Palun abi

Kas on kellelgi sõiduõpetajat, kes nn.paneb ka karud tantsima?Probleem selles, et load olemas, aga tekkinud sõiduhirm.Vajan inimest, kes mind mu oma maja ees seisva autoga uuesti liikuma õpetaks.Kas on selliseid inimesi üldse olemas?

Eks ta ole, vajadus paneb asjad paika. Tean inimest, BC kategooria, nõuka ajal oli roolihunt nüüd ei pikenda lubasi kuna liiklus on tema jaoks kosmos. Ega siin mingit 'retsepti' ei ole. Pane oma sõber, tuttav, naabrimees kõrvalistmele suppordiks, sõida toega sulle esmatähtsad maršruudid maha. Paar päeva ja tuleb kõik meelde. Olen 25a pidevalt roolis, sellegipoolest näit: Saigonis võrri seljas, Moskvas rendiautoga ei tunne ennast mugavalt.

Kas sõbranna ei saa näiteks autot maja eest kuhugi suuremale maanteele välja sõite? Seal harjutad ja hakkate koos tasipisi linna poole tagasi sõitma.
Eeldan, et tegu on Tallinn või mõne päris suurlinna liiklusega?
Alguses proovi mujal.

Teine asi on veel see, et proovi suurlinnas sõita kindlaid marsruute pidi. Isegi kui alguses pikem tee on. Nii on liiklus tuttav ja loogiline ning saad keskenduda kaasliiklejate tegemistele.

Ja kolmandaks - alati saab ringiga tagasi sõita. Mul oli alguses komme rahmeldada- oi ma pidin siit keerama ja siis kiirustades hakkasin vigu tegema. Aga alati on ju teine tänav.

Loodan, et keegi lugejatest saab aidata. Sõiduõpetajast isiklikus autos kasu ei ole. Esiteks pole varupidureid ja teiseks oleks nii või naa vastutus Sinul. Ära sellist vastutust karda.

P.

Mina panin Metsale miinuse, selle eest et ta ajab ebapädevat autojuhti maanteele.

Aga teemaalgataja, vot minuga oli umbes sama seis.
Load tegin 1998 aasta lõpus, kui olin veel 17. Kätte neid mulle ei antud enne, kui siis 1999a märtsis 18 sain. Võtsin load, panin rahakotti ja seal nad siis seisid. Vahepeal sai kehtivus läbi, tellisin uued, ja panin jälle rahakotti. Olgu öeldud, et load tegin Lõuna-Eesti väikelinnas,kus ei olnud ühtegi valgusfoori, ühtegi ühesuunalist teed ega midagi.
Ja nüüd siis, 2011a sügisel ütles abikaasa, et kaua sa lolli mängid, hakka sõitma! Pani siis mu rooli, suur, 7 kohaline auto, automaatkastiga (õppesõitu tegin manuaaliga, Moskvitš :)) ja pidin hakkama sõitma, TALLINNAS!. No mul oli kogu aeg pill lahti, sest mulle tundus, et abikaasa sihilikult püüdis mind alavääristada ja igal sobival hetkel mõnitada. Paar korda saime koos Jannseni poe juurde sõidetud, nii umbes 800m ja kaks korda pargitud, kõik lõppes hullu draamaga :) Lihtsalt ma kartsin nii hullusti, et igas tema soovituses ma nägin ja kuulsin mõnitust ja üleolevust. Nüüd saan muidugi aru, et nii see ei olnud.
Aga lihtsalt ühel hetkel oli vaja sõita, laps tuua Mustamäelt lasteaiast Nõmmele eelkooli ja pärast koju, seda koos pooleaastase titega.
Istusin sisse ja läksin!

Minule oli uuesti sõitmisel suureks abiks praegune suuretasemeline googlemaps. Alati enne kuhugi minekut vaatasin täpselt tee läbi, kus tulevad ristmikud, mis teele ette jääb jne.
Eks ma algul ikka kobatsesin ja Rocca Al Mare ringteel on sada korda signaali lastud, kuigi ma ei ole kindel,et just mina alati valesti olen reastunud.

http://www.sakuautokool.ee/autokoolist/

Õppesõit toimub Tallinnas, saad võtta ka ainult sõidutunde. Õpetajate nimed on ka sellel lehel olemas, isiklikku kogemust kellegagi neist küll pole, aga midagi halba ka pole kuulnud. Võta asja rahulikult ja lepi esialgu mingi 10 tundi kokku. Kui oled vähegi varem sõitnud, peaks see olema piisav, et julgus tagasi saada.

Teemaalgatajalt suurimad tänud kommentaaride eest!Eriti julgustav oli Istanbuli postitus.Täna siis vormistasin autoostu.Valisin Škoda Citigo.Peaasi, et oleks väike, odavam, ilma suure etteulatuva kapotita ja automaatkäigukastiga.Märtsi lõpus saan kätte ja siis ilmselt pääsu pole,tuleb alustada, sest muidu jääb autoke lihtsalt seisma.