trip-krainetrip-ukraine-dark
Orinoco Delta Venetsueelas

Kas keegi on käinud Orinoco Deltas paadimatkal ? Mida seal tasuks silmas pidada, mida kindlasti vaadata ? Mis võiks olla 3-päevase ( koos 3 ööbimisega ) matka realistlik hind 3-sele seltskonnale ?

Käisin 2 aastat tagasi Margarita saarel ja ostsin hotellist 3-päevase tripi Orinoco deltasse (kaks ööd džunglis). Kui ma õieti mäletan, maksis reis 200 eurot näkku ja selle raha eest saime päris piisavalt. Giidiks oli kohalik sakslane, tõeline Indiana Jones. Indiaani paadimehed sõidutasid meid nii mootorpaatide kui ka kanuudega ringi, viisid meid tihedasse vihmametsa, näitasid nii floorat kui faunat ja õpetasid piraajasid püüdma. Ööbisime vaiadele ehitatud onnides keset öiseid looduse hääli, mis paljudel osalejatel näod viltu vedas. Soovitan selga panna riided, millest kahju pole, sest mina ei saanudki kõiki plekke pärast välja. Kohapealt saime kõrge säärega kummikud, sest delta vihmamets on väga pehme ja mudane ning muudmoodi seal liikuda poleks saanudki. Hoiatati ka putukate rünnakute eest, aga neid seal eriti ei kohanud. Hinnas sisaldusid ka laeva- ja bussisõidud Margarita saarelt sihtpunkti, kusjuures minnes tehti peatus hiiglaslikes koobastes ja tulles kärestikulisel jõel. Mis võiks olla kohapealt ostes normaalne hind, ei oskagi öelda.

Suur tänu - siis asi enam-vähem õige. Umbes sama on meilgi tellitud - 2 ööd deltas pluss üks öö veel Delta serval Tucupitas. Sealt alustame ja seal lõpetame, hind 250 USD per nägu. Aga miskit kirjeldust meile ei antud et mis ja kuidas toimub, sestap küsisingi. Lubati küll üks öine matk ka.

Kui suure grupiga olid ? Kas ainult omad või võõrad ka ? Meil tellitud ainult 3-le ja lubasid et paadis võõraid pole - aga seda ma eriti ei usu.

CHE- seal pidi küll nii olema, et kui oled tellinud matka 3-le siis nii see ka on. Olen seda eelnevalt ka kuulnud/lugenud. Meil oli ka see matk plaanis, kuid lapse ohutuse pärast loobusime.

Sai kahekesi Orinoco deltas käidud juunis 2010. Tripi ostsime Ciudad Bolivarist kohapealt ja kuna me võtsime sellest kohast ka Canaima 3-päevase, siis vähemalt esialgsest hinnast sai tingida kõvasti. Hinnast pole mõtet rääkida, kuna meie hind sisaldas 7 päeva seiklust, mille käigus me ise rohkem kulusid ei teinud, sh taksosid, busse, hotelliööd ja õhtusööki kahe tripi vahel.

Orinocost räägiks küll: riideid ei määrinud, paati võõraid ei pandud - Tucupitast alustasime ja lõpetasime. Söögi ja joogi eest hoolitseti jooksvalt kogu reisi vältel ja seda tehti alati meie silme all. Ühe öö veetsime hammockiga jõe kaldale ehitatud katuse-aluses, mille naabruses elasid kohalikud indiaanlased, kelle juures me õhtul külas käisime ja kes meile süüagi tegid. Järgmisel päeval osteti nende käest meie tarvis värsket kala, millest lõuna ajal suvaliste karjuste juures lõkkel imemaitsev lõuna tehti.

Teine öö sai mööda saadetud vihmametsas vaiadele ehitatud majakeses, kus olid lausa 2 voodit sees :) Ahvikoloonia oli öösel ikka väga jutukas meie lähedal. Reisi alguses varusime paati otse puu alt hunniku küpseid mangosid ja laime, mis sõidu ajal marjaks kulusid.

Minu soovitus - korralik vihmakeep kaasa, juhul, kui just kuival perioodil minek pole. Juunis käis päris valget vett aegaajalt üle.

Tänud ! Julgustav kuulda et kokkulepped peavad ja et muljed suurelt positiivsed. THEKLA - meil minek 2 nädala pärast, seega ikka peamiselt kuival ajal.

Mul on praegu pandud kokku pakett mis sisaldab 5 lendu, 2 paadimatka ( üks 2 päevane, teine 3 päevane ) ja hulka autosõitu lisaks. Kokku ca 1500 USD inimese kohta. Kui seal kõik tõesti sees mis lubati, pole hinnast tõesti mõtet rääkida.

Meie ööbimiskohaseks oli seesama koht, mis sellel saidil näha: http://www.orinoco-eco-camp.com/ Meid oli päris suur rühm, kõik meie hotelli rahvas. Ühte paati pandi sakslased, teise ingliskeelne seltskond ehk 4 poolakat, 2 soomlast ja mina. Giid pendeldas siis kahe paadi vahet :) Riideid määrida on väga kerge. Mina läksin kogemata küünarnukiga vastu ühte "veritsevat" puutüve ja neid plekke ei võtnud maha enam mitte mingi valemiga.

Lubadustest ... suutsid nad siiski musta valgeks ka lubada korra: nimelt üks diil, et kohalik senjoor Ramon räägib inglist, ei vastanud absoluutselt tõele. Ainult külast leitud lapsed natuke tonkasid :)) Juhtus see aga hoopis Los Llanoses.

Käisime just (dets lõpus) Orinoco Delta tripil 2 päeva ja 1 öö (tegelikult pakett oli 3 päeva, aga meil polnud rohkem aega). Hind oli mu mäletamist mööda 1100 Bolivari nägu (see siis musta turu kursi järgi ca 146 USD), kolme päeva eest oli enamvähem sama hind. Ostsime selle Ciudad Bolivarist hostelist Posada don Carlos (suurepärase atmosfääriga koht muide). Ööbimisime vaiadel onnides (nagu eespool kirjeldatud) dzhungli tähistaeva all ja häälte keskel. Toit oli väga hea ja tuur huvitav, ainult et lubati küll ingl k giidi, aga seal ei osanud keegi peale hisp keele midagi :) Nii et selles osas püüdke garantii saada. Ülejäänud grupp (7 in kokku) olid hispaanlased, seega neil mingit muret polnud ja tõlkisid meile ka veidi. Liikumine oli ainult paatides, näidati linde ja loomi, kõige meeleolukam oli siiski kohaliku küla külastamine. NB! Vihmakeebist tundsin väga puudust, peaks küll ammu olema kuiv hooaeg, aga sadas ikka iga päev veidi.

Olime ka orinico eco campis. Jumal tänatud, et õhtul hilja jõudsime, ei näinud, kus ööbime. J Hiljem korraldati nende samade onnide ääres paadiga sõites krokodillijahti :) 200 bolivari maksis see ööretk, aga ühtegi krokodilli kahjuks kätte ei saadud :(