Olukord Catania lennujaamas peale tulekahju?

Kas keegi on viimase nädala jooksul ka Catania lennujaamas olnud ja oskab kommenteerida, mis seisus lennujaam on? Nädal tagasi peale põlengut suleti kõik väidetavalt kolmapäevani. Lennujaama info neil näitab, et mingid lennud täna nagu toimuks, suurem osa tühistatud või ümber suunatud teistesse saare lennujaamadesse. Samas Flightradaril peal ikka lennukid liiguvad.

Kuna sel nädalalõpul plaan sinna lennata, siis uurisin ka Air Balticu klienditeenindusest -need arvasid, et kõik toimub plaani järgi, samas lennujaama info näitab seal, et ka nende lend on tühistatud....varsti peaks ehk Cataniast vähemalt rendiauto vabaks laskma ja reisiplaane korrigeerima?

Sama müstika ka Rhodosega, AB ja lennujaama info järgi viib meie reisikorraldaja turiste sinna aga BBC näitab massilist evakueerimist, masse lennujaamas ja teised lennufirmad saadavad järgi ainult tühje lennukeid ja on tühistanud uued. Ja no pilt meedias on masendav.

0
0

Kuigi ei haaku minu teemapüstitusega, kommentaariks eelkõnelejale... Kuulasin hommikul autos vahelduseks Soome (Helsingi) raadiojaama ja just arutlesid, et soomlasi evakueeritakse Rhodoselt, samas Helsingist stardib 5 uut lennukitäit turistidega uuesti Rhodosele....

0
0

@tom1967 - Anna märku kui teie lennu osas midagi selgub. Meil sama lend kaks nädalat hiljem. Itaalia portaalidest loen, et kuigi osaliselt avatakse lennujaam täna-homme, siis täies mahus siiski alles augustis. Kui Easyjet ja Ryanair on avalikult teatanud, et nende lennud on seniks suunatud teistesse Sitsiilia lennujaamadesse, siis AirBalticu kohta ma sarnast infot kusagilt leida ei suutnud.

0
0

Palermo lennujaam, kuhu Catania lende on suunatud, oli eile hommikul vähemalt kl. 11-ni kinni seoses metsatulekahjudega, uudistes leegid lennujaama kõrval näha.

0
0

Olukord muutub seal päris kiiresti. Catania oli suletud, nüüd on lennud osaliselt jälle lubatud, eelkõige lahkuvad lennud.

0
0

Jet2 tühistas kõik lennud Cataniasse kuni 3. augustini.

0
0

Infoks, et pühapäeval maandudes paluti kõigepealt väljuda käsipagasiga reisijatel. Siis äraantava pagasiga, kuna selleks ajaks oli tõstetud kohvrid-golfikotid jms lennukitrepi kõrvale, kust pidi pagasiga bussi astuma. Pika keerutamise peale vägagi umbses / kuumas bussis jõudsime terminali ette, kus kõik tänavale astusid. Keegi meist terminali ei sattunudki ehk Non -EU passi v tollikontorolli ilmselt ei toimunudki. Aga Catania lennujaamas siiski paistis olema hullumaja. Rahvast ikka massidena järjekordades terminali ees ja ajutistes telkides. Autorenti (Locauto) sai ühest parklast teise otsitud, kuna voucheri järgi pidi lett olema terminalis sees, aga ka õige rent lõpuks leidus ja seal toimis kõik õlitatult. Kusjuures 2200 eur omavastutusega rendil ei bronnitud/ blokeeritid krediitkaardilt suuremat summat, isegi mitte nende reeglitejärgset 500 eur, vaid tehti "kontrollost 0.01 eur."

Saab siis näha, kuidas sujub ülehomme hommikul tagasilend Cataniast.

4
1

Ise küsin ja vastan :-), istun Carpatairi lennukis ja ootan ligi tund hilinenud Air Balticu starti Riiga. C-terminali ajutiste telkide juures olid endiselt pikad sabad lennujaama pääsemiseks. Tegelikult polnud väga mõtet sabatada, vaid tuleb oodata võimalikult lähedal sissepääsule, et kuulda, mis lennule ja kas käsipagasiga või äraantavaga, algab lennujaama sissepääs. Kaugel järjekorras ei olnud kuulda, et näiteks Riia reisijaid palutakse siseneda lennujaama.

5
1

Catania lennujaam on jälle suletud, seekord Etna purske pärast. Pole teada, kauaks.

3
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased