Oklahoma - San Francisco - mis vaatamisväärsused jäävad teele?

Tere,

Plaanis paari kuu pärast võtta ette trip autoga alates Oklahoma Cityst kuni San Francisconi läbides Amarillo, Albuquerque, Flgstaff, Grand Canyon, Lake Powell, Monument Valley, Las Vegas, Death Valley, Los Angeles, Morro Bay jm kohti. Tahtsin küsida, kas keegi on sõitnud sarnast teed? Eriti huvitaks, mida huvitavat jääb Oklahoma ja Grand Canyoni vahele? Oskate ehk soovitada, kas sõita mööda suurt maanteed või põigata kõrvale mõnd vaatamisväärsust vaatama? Sama küsimus Los Angelese ja San Francisco vahelisele lõigule, kui enamasti mere äärest minna... Milliseid kohti väga kiidate?

Need inimesed, kes on võtnud Grand Canyoni 1-päevase matka (jalgsi ja/või rafting)- millise firma kaudu ja kust need on alanud? Nii palju kui olen uurinud nende ekskursioonide kohta, algavad need kas Las Vegasest, Flagstaffist vm suurlinnast. Huvitav, kas mõni sealsetest hotellidest ka algab (kui siis millisest)?

Tere,

Hiljuti seiklesime sealkandis. Täpsemalt Põhja-Arizona, Lõuna-Utah. Reisipilte saab siit: Grand Circle Roadtrip

Igatsen sinnakanti tagasi, matkata oleks rohkem tahtnud.

Ma ei saa aru täpselt kuidas sa seda marsuuti plaanid. Kui sõidad Oklahomast Flagstaffi (mis kindlasti ei ole suur linn) ja lähed Grand Canyoni, kuidas sa siis veel lähed Death Valley'sse ja Monument Valleysse teel San Franciscosse? Kui pikka reisi plaanid?

Flagstaffist on Monument Valley'sse 200 miili, umbes 3,5-4h sõitu ja kui ma seal oleks, siis läheks juba Canyonlandi ja Bryce Canyonisse jne. Aga Monument Valley teises suunas kui näiteks Grand Canyon South Rim. Ja tegemist on Colorado platooga, mis tähendab, et kui tahad mõlemat, siis pead edasi-tagasi sõitma. Igal pool lihtsalt teid pole ja Colorado jõest üle ei saa.

Flagstaffist Grand Canyoni South Rimi on ca 1,5 tundi sõita ja selleks ei ole vaja küll ekskursiooni võtta. Seal ilusad vaated ja kohapealsest visitor centerist saad juhtnöörid kuhu minna ja milliseid radu pidi kõndida. Kui jutt on North Rimist (mis siis teisel pool Colorado jõge), siis uuri kindlasti, kas see on lahti Sinu planeeritud külastuse ajal.

Aga soovitan, et teed näiteks maps.google.com abil umbkaudse teekonna valmis, siis ehk oskaks paremini soovitada.

Aga millist marsruuti soovitaksite, et ei peaks edasi-tagasi tiirutama Grand Canyoni ümbruses? Ma kujutan ette, et ega kõik kohad GC ümbruses pole autoga läbitavad ja ilgelt ringiga peab minema. Matkale plaanime minna South Rim´i. Kas kõigepealt minna Albuquerque´t Gallupist põhja poole ja enne külastada Canyonlandi, Monument Valley´t ja Lake Powellit ja siis suunduda lõunapoolsesse GC-sse? Ja siis sealt edasi mööda 40th maanteed Las Vegasesse või sõita läbi St. George´i Las Vegasesse? Kumbapidi tasub rohkem sõita (et oleks ikka midagi vaadata ka)? Albuquerquest Las Vegasesse sõidule oleme planeerinud 4 tervet päeva. Mis marsruut oleks nende päevadega läbitav, kui ühe päeva tahaksime kulutada GC põhjas ära käimesele?

Ma arvan, et Canyonlandi te ilmselt ei jõua, aga ma pakuks sellise marsuudi:

plaan Google mapsis

See peaks olema 4 päevaga tehtav.

Mõned soovitused: Monument Valley on Navajo indiaanlaste alal, see on nagu riik riigis, seal kehtivad omad reeglid, millega tuleb arvestada. Alkoholi seal pruukida ei tohi ja kuskil oli kirjas, et ka kaasas ei tohi olla. Päris Monument Valley südames on uus hotell, vist oli Gouldings Lodge, kust super vaated akendest. Õhtuvalguses oli Monument Valley väga ilus. Samas selle tuntud vaate jaoks, kus Forrest Gump jooksis, on hommikune päike parem

Las Vegase jaoks on minu arvates miinimum kolm päeva, sest sellesse melusse muidu raske sisse elada. Ja kui plaanite mingeid showsid vaatama minna, siis tehke enne internetist endale selgeks, mida vaadata tahate. Pileteid saab enamustele etendustele tänavalt poole hinnaga (NB vaata et oleks ametlik müügikoht). Ja veel, kui võimalik, ärge olge Vegases reede-laupäev, siis hotellihinnad kuni kaks korda kõrgemad.

Tänan heade soovituste eest! Tõepoolest tundub selline marsruut mõistlikum. Lisaküsimus seoses sama reisiga uues teemas... "Country life ja tõeline country muusika-pidu"