Ohrid lennujaam ja majutuse broneerimine

Maandume Ohridis reede öösel vastu laupäeva kell 00:50, kas majutuse bronnimiseks peaks alguskuupäevaks panema reede või laupäeva?Samamoodi tulekuga, lend läheb välja 01:25 öösel. Kas oleks mõistlik hommikul kell 12 check-out teha ja linnas ringi jõlkuda või siis hoida hotellituba üks päev veel ja teha check-out siis südaöö paiku?Kes on varasemalt käinud Ohrid lennujaamas? Saan aru, et sealt liiguvad ainult hooajalised lennud aga kas pirukat ja kohvi ka ikka pakutakse kuskil putkas?Samuti, kas keegi oskab pakkuda majutust Ohrid linnas? Kuna tegu on puhkusega, siis ideaalis võiks asuda järve lähedal ja toas väike kööginurk ja rõdu. 

Siis pead toa võtma ikka Eestist lahkumise kuupäevaga ehk siis reedest.Lahkumine sõltub soovidest ja vajadustest. Ise annan enamasti toa hommikul ära. Kui on pikem õine tagasilend kusagilt Aafrikast vms, siis üritab kaubelda õhtust dušši või või tuba päevaks. Paari tunnise Euroopa lennuga ei hakkaks jamama. Sööd õhtul kõhu täis ja võtad mõned rakid või veinid seni kuni on paras aeg lennujaam minna.Makedoonias oli booking.com-is valik parem kui Airbnb-s. Ohridis oli veebruari alguses broneerides valik veel väga suur. Hetkel ei oksa pakkuda, et palju on vabaks jäänud.

1
0

Endal oli viimati Odessast tulles niimoodi, et andsime korteri ära kell 12 päeval ja lennuk väljus 03:15 järgmisel päeval. Pärat seda enam niimoodi pole teinud, isegi vaid käsipagasi olemasolul. Senine kogemus näitab, et pigem on ikkagi hea, kui on tuba ka järgmiseks päevaks kuskil olemas, kui just lend ei välju enne 21:00'i. Aga eks see ole subjektiivne.

1
0

Me lendame järgmisel nädalal Ohridisse sama graafikuga. Nagu juba enne öeldud ikka reedest alates tuleb minnes majutus võtta. Bookingus oli tõesti päris hea valik. Tripime kokku kaks nädalat mööda Põhja-Makedooniat, Kreekat ja Bulgaariat. Ainult Bulgaaria majutuse võtsime otse (bookingus oli tunduvalt kallim).Tagasi tulles on meil ikka äralennu õhtuks ka majutus võetud. See hilisõhtune tiksumine kusagil ula peal on päris tüütu.

1
0

Millises hotellis peatuda Ohridis? Meie valik langes „Vila Sarale“. See oli valik kümnesse. Jalutasime terves Ohridis ringi ning paremat kohta küll ei leidnud. Need, mida pakutakse turismifirma poolt, ei ole nii head asukoha poolest, vaatasime ka need visuaalselt üle. Erandiks on siin ehk see, kui keegi soovib rohkem ööelu. Vila Sara - asub mäe külje all, kus on kindlus. Koht on ideaalne, teisel pool mäge on kesklinn, jalutades ca 15 min, võib ka minna üle mäe, kus on palju välja ehitatud jalgradu, tuleb veidi otsem. Väga reaalne on, et üle mäe jalutades kohtab kilpkonni.  Tegemist siis väikese perehotelliga, väga lahke pererahvas. Järveni viib otse ca 50 m pikkune jalgrada. Sealsamas võimalik ka kala püüda. Broneerimisel võib arvestada, et toal on rõdu, vaatega järvele II või III korrusel. Pererahvas elab I korrusel. Kokkuleppel tulevad autoga lennujaama vastu (8km), vajadusel saab kohapeal tellida hommikusöögi, kuid ette tellida läbi bookingu ei ole mõtet. Hommikusöök maksab seal 5 eurot nägu. Õues võimalus grillida. Veidi eemale ca 200m jääb suplusrand, kus võimalik ka päevitada.Koht on vaikne, kesklinna müra sinnani ei kostu. Omades otsekontakte on võimalik broneerida tuba hinnaga 22 euri ööpäev (kahele). Seda võimalust kasutas minu poeg, kes jäi bookingus broneerimisega hiljaks, kuid otse pöördudes sai siiski toa. Meie võtsime toa, kus oli ka köök juures, seega mõni euro kallim, kuid selle eest mugavam. Hotelli rahvas aitas meil ka rendiauto leida soodsalt, meil oli ka eriline soov 7 kohalise auto jaoks.  Julgen seda majutuskohta julgelt soovitada.

0
0

Olen ka teinud niimoodi, et kui tagasi öine lend, olen bronninud päeva lisaks.Sõpradega, kui on nt. samas hotellis kaks-kolm tuba, oleme jätnud ühe toa. Tõstame kohvrid sinna, teeme õhtul "reispassid" ja lennujaama.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased