trip-krainetrip-ukraine-dark
Ons keegi okt-nov Iraanis käimas?

Endal plaanis minna. Kui keegi on veel samal ajal sealkandis kondamas,võiks ju kokku saada....

Kas mitte Vatse (vatse ät hot.ee) hetkel sealkandis ei ole?

Mina käisin ära, olen väga rahul. Ainus asi, et see rätik peas ahistas mind ja ujuda ei saanud. Järgmine kord võtan lapsed ka kaasa. Soovitan!

Vatse jah siin Iraanis. Veel paris monda aega, terve oktoobri ka. Saada meili kui tahad, kuskil voib kohtuda kull. Praegu veel nadal voi nii pohja pool, Kaspia rannik ja Mashad. Siis hakkan lounasse likuma, kuhu need koige turistlikumad paigad jaavad. Kui naiteks sul miskieid kuupaevi ja kohti pakkuda siis kirjuta. Paris kummaline oleks siin monda eestlast kohata, eriti ratiga :) Sorry, ei viitsi tapiga tahti teha. Kena vihma teile sinna Eestisse :)

Mul on vahepeal juhtunud koomilis-hämmastusseviivaid-uskumatuid juhtumusi Helsinki Iraani saatkonnaga.Vaatame kuidas asi edasi läheb. Aga tundub,et enne oktoobri lõppu ma Iraani ei satu. Kuidas seal muidu on ka? Ja muide ilmal pole praegu väga vigagi...selline värviliselt romantiline...

Kuule muidu on siin taitsa tore :) Ilm on paris normaalne, vahemalt siin pohja pool ja inimesed on koik toredad jne. Nagu ikka. A kui tahad void ikka kirjutada kui peaksid tulema, naiteks oktoobri viimased paevad enne tagasilendu (1.11) olen Teheranis, voin naiteks linna tutvustada jne. Aga kirju loen vast paar korda nadalas, mitte igapaev. Ja hotmail-i aadress ikka.

Mis selle saatkonnaga siis on?

Iranair tegi vahepeal väga soodsa pakkumise ning sai igaks juhuks edasi tagasi piletid ära võtta - hind vaid 5100(!) krooni. Kuidas seal muidu kuludega on.

Ai, kirjutasin praegu pika jutu hindadest siin. Aga ei midagi, arvuti motles, et ta nuud motleb ja jaabki motlema. Uuesti aga ei viitsi kirjutada. :((

Tere

Minul oli Iraani viisaga väga kiire, helistasin Helsinki Iraani saatkonda (vist saadikule endale, nime kahjuks ei mäleta) ja palusin teha viisa mulle 5 päevaga. Nii läkski. Perfektne teenindus, mina olen väga rahul.

Millal siis saab reisikirja lugeda? Mida viisa taotlusel ja piiril nõutakse? Kohe suur uudishimu on kuulda;))))

-- Ah! don't say you agree with me. When people agree with me I always feel that I must be wrong.

Ai, reisikirja pole küll viitsinud kunagi kirjutada :(( Kunagi tuleb küll mingi kokkuvõtte tähtsatest asjadest nagu eelmiste maade puhul ja äkki paneb paar saadetud kirja ka kunagi siia kuhugi.

Aga viisataotlusel ja piiril ei nõuta eriti midagi. Viisale saatsin vabast tahtest lennu broneeringu koopia. Ja piiril ei huvitanud miski kedagi, isegi hotelli kohta ei küsitud. Täidad lihtsalt väikse paberi, mille lahkudes tagasi annad. Väga valutu piir. Ma oleks vabalt võinud isegi keelatud alkoholi ja pornograafiat sisse tuua. Kohalike kotte küll uuriti, aga turistile teretulemast ja kõik. Mingi Ameerikaga ei anna võrreldagi :)) Aga väljaminnes enne lennukile istumist tuleb piletile võtta tempel viisa korrasolekust, et keegi ilma viisata ELi poole ei lendaks. Ja Eesti pass tekitas neis veidi küsimusi, mis kummaline riik see ikka on ja kas meil ikka viisat ELi vaja pole. Mingis paksus raamatus oli vist ikka kirjas, et pole vaja, ja nii sai ikka tagasi ka. Seega Iraani saada võib isegi tunduvalt kergemini kui sealt tagasi :))

Endal oleks selline küsimus. Kas paljud Eesti naised-tüdrukud, kes kõik siin pidevalt Iraanis käivad, on viisa taotlusele pandud pildil kaetud või katmata juustega olnud? Tean eestlannat, kes on katmata juustega pildiga probleemideta viisa saanud, aga mujal Euroopas on sellega tihti palju karmim kord.

Pagana huvitav. Mulle konkreetselt rääkis üks rootsis elav tuttav iraani tüdruk, et jube kamm on eurooplastel iraani minemisega. Pidi mulle küllakutse tegema jne. Aga kui nii ladna on siis ei hakka üldse vaeva nägema.

Ah! don't say you agree with me. When people agree with me I always feel that I must be wrong.

Ära hakka jah. Kõik sõltub eurooplastest, eestlane kuulub esialgu sõbralike kuid täiesti tundmatute eurooplaste nimekirja. Nii et kasuta aga võimalust enne kui meie valitsuse ameerika armastus sellele lõpu teeb.

Päris tore oli kõigile teistele turistidele pidevalt kiidelda kui odavalt ja lihtsalt ma viisa sain :)) Pole just palju maid maailmas, kuhu eestlastel viisa saamine tunduvalt parem kui tähtsatel-rikastel lääne riikidel.

kas mõni parajasti Iraanis käimas ka on?

Bami lähedal on olukord vist päris hull.

Rollingestonians olid eile Yazdis, aga see on juba piisavalt kaugel. Ja Kairi oli nii nädal tagasi alles Teheranis, järelikult peaks ka praegu Bamist piisavalt kaugel olema. Masendav igal juhul, seda enam, et alles 2 kuud tagasi sai seal oldud. Paljud keda seal nägin võivad nüüdseks surnud olla.

vaatasin nende päevaraamatust: mehed kirjutavad, et poleks Afganistanist läbi sõitnud, oleksid ajakava järgi pidanud samal päeval Bamis olema, kui maavärin toimus.

jube uudis t6epoolest..telekast muud ei nae ja ajalehed kirjutavad ka p6hiliselt ainult sellest.nyyd muidugi juba vahem... tahtsin ise ka kohe appi tormata,aga teed olid k6ik kinni ja v66raid linna ei lubatud.siiamaani on segadus suur. olen ise praegu Esfahanis,taiesti juhuslikult sattusin Rollingutega yhte hotelli,mis oli muidugi toredamast toredam kokkusattumus....jah poleks nad Afgani lainud...

Kui Sa oled juhtumisi Amir Tabiri hostelis, siis ära mingil juhul jäta proovimata nende jäätiseassortiid (maksab umbes 2000-3000 tomanit vms, võin hinnaga ka puusse põrutada).

Pole ma miskine jäätisesõber, aga see oli küll Üllatus...

paluks infi backbagerile.Kuidas toimib kohalik linnadevaheline transport?Hostelid?

Olin Iraanis 2 kuud ja liikusin häälega,aga niipalju kui teiste käest kuulsin ja kõrvalt nägin,toimib kõik sujuvalt. Bussitransport on seal kindlasti üks kõige odavamaid kogu maailmas. Ööbimisega ei olnud ka kunagi mingit probleemi.Hostelid on üldiselt korralikud ja odavad ja kohalikud lausa võitlevad,kes saab endale külla kutsuda. Juhul kui lähed läbi Türgi,tee viisa Ankaras(mitte Istanbulis). Saad ühe päevaga. Kui plaanid hankida LP,siis selle saad Iraanist igast raamatupoest umbes USD2 tükk. Veel soovitan lugeda Vatse postitusi!!!

Vaatasin vatse postitused üle ja sain vastused kõigile küsimustele:) Hetkel plaan IranAir´iga Londonist Teherani sõita,kuna nüüd on Ryanair ja EasyJet.