Ohrid lennujaam ja majutuse broneerimine

Maandume Ohridis reede öösel vastu laupäeva kell 00:50, kas majutuse bronnimiseks peaks alguskuupäevaks panema reede või laupäeva?

Samamoodi tulekuga, lend läheb välja 01:25 öösel. Kas oleks mõistlik hommikul kell 12 check-out teha ja linnas ringi jõlkuda või siis hoida hotellituba üks päev veel ja teha check-out siis südaöö paiku?

Kes on varasemalt käinud Ohrid lennujaamas? Saan aru, et sealt liiguvad ainult hooajalised lennud aga kas pirukat ja kohvi ka ikka pakutakse kuskil putkas?

Samuti, kas keegi oskab pakkuda majutust Ohrid linnas? Kuna tegu on puhkusega, siis ideaalis võiks asuda järve lähedal ja toas väike kööginurk ja rõdu. 

Siis pead toa võtma ikka Eestist lahkumise kuupäevaga ehk siis reedest.


Lahkumine sõltub soovidest ja vajadustest. Ise annan enamasti toa hommikul ära. Kui on pikem õine tagasilend kusagilt Aafrikast vms, siis üritab kaubelda õhtust dušši või või tuba päevaks. Paari tunnise Euroopa lennuga ei hakkaks jamama. Sööd õhtul kõhu täis ja võtad mõned rakid või veinid seni kuni on paras aeg lennujaam minna.

Makedoonias oli booking.com-is valik parem kui Airbnb-s. Ohridis oli veebruari alguses broneerides valik veel väga suur. Hetkel ei oksa pakkuda, et palju on vabaks jäänud.

Endal oli viimati Odessast tulles niimoodi, et andsime korteri ära kell 12 päeval ja lennuk väljus 03:15 järgmisel päeval. Pärat seda enam niimoodi pole teinud, isegi vaid käsipagasi olemasolul. Senine kogemus näitab, et pigem on ikkagi hea, kui on tuba ka järgmiseks päevaks kuskil olemas, kui just lend ei välju enne 21:00'i. Aga eks see ole subjektiivne.

Me lendame järgmisel nädalal Ohridisse sama graafikuga. Nagu juba enne öeldud ikka reedest alates tuleb minnes majutus võtta. 
Bookingus oli tõesti päris hea valik. Tripime kokku kaks nädalat mööda Põhja-Makedooniat, Kreekat ja Bulgaariat. Ainult Bulgaaria majutuse võtsime otse (bookingus oli tunduvalt kallim).
Tagasi tulles on meil ikka äralennu õhtuks ka majutus võetud. See hilisõhtune tiksumine kusagil ula peal on päris tüütu.