trip-krainetrip-ukraine-dark
On keegi juba matkaautoga tulnud Euroopast.

Rääkige kogemustest, mida tasub järgida, vaatamisväärsused ja milline oleks sobivam marsruut, kui peaksite veelkord sinna minema?

Jah, ca kuu tagasi sai tehtud pikem ring ülevalt alla. Kaugeimaks punktiks jäi Nizza ja Monaco (kus matkaautot näiteks ei tohi parkida linna territooriumile. On üks ainus parkla mis suletakse kell 20.00 :) Kui sa ütled kui pikaks ajaks plaanid reisima minna siis võin natukene valgustada ja soovitusi jagada. Tunnistan et hindasin endal näiteks aeg vrs läbitav vahemaa päris tõsiselt üle. Eriti Itaalias mis oli nii "muhe" et ei suutnud sealt enam eestisse tullagi. Ja muidugi Alpides kohaliku tähtsusega teedel, kus keskmiseks liikumise kiiruseks jäi ca 40km/h. Tippkiirusel 70 km/h teatas mu kaardilugeja et nüüd on bussi põrandas varbaküünejäljed raudselt sees :)

Pole kunagi reisimas käinud. Nüüd siis läheme. Valisime reisimiseks Ida-Euroopa. Poolast kihutaks läbi, edasi Tsehhi, Austria, Saksamaaltki põikaks läbi. Aega on 9 päeva. Kaasas on 9 aastane poiss, see nõuab ka tema aja huvitavaks tegemist. Reisime matkaautoga, seega ööbimisega probleeme pole. Paluks head nõu reisisihi seadmisel.

9 päevaga jõuab vaevu neist ühe riigiga lähemalt tutvuda. Kui Ida-Euroopa suunda silmas peate, siis ehk hoopis Lõuna-Poola ja Slovakkia või eraldi ainult Tšehhi. Lääne poolt valiks eraldi sihtkohaks Austria. Uskuge, et meie 10 päevaga ei jõudnud Austriale ringi peale teha, kuigi sõit sinna oli ühe jutiga olude sunnil. Ilusatest ja huvitavatest kohtadest ei ole mõtet niisama läbi kihutada ja pärast öelda, et olen käinud ja näinud.

Tulime alles sealt ja tahaks hoiatada Poola õudsate teede ees. Selle riigi teed võtavad igasuguse reisi isu. Läksime üle Katowice ja tulime üle Wroclawi, no ei midagi paremat. Wroclawi linnas saad esisillale sellise laksu, et tuled koju ja hakkad kohe juppe kokku ajama. MS, kui teed loodusreisi, siis on 9 päeva küllalki reaalne aga kui jääd linnades tuhnima siis tõmba poolele plaanile kriips peale. Meie linnades ei peatanud, kuna parkimisega on seal tohutud probleemid ja äärelinnast ei jõua kuigi kaugele. Kui ikka väljas on 31 kraadi, siis Viinis eriti kaugele ei kõnni. Selle korvab täielikult näiteks Romantic Strasse Viinist Linzi mööda Doonau kallast. Läheks kas-või hommepäev tagasi, kui seda Poola õudust vahel poleks.

9 päeva jääb lühikeseks. Olen korduvalt käinud ja 3 nädalat on normaalne aeg. Puhkus ei pea mingi kihutamine olema. Joonistan alati planeerijaga teekonna ette. Siis saab ettekujutuse aja ja kulude kohta. Sellest peakski alustama. Tasuta on saadaval viamichelin.com. Esmased minejad panevadki sellega mööda, et tehakse liiga suured plaanid. Komistasin minagi esimesel korral selle reha otsa. Ega see ilusaid mälestusi ei kustuta aga kirud ennast veel pikalt takkajärgi.