Otsin Skandinaavia teedeatlast

Keegi teab äkki, kas on olemas Skandinaaviat (Soome/Rootsi/Norra) hõlmav teedetlas mõõtkavas 1:500000 või täpsem? Mis nime võiks see kanda? Otsisin netist, kuid midagi erilist ei leidnud, võibolla on regiooni kohalikel firmadel midagi??

3-4 aastat tagasi sai siitsamast Eestist ostetud GeoCenter Internationali poolt välja antud Skandinaavia teedeatlas mõõtkavas 1:800 000. EuroAtlase kaubamärki kannab. Käis kah, aga oleks võinud natuke täpsem olla. Kui oled Tallinna inimene, siis astu läbi Apollost Viru tänaval või Regio kaardipoest Narva mnt-l. Arvatavasti leiab midagi.

Regio kaardipoodi enam pole :( Kui sa mõtled ikka seda, mis asus Narva mnt. 13, Pro Kapitali hoovis. Nüüd on seal mööblisalong. Kahju.

Lisaks Apollole vaata ka Rahva Raamatusse, seal kõige alumisel riiulil on ka igast põnevaid kaarte leida.

Ja ongi krõshka või? Kuigi seal oli eriti ebasõbralik juurdehindluspoliitika, on poe kadumisest kahju ikkagi. Noh, eks ma olen selles ju isegi süüdi. Aastake tagasi otsustasin ühe umbes 1000-kroonise atlase, mis ka Regios ilusasti müügil oli, siiski netist tellida. Sest nii tuli koos postikuludega lihtsalt 200 krooni odavam.

Kui Sa kuskilt ei saa siis tule osta minu oma ära

Ostsin mitu aastat tagasi Shelli bensiinijaamast Super Euroatlase mingi 230.-EEK-ga, mõõtkava on 1:750 000. Igatahes on seal ka praegu midagi saadaval, nii et astu läbi. Selle atlasega olen pool Euroopat läbi kolanud, Saksamaa 1:200 000 ostsin Berliinist 15.-DEM eest. Siinsed hinnad tunduvad imelikult kallid.

Ok, tänud, uurin Shellist, kuid arvan, et need odavad atlased ja kaardid on üsna BS üldjuhul :)

Ega eriti valida polnud, kuid sain lõpuks (pealtnäha) üsna hea teedeatlase kätte. Lisan igaks juhuks, kui keegi on tulevikus huvitatud:

freytag & berndt Skandinavien Atlas 1:300000/1:400000

Tellida saab Amazon.de-st

Freytag & Berndt kaardid peaks saksa keeleruumis heas noteeringus olema - Kanaari väikesaarte Gomera ja El Hierro kaardid olid küll väga korralikud, teiste firmade poole ei tasunud vaadatagi.

Kas tõesti netis ei ole kusagil skandinaavia teedekaarti? Kui keegi teab siis palun saatke mulle see link e-maille või kirjutage siia foorumisse.

Minu e-mail : martin.kirs@solo.delfi.ee

See atlas mis sain (paar postitust üleval pool) osutus päris heaks, sai selle abil suvel Soomes/Norras käidud. Praeguseks peaks olema uuem versioon saadaval...

Regio asju saab osta endiselt nende kontorist Narva mnt 13, Pro Kapitali hoovis. Endise poe kõrvalt uksest sisse ja esimesel korrusel vasakul. Olen mitut asja küsinud, kuna poes polnud kuskil ja tagaruumist on toodud, imestatud ning poehinnast soodsamalt tehtud. Sularaha tahavad vaid.

Rahvusraamatukogu Kunstiosakonnas on kartograafia sektor, seal on suur-suur kaartide ja atlaste kogu. Enne võid veel RR elektronkataloogis http://ester.nlib.ee/ otsingut teha, aga ehk ei ole kõike veel sinna jõutud panna, nii et mine kohale ja vaata oma silmaga. Ka koopiaid saab seal vajaduse korral teha.