trip-krainetrip-ukraine-dark
Pagas, RyanAir ja EasyJet

Tere, küsimus selles, et kui lennata EasyJetiga Tallinnast Londonisse ja Londonist viie tunni pärast Portosse, siis kas Londonis peab pagasi vahepeal välja võtma? Kui ei, siis kas RyanAiri piletit netist ostes tuleb ikkagi valida 1 bag and airport check-in või tuleks valida online check in?

Elar

Pagas tuleb ikka välja võtta, muidu jääb pagas sul Londonis pagasilindile keerlema. Kui sul on pagas, siis loomulikult on mõistlik valida kohe 1 bag ja airport check-in. Pärast tuleb sul lihtsalt vastasel korral topelthinda maksta pagasi eest.

Ma olen aastaid Portugalis käinud,lihtsalt chek-in-i tehes,tuleb mainida,kas tahad bagasit Londonis kätte saada või lõppsihtpunktis ja kõik.Muidugi Rayanairist ma ei tea vb. neil on mingi teine süsteem.Ja tegelikult ei peaks see teema üldse puudutama lennufirmat vaid ikka lennujaama,kuna bagasi saadavad ja toimetavad lennukisse ja sealt välja lennujaamade töötajad,mitte lennufirma töötajad. ?!

Sest Hamburgi läbi Norra lennates ja tagasi läbi Taani, ei pidanud ka kordagi pagasit välja võtma. Ja kui tuleb välja, et isegi ei pea pagasit välja võtma, sisi kas RyanAiril tuleb ikkagi märkida 3 pagasit, kuigi reaalselt neid kotte lindile ei pane?

Kohe kindlasti on vaja pagas välja võtta Londonis, sest nii easyJet kui Ryanair on point-to-point lennufirmad ja neil ei ole mitte mingisugust baggage agreementi üksteise või jumal teab millise lennufirmaga. Neiu kertu1 on vist lennanud tavaliste IATA liikmeteks olevate lennufirmadega ja nendega on tavaliselt pagas lubatud registreerida lõpuni aga ka seda kui on leping pagas lõpuni registreerida.

Olen sõitnud täpselt seda marsruuti (Tallinn-London-Porto, Easyjet ja Ryanair)ning tõesti, Ryanairi või EasyJetiga pole mõtet loota, et annad pagasi alguses ära ja lõpus saad kätte, sel juhul jääb su pagas esimese peatuspaiga pagasilindile. Iga etapp tuleb eraldi pagasiga märkida. Ja kui ei ole netis ette makstud, läheb see leti ääres palju kallimaks (ja Londonis ei saa check-in'is maksta, vaid selleks on veel eraldi putka).

Mina tõesti pole kasutanud kunagi ei easyjeti ega ryanairi teenuseid,niiet sorry,kui segadust tekitasin. )

Suured tänud reiq ja inger!

tere

Mul puuduv igasugune eelnev kogemus lendamise ja lennujaamadega, seega tahas targematelt abi saada. Nimelt on plaanis lennata marsruudil London-Alicante ja tagasi. Küsimus siis selline, et mis valik panna Ryanair kodulehel siis, kui minnes pole mingisugust pagasit(ehk ainul läpakas) kuid tagasitulles on lisaks veel 2 kotti. Et mis siis saab, kui mul on registreerimisel märgitud, et on 2 kotti, kuid esimesel otsal tegelikult ei ole mitte ühtegi? Oleks kiiret abi vaja, aitäh:)

Ega midagi ei saa, maksad lihtsalt selle eest, mida sul pole. Ainus variant on teha erinevad broneeringud, kuid siis maksad jällegi krediitkaardi tasu, vist oli 8 EUR millegiga, kuid see siiski odavam kui 2 pagasi eest maksta, mida ei ole. Samas olen märganud, et näiteks EasyJeti online broneeringutega on olnud nii, et kui bronnid edasi-tagasi otsa, siis selle hind on kallim kui broneerides kaks ühte otsa. Proovi RyanAiri broneeringusüsteemis mõlemad variandid läbi ja võrdle hindu, selle põhjal otsusta.

Sel juhul soodsam jah teha 2 eraldi broneeringut. Ning makstes Ryanairi piletite eest SEB VISA virtuaalkaardiga pääsed hoopis ilma broneeringutasuta.

Mis nipiga Visaga makstes broneeringutasust pääsed? Kui broneering lõpuni teha ja valida maksekaardiks Visa, lajatatakse kohe hunnik eurosid otsa.

Proovi Visa Electroni. Enne pead U-netis virtuaalkaardi tegema (võtab mõne hetka aega vaid), sealt saad kaardi numbri ja 3-kohalise turvatunnuse. Virtuaalkaardiga olengi kõik oma ja lähedaste viimased lennud broneerinud. Mitme pileti pealt tuleb kokkuhoid täitsa tugev.

Ot mis sa tahad öelda, et panen Visa Electroni blanketile oma krediitkaardi turvakoodi ja siis läheb asi läbi või?

SEB panga U-kaart (virtuaalne krediitkaart) ei ole Visa Electron, vaid tavaline Visa. Ei tahaks uskuda, et läheb läbi kui vale kaarditüüp valida. Merka kuidas kommenteerid?

Tegemist on SEB VISA Electron deebetkaardiga, ja see on tõepoolest tavaline deebetkaart, millel turvakoodi pole. Ryanairi piletite eest maksmiseks aga olen teinud internetipangas (U-netis siis) endale virtuaalkaardi. Selleks valin ülalt menüüribalt lepingud, siis vasakult kaartide alt virtuaalkaardi avamine. Maksab see toiming 10 kr, kaart kehtib u 40 päeva. Point on selles, et kaart on seotud su tavakontoga, virtuaalkaarti ennast füüsiliselt sul käes pole, lihtsalt prindid selle lepingu välja, kus muude andmete hulgas ka turvakood peal on. Loodan, et suutsin arusaadavalt selgitada:)

Njah, minu väide põhines SEB Tartu turu tänava kontori klienditeenindaja vastusel, kui seal spetsiaalselt uurimas käisin, et kas see on VISA või VISA Electron ja klienditeenindaja just väitis, et see virtuaalkaart on tavaline VISA, mitte VISA Electron. Peab vist uuesti SEB kontorisse minema, aga seekord juba kuskile teisse.

huvitav, sest SEB-i lehel räägitakse VISA Internacional logost, mis peaks siiski olema tavaline VISA, mitte VISA Electron