Ööelu Kuubal

Tere, küsimus oleks selline, et kui õhtul tahaks välja minna, kas hotellides või casades on turvaline oma väärtuslikke asju jätta(pass jne)? Ja kui tahaks näiteks minna kusagile pidutsema kas vanust ka küsitakse? . . . Trip.ee-s kehtivad reeglid, sh. “Austan eesti keele reegleid, jälgin et minu kirjutised oleks loetavad, ma ei kasuta slängi, suurtähti ja korduvaid kirjavahemärke.” Täpsemalt loe http://www.trip.ee/…ussoovitused. Enamik postitusi küll aidatakse järele üldisele kirjakeele tasemele, kuid lootusetud visatakse prügikasti!

Casades on turvaline. Hotellides kuidas kunagi. Kui kahtled, tassi passi kaasas.

0
0

Oleneb millistes casades. Riiklikes (25 CUC), need mis central-city kõrval, on väga turvaline, isehakanutes (20 CUC)küll pole. Hinnavahe aga on ainult 5$, niiet kindlasti ainult valida riigi kontrolli all olevates casa-particularedes. Kui ei tea mis miski on, siis las migratsiooniamet (või kasvõi politsei tänavalt) soovitab, nad on lahked aitama, eriti kui asi puudutab turisti turvalisust, mis on Kuuba prioriteet momendil. Need on ka viisakamad ja sama mugavad kui hotellidki. Ei küsi turistilt keegi midagi. Kuuba on üldse eetika-moraali kohapealt väga vabameelne, vanad traditsioonid pole au sees.Pean silmas rohkem seda,et kui Eesti ja Euroopa moraal (konservatiivsus) liigitub rohkem islami poole,siis Kuuba on päris modernne ühiskond.

0
0

Kõik kodumajutused on range riigi kontrolli all. Kui võtad ametlikult registreeritud koha võid suhteliselt rahulikult oma asjad sinna jätta (sinine kolmnurk uksel + sind registreeritakse raamatusse).

Ise olin Centro Havanas 1 nädala ühe neegri papi kodumajutuses @ 20$ öö. Väga mõnusad kodumajutuse omanikud on (v.a üks tädike..).

0
0

Kõik kodumajutused pole, on ka isehakanud sulisid palju, kus võidakse paljaks varastada ja hind on ainult sutsu odavam. Centro Habanas peaksid olema kõik riiklikud. Seal tuleb pass anda mingiks mõneks tunniks majapidajale (ei tohiks kaua minna ja passi võib vaja minna mujalgi), kes käib seda kusagil vormistamas. Mõistagi oleks ohtlik anda ka passi isehakanud majutajale. Ja muidugi need mitte-riiklikud rikuvad rängalt seadust mille eest vahele jäädes saavad nad karistada.

0
0

Panime enamasti k6ik asjad kohvrisse ja kohvri lukku, kui lahkusime. Siinkohal aga pajataks vàikese t6estisyndinud anekdoodi, mis juhtus yhe Leedu poisiga, kellega lennul kohtusime. Poiss olevat ùhes Varadero hotellis hommikul kiiresti ennast valmis seades oma kosmeetikakoti koos pesemisasjade & habemeajamisvahenditega voodi peale visanud & 6htul tagasitulles ta seda enam ei leidnud, sest toakoristaja luges seda lahkelt voodi peale jàetud jootrahaks :) (vàlismaa shampoonid, balsamid on Kuubal vàga IN asi, tihti juhtus, et tànavatel kysiti raha asemel hoopis "soapi ja shampood" :) ) Vaeseke pidi sellist vaeva nàgema, et oma ziletid làbi hotellibyrokraatia tagasi saada & sai veel noomida pealegi, et koristajatàdile tyhja lootust oli andnud :D

0
0

See on tüüpiline, et kui kellegile kuubakale või Kuubal elavale tuleb keegi välismaalt külla, siis toob külakostiks seepi ja shampooni. Ja üldse pesemistarbeid.

Keskmine palk on seal 20 dollarit kuus. Purk Coca-Colat maksab 1 dollar. Eks sa võid siis arvutada kuivõrd kallis ja raske on kuubalase elu.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased