Pagasiküsimus.

Kas keegi on toonud lennukiga suuremat (mitterasket) eset ja mis kogemused on. Oleks vaja tuua 2,5 m pikk 150x150mm suurune 10 kg skulptuur.

Kogemusi selles osas ei ole, targutan niisama. Lennufirmadel on üldjuhul pagasi reeglite all välja toodud mõõtmed, mida nad teenindavad. Samuti on ka hinnakiri erimõõdulisele pagasile. Sa ilmselt tead algus ja lõpppunkti. Kasutades näiteks Momondot, leia võimalikud vedajad ja uuri nende tingimusi ning hindasid. Samuti võid nende kontaktidele helistada ja otse pärida. Hiljuti käis siit läbi päring erimõõdulise maali vedamise osas. Kuigi kogu reeglite ja loogika järgi oleks see pidanud minema eritasuga ja eriloaga pagasisse, lubati minu mäletamist mööda ese ilma lisatasuta salongi. Reeglid ongi ju selleks, et neid rikkuda ;)

Nordica näituseks on väga üldsõnaline, kuid justkui üle 185 cm pikkuseid asju ei luba. https://www.nordica.ee/et/reisijainfo/pagas/pagasi-piirmaarad-ja-lisatasud/ Air Baltic palub nendega eelnevalt ühendust võtta ja asjad kokku leppida. https://www.airbaltic.com/en/special-baggage

Seega uuri, mis võiks olla võimalik lennufirma, võta nendega ühendust ja usun, et ei ole probleemi taies ära tuua.

Sõltub lennufirmast millega lendate. Sinna tuleb ka helistada. Kellegi isiklik kogemus ei kipu teise inimese puhul kehtima. Lätlased tahtsid mult sellist raha mis paki toomise mõttetuks muutis.

Lätlased ei lendagi ju niikaugele, et mingid muud alternatiivid puuduks. Kui see 0.15x0.15x2.5 m. on puhtalt kuju suurus, siis tuleks arvestada pakkimisruumiga ka. Tuttaval oli pool aastat tagasi juhus kus puust skulptuur oli kohale jõudes pikuti lõhki. See 185 cm. oli juskui mingi lubatud standard pikkus, edasi sõltub juba tädist check-in lauas.