurem töö, aga turult ostetuid tuleb ka puhastada. See juba see teine perenaine, kuna Kovacevic oli juba välja müüdud järgnevateks öödeks, siis saime tema naabri juurde, samuti väga rahule jäime, ema oma tütrega, madalena.jovanovic@yahoo.com, 50 EUR olid kaks suurt magamistuba ja vannituba ja suur väliköök neljale üheks ööks. Eriti meeldis see väliköök. Ja suur laud ja õdus terrass. Auto jäi Kovacevici hoovi, kuna seal hoovis ei olnud parkimist, aga muidu saab mere äärde jätta, seal tundus kogu promenaad olevat tasuta parkimine. Austerlased lõid laagri püsti, matkaauto ja gaasipliit jne.
Kotoris tasub matkata üles mäkke kuni lipuni, pääs jalutama 3 EUR inimene. Montenegro jättis mega head mälestused ja ammu enam ei ole olnud memory card full fotokal ja kõigile, kes lähevad, ilusat puhkust!