Päevakruiis Stockholmi

Tegin tripi otsingu aga ei leidnud ühtegi asjalikku Stockholmi teemat. Olen mõelnud minna lähiajal Stockholmi päevakruiisile, Tallinki järgi jääb linna avastamiseks 7 tundi. Tean linna kohta niipalju, et soovitatakse Vasa muuseumit ja vanalinna. Kirikud ja päritud valitsejate hooned jätan vahele aga huvitavate toidukohtade, arhitektuuri ja muu põneva osas kuulan loen hea meelega teiste kogemusi ja soovitusi.

Soovitan just tasuta muuseume, sest neid on palju. Ja tasulised on kallid. Kuningalossi all on muuseum kus on uhked tõllad, saanid, raudrüüd jms eri aegadest. Soliidne ja võimas mulje ja ilma rahata. Sealt põhja suunas paarsada meetrit väikse saare all on muuseum mis meenutab ERMi soomeugri näitust. Tasuta. Kui longid jala sadamasse tagasi siis kahekolmandiku tee peal on suur karlaplani ringristmik kust osta kaasa kaubakeskusest (sissepääs metroost) rootsi kommi, toitu ja muud. Ka valmistoitu laevale. Mitte segi ajada karlaplani väikese nurgapoekesega.

NB! Vikingi piletid Helskast on odavamad kui siljatallinkil tallinnast. Eriti koolivaheajal. Seega võimalik ühildada lisareisi kes pole ammu Soomes käinud. Soovitan sealset sõjamuuseumi Tõrvasaare juures. (imestan et soome parimat muuseumi nii vähe on reklaamitud)

4
0

Aitäh soovituste eest! Viimasest Helsinki reisist on palju aega möödas, ühildamine tundub täitsa vahva idee.

1
0

Täitsa huvitav teema - pole ammu Stockholmis käinud. Kas need tasuta muuseumid leiab ka googel mapsist või peab eeltööd tegema?

Palju tuleb hinnavahe otse Tallinnast vs läbi Helsinki

0
2

Kui googlet kasutada ei oska, siis ei ole leitav.

0
1

Meie külastasime päevareisil ABBA muuseumi. Piletid ostsin ette ära, kellaajaliselt sisenemine. Sadamast tegime hommikuse jalutuskäigu muuseumini ja pärast jäi veel aega söömas käia ning natuke niisama ringi vaadata. Metrooga sadamasse tagasi.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased