Pakk Horvaatiast Eestisse

Tere

Enne kui postiteenust kasutama hakkan, küsin siit.
Nimelt reisil käies unustasin Horvaatiasse oma arvuti koos kotiga ja selle sees on veel lapse tahvel. Peatusime Cavtatis ja arvuti asub lennujaamas autorendi firmas.
Paki saatmine Eestisse maksab alates 150 eurot (DHL) ja ka sealne teenus on sama hinnaga.

Küsimus ongi, kas keegi reisib või on liikumas seal kandis või on ehk soodsam moodus oma pakike Eestisse saada, mille peale võibolla ise ei tule hetkel?

Ette tänades


Lihtsa paki Eestisse saatmine nii kallis arvatavasti ei ole:
https://www.posta.hr/mail-sending-rate-calculation/6617

Alternatiivina saab uurida FB  Horvaatia eestlaste gruppi, kes-kus liigub, kuid alati on võõraste asjade toomisega risk, mida see saadetav asi reaalselt ikkagi sisaldab ja kas see tasub seda sama nii enda, kui võõral inimesel.
Varasemalt on Trip.ee teemasid omajagu erinevate asjade saatmisega:
https://trip.ee/foorum/uldfoorum/bangkok-abipalve

Tavapostiga saata ei soovita!

Mina alati kasutan DPD teenust, ise lähevad järgi ja toovad otse koju ka. Vaatasin, et hind samuti suht kallis aga ikka odavam kui DHL, kuskil 65€ ringis, sõltub kust pakk tuleb (mis linnast) ja kui suur ta on.

Normaalse hinnaga kullerfirmasid on teisigi. Ise olen näiteks korduvalt kasutanud GLSi, 5kg pakk Horvaatiast Eestisse (4. tsoon) maksab nende hinnakirja järgi 238 kunat ehk ca 32 eur: https://gls-group.eu/HR/media/downloads/Cjenik_01.09.2017.-download-47628.pdf, lk 5