Palun abi uurimistöö koostamisel, vastates mõnele küsimusele.

Tere !

Koostan uurimistööd teemal autoga reisimise võimalused ja eelised. Palun aidake ja vastake mõnele küsimusele seoses Teie reisi eelistustest.

Ette tänades, Emily

http://goo.gl/forms/qZGZlvKFNQ

Saan aru, et tegemist 11 klassiga ja seal ei hinnata magistri/doktori tasemel metoodikat ja küsimuste ülesse ehitust. Aga viimane küsimus on küll väga laialivalguv:
Palju kulutate keskmiselt ühel reisil 1 inimese kohta? *
Transport, ööbimine, söök, ekskursioonid/vaatamisväärsused

Loogiline oleks täpsustada, et ühe päeva kohta, sest muidu saan vastada nii 20€ kui ka 2000€.

Saan umbes keskmise päeva kulu kui jagan teie kulud reisil oldud ajaga.

Väga lühike uurimustöö, peaks ütlema. Mingi pildi võib ju saada, kui vastajaid saab rohkem olema.

11.klassi kohta käib küll, egas paljud kõrgkoolis õppijad ei ole siin oluliselt paremat küsimustikku esitanud.

Tegelikult on hea soovitus küsida kulusid selgelt määratletud ajavahemiku kohta. Mõned inimesed planeerivad puhkust maksimaaleelarvega puhkuse kohta, teised jälle planeerivad teatud kulu päeva kohta, ega arvutagi kokku kogukulusid, sest neile piisab umbkaudsest ettekujutusest.

No ma vastasin (las laps lõpetab kooli), aga...

Esiteks võiks täpsustada, kas uuritakse välis- või ka siseturismi.

Teiseks - ei ole olemas mingit "keskmist" reisi. Ma käisin just perega reisimas, enne seda mägimatkal, enne seda komandeeringus - nende pealt mingit keskmist arvutada on täiesti mõttetu.

Ehk oleks abiks, kui piirata reisid Euroopa piires puhkustega... Aga siis jääb välja see seltskond, kes Las Vegasest autoga Yosemitesse sõidab..

Ühesõnaga, uuringu skoop on nii ähmane, et mingit head nahka sellest ei paista.

Keskkoolis võiks õpetaja ometigi metoodika ette anda ja laste küsitlused jne üle vaadata. Muidu on nii, et uurimistööd nagu tehakse, aga mingit õpetlikku iva sellel lapse jaoks ei ole.

Ma olen siin trippiga nõus -- antud küsimustikust saab teha peamiselt ühe järelduse -- üks Värska kooli õpetaja on kahetsusväärsel kombel väga ükskõikne ja hoolimatu oma töö vastu...
Kurb, aga nii see sellest küsimustikust välja paistab.

Ma tegin selle küsitluse, et koguda infot enda uurimistöö jaoks. Minu uurimismeetod on kvalitatiivne ehk ma ei püstita hüpoteese jne. Ma ei peagi sellepärast seda nii korrektselt ja põhjalikult tegema. Ma saan teie vastuseid kasutada enda kirjalikus osas ja võrrelda neid enda mitme aastaste kogemustega.