Palun jagage kogemusi Tai sihtkohtade kohta!

Tere!

Elukaaslasega oleme minemas jaanuari keskpaigas Taisse, ostetud lennupiletid Bangkokki ja nüüd mõtiskleme, et kuhu sealt edasi - Bangkokis plaanime olla maksimum paar päeva, sest eesmärgiks ikkagi lõõgastumine, ujumine ja igasuguste muude kiftide asjade tegemine, mida rannikul teha on võimalik :)
Praegu oleme valinud sihtkohaks Ko Tao, see tundub selline laid back, samas on seal tegevust ka, mis mind paneb natuke kahtlema meie sihtkoha valikus, on see, et pelgan, et seal on sassis noori liiga palju ja kuigi mõnel õhtul tahaks ka korralikult pidutseda, ei jaksa päevad läbi läbutajaid vaadata. Samas seal kindlasti erinevaid randu ja nendes kõikides erinev õhkkond. Ühesõnaga, kes käinud Ko Taol - jagage muljeid!
Veel oleme vaadanud Changi saarestikku, see tundub rahulikum, sama ilus, aga üritades leida infot soodsate majutuskohtade kohta, tuli välja, et neid seal väga palju polegi - koht on pakettreiside sihtkoht ja resort majutused domineerivad - ühesõnaga, kui lihtsalt kohale minna ja ringi vaadates majutust leida, siis see ei pidavatki seal nii lihtne olema.
Ja kolmas sihtkoht, mis praeguse seisuga on silma jäänud on Phangani laht ja Similani saared, samas kuigi Similanidel pidi olema hingematvalt ilus, siis seal ka selle majutusega ei ole kõige paremad lood - mõned bungalod ja telgid, mis kuuluvad valitsusele ja ainult kahel saarel üheksast on võimalus ööbidal... et vb seal siis jälle liiga uimane :)
Kõik, kes käinud põhilistest turistikohtadest eemal, jagage palun oma muljeid! Tahaks näha vahetut kohalikku elu, kalurikülasid, samas kuna oleme siiski kõigest kahenädalasel puhkusel, siis tahaks, et vähemalt mõned turistidele mõeldud mugavused (head söögikohad, erinevad veetegevused ja mõni rannabaargi) oleks kättesaadavad.
Olen kõigide vastuste eest ette tänulik - praegu pea erinevast infost täitsa sassis :)

Koh Taol on saare ühel küljel tihe poodide ja hotellide rägastik, teisel pool on väikesed kanajalgadel majakesed, rahu ja vaikus. Üle mäe saab hommikul vara jeebi kastis või kand- ja varvas. Tee läheb järsult mäkke ja poeskäik teisele kaldale võtab ikka korralikult higi lahti. Rahuliku poole peal on üsna askeetlikud hütid pesemisruumiga ja 10 miljoni dollari vaade. Saar on ise tilluke, sileda maa puhul jalutaks päevaga läbi, kuid kilpkonnasaar on oma nime vääriline:) Kohapeal saab kajakiga sõita, snorgeldada, sukelduda. Kuna ise ei salli pakse saksa penskareid täis kuurorte, siis tundsin end seal väga hästi. Sukeldumispisiku sain ka sealt kaasa.

juba novembrist elan naaber saarel koh phanganil....Taol hakkame sukeldumas käima...Phanganil on natuke rohkem tegevust kui Taol.Ma kardan et seal ei kannata yle paari päeva olla sest lihtsalt saar ongi väga väike...Phanganil leiad sellest kindlasti väga soodsa hinnaga kuid samas hea kvaliteediga bangalowsi.Ja seda odavam just on mida kaugemal oled kuulsast Full moon party paigast Haadrinist..Phangan on selles suhtes lahe, et votad rolleri ja muudkui avastad..Yksikud ranand, kosed jne...Olen molemal saarel käinud, seega arvan teadvat....Tao on sobilik votta paari päevaseks kylastuseks lisaks sellele see väike saar Tao korval YangNuang oli vist....see oli super koht snorgeldamiseks.Similanil pole peale sukeldumise midagi teha....ranna tegevused nendel minu teada kyll puudusid.Changil pesitsevad soome pered ja pensionärid.Seega soovitan ikkagi Phangani..Siiamaani kes minu tuttavatest seal käinud on väga rahule jäänud.