Palermo lennujaamast bussiga Cataniasse?

Kas oskab keegi soovitada mõnd asjalikku linki, kust vaadata busside sõidugraafikut Palermo lennujaamast Cataniasse või Taorminasse? Või on keegi Sitsiilias käinutest bussivarianti kasutanud ja oskab vastata, kas liinibussiga peale kella 18.00 on reaalne seda teekonda ette võtta (ajaliselt)? S.t., et peale kella 22.00 ka ei tahaks kohale jõuda, sest öömaja otsimiseks kulub ka omajagu veel aega. Ette bronnida ei kavatse.

Dream on! Kindel ööbimise laks Palermos ja hommikul sõit seisab sul ees.

Otseliini Taorminasse ei ole nii lennujaamast kui ka Palermost, Cataniasse ei ole lennujaamast.
Otseliinid lennujaamast on Agrigentosse, Trapanisse ja Sciaccasse.
Bussifirmade nimesid on palju- SAIS, AST, INTERBUS jne. Head linki ei tea.

Mina ka ei leidnud head linki busside jaoks, enamik soovitavad SAISi (http://www.saisautolinee.it/), aga selle veebileht on hetkel maas. Ühes itaaliakeelses foorumis pakuti pa-ct busside väljumisaegadeks tööpäeval pärast kella kuut õhtul 18:00; 19:00 ja 20:30. Üldiselt soovitatakse sõita lennujaamast bussi/rongiga Palermo linna, kus raudteejaama esiselt platsilt siis bussid muudesse Sitsiilia paikadesse väljuvad.

Samas, lehitsedes neid foorumeid ja bussilehekülgi, ma arvan, et alla kolme ja poole tunni ei õnnestu sõidule kulutada ja tõenäoliselt läheb rohkem, kuivõrd sa ei pruugi saada otsebussi. Rongiga peab ka üldiselt ümber istuma ja siis sõidad 5-8 tundi, kui mitte rohkem.

Seega, minu soovitus oleks ööbida Palermos ja võtta näiteks hommikul kell 06:38 rong, mis sind kolme tunniga otse Cataniasse viib (rohkem ma neid otseronge ei leidnud, aga trenitalia.it lehel võid ise ka surfata).

Tänud aitajaile! Tundub, et õhtune bussisõit jääb tõesti ära, õnneks on ka rendiautod olemas, kuigi siis üritame jõuda vaid Cefalusse ööbima.