Pagulased Rhodosel?

Kas keegi on hiljuti Rhodosel käinud? Lugesin, et pagulaste uputus pidavat ka seal olema, igapäev pidavat neid paatide täite viisi laekuma.  Otsingi infot hetkeolukorra kohta, bronnisin piletid mai lõpuks ja alles siis hakkasin sellele mõtlema, kas üldse kannatabki minna kui seal kubiseb põgenikest.

Kust sellist juttu lugeda saab?Olin Rhodosel juunis 2017, peatusin Rhodose linnas ja viibisin korduvalt ka rannas, mis asub Türgi rannikust paarikümne km kaugusel ja ma ei näinud kuskil ühtegi paati ega pagulast. Ka saarel ringi sõites ei trehvanud pagulasi nägema või noh, ega kellelegi ju näkku pole kirjutatud, kes ta on. Kuid massiliselt pagulasi seal nüüd küll polnud. Rannas oli vietnamlasi näha, kes rannas massaaže pakkusid ja peab ütlema, et neil on vilkad näpud ja hind madalam kui meil kodus :)

Pagulasi on seal tõesti palju, iga päev saabub neid lennukitäite kaupa lennujaama, kust neid bussidega hotellidesse viiakse. Varsti hakkab suvehooaeg, siis on neid veelgi rohkem, ei mahu enam hotellidessegi ära, mistõttu on suur osa neist sunnitud end riieteta kuuma päikese käes praadima. Tööd nad ka ei tee.   

Käisime septembris 2017, pagulasi ei märganud. Ainsad paadid olid lõbusõidupaadid, mida merel nägime. Asjatu hirm, head reisi.

Kaks aastat tagasi rääkis hotelliomanik, et Rhodose pagulaste varjupaik tuli sulgeda, sest polnud piisavalt pagulasi.