Päevaks või paariks Milanosse

Soov minna omal käel suvel Milanosse. Olen varem Itaalias käinud kuid siis jäi Milano programmist välja. Eestist väljuvad reisid neljapäeviti ja tagasi laupäeval. Kas Malpensa lennujaam jääb Milano keskusesse või oskab seal keegi hotelli soovitada või transporti, kes on käinud. Kas liigelda on väga raske traspordiga autot rentima ei hakaks. Ja millele sellisel pooleteise päevasel reisil Milanos vaadata.

Suured tänud, kes kogemusi jagaksid!

malpensa jääb küll vähemalt 50km linnast eemale aga selle eest on väga hea bussi(malpensa express 6€) ja rongi(läheb lennujaama alt 11€) ühendus, mõlemad tulevad otse tsentrale rautejaama. linnas kõige parem metrooga liigelda. odavaid hotelle on ka kesklinnas, tuleb ainult otsida. ise olen küll paar korda käinud aga mida seal teha seda küll soovitada ei oska :D

Ega seal suurt midagi teha polegi. Milaano on ju tööstuslinn. Kogu vaatamisväärsused on kilomeetrine peatänav, mille ühes otsas on Castello, teises otsas Duomo, mille kõrvalt läheb Galerii La Scala juurde ja kogu lugu. Poolest päevast piisab. Lähim ja vist ainuke mõnus koht, kuhu Milaanost päevaks minna on Como. Sellega saadki oma kaks päeva sisustatud.

Olen ka ise Milaanos kevadel viiepärasel reisil. Piirkonna kohta uurides - tõepoolest, Milano ilmselt rohkem kui päevaks suurt tegevust ei paku. Kui oled seal kohapeal vaid poolteist päeva, siis muud suurt üle ei jäägi, kui linnas ringkäik teha, väljasõidud nõuavad juba rohkem aega. Endal oli plaan päeva Milaanos olla, ent seejärel võtta rendiauto ning teha neljapäevane ringreis Genuasse, Asti veinipiirkonda ja Itaalia järvede juurde (kokku ca 600 km ring). Kui väljasõitu teha, siis tõepoolest oleks variandiks Como järve äärne, Bergamo linn või Pavia klooster. Väljasõiduks sobiks ka näiteks Genoa (Milanost ca 1,5 tundi rongisõitu), ent sinna tasuks vähemalt ühe päeva planeerida - tegemist sadamalinnaga, kus asub näiteks üsna kuulus akvaarium, vanalinn, kunstigaleriid, linnalähirongiga saab kesklinnast otse mägiküladesse sõita jne. Milaano kohta võib reisi planeerimisel abiks olla Berlitzi eestikeelne reisijuht "Milano ja Itaalia järved", kus on ka mõned väljasõiduideed kirjas.
Milano majutuse otsas võtsime toa Alberti hotellis Centrale raudteejaama kõrval (http://www.alberthotel.it/), hind oli 65€ kahele öö, lennujaamast sinna ja tagasi saab ülalmainitud kiirbussiga, mis peatub üsna hotelli lähedal.

Kindlasti soovitan Milanosse reisijal minna vaatama Leonardo da Vinci freskot Püha õhtu söömaaeg. Ise lähen kuu aja pärast ja soovin seal kindlasti ära käia. Olen aga kuulnud, et oma külastuse peab sinna ette bookima. Kuidas see küll käib? Kes teab?

Kuulsa freskoga Santa Maria delle Grazie kiriku veebileht on siin: http://www.cenacolovinciano.it/html/eng/smgrazie.htm. Lisaks sellele vahendavad pileteid kümned piletifirmad, kelle veebilehed võib leida Google otsingust "milan last supper" abil. Pilet on veebilehe järgi koos reserveerimistasuga 8€, vahendusfimad võtavad umbes kahekorse hinna.