trip-krainetrip-ukraine-dark
Palun metrooabi

Kas Pekingis lennujaama ja kesklinna vaheline metrooliin on toimiv ning kust saada piletid? Kas seal on nn ühekordsed piletid, mis kehtivad ainult üheks sõiduks või tunnipiletid vms ja mis need maksavad? Kas piletid tuleb kusagil augustada? Kas metroopeatused on inglise keeles? Kas kahekesi sõites on lennujaamast Xuanwu Men peatuse lähedale sõita odavam metrooga või taksoga?

Tänan.

Muretsed liigselt! Levinud praktika: Pileti saad osta automaadist või kassast. Automaadist ostmisel valid peatuse nime. Sisestad raha ja vajaduse korral ka reisjate arvu. Automaadi peal skeemid.

Sisenemisel pistad pileti või žetooni masinasse, siis masin tagastab selle ja väljudes pistad uuesti pileti või žetooni masinasse ja siis masin enam ei tagasta. Liikumine noolte järgi. Metroo on kindlasti odavam. Võimalik, et taksojuhid üritavad sult rohkem küsida kui muidu (levinud praktika). http://www.johomaps.com/as/china/beijing/beijingmetro.html

Kaardi järgi on peatus Xuanwu Men sinisel liinil. Peatuses Dongzhimen tuleb ümber istuda. Kolme liini jaam. Jälgi nooli ja värve. Ümberistumisel ärge sisi väravates välja minge. Muidu peate piletid uuesti ostma.

Hind sõltub vahemaast.

Nagu aru saan, siis teistkorda sisestan pileti ikka viimasel väljumisel, mitte vaheväljumisel? Aitäh toredate videode eest. Kas viimane video metroojaamast on tavaline vaatepilt, kas selline rahvamass on metroojaamades igapäevane, -kellane??

Tänan.

Jah. Vaheväljumisel väravatest välja ei tohi minna. Ei tea, pole kunagi Pekingis käinud.

Käisin Pekingis mais-juunis. Sinna minnes ei teadnud veel, et see metrooliin on valmis, seepärast sõitsime 17 rmb eest bussiga lennujaamast raudteejaama ja sealt metrooga edasi. Bussiga lennujaamast raudteejaama sõitmiseks kulus tund. Tulles selgus juhuslikult, et lennujaama metrooliin töötab. Meie istusime ümber ringliini kirdeosas asuvast Dongzhimen peatusest, teie peaks tulles lennujaama lõpus teisele korrusele minema. Lennujaama ots maksis 25 rmb, muu metroo 2 rmb. Aega kulub lennujaamast ringliinini jõudmiseks ca 10 minutit. Pilete pärast ärge muretsege. Neid saab osta sissepääsu eest asuvast kassast. Kasutasin alati piletimüüjaga kassasid, ei pea tingimata automaadist ostma. Kuigi Pekingi takso on odav (2 või 3 rmb kilomeeter, miinimumarve 10 rmb), ei tasu seda kohe lennujaamast võtta. Metrooga jõuate kohale tunduvalt odavamalt, mugavamalt ja kiiremini. Igale poole minekuks kasutage varianti metroo + takso. Kasutasin ühekordseid metroopileteid. Need on plastkaardid, mis tuleb sisenedes "läbi piiksutada" ja väljudes avasse lasta. Ärge neid ette ostke. Ühed eestlased ostsid paar päeva ette ja neil kaotasid piletid kehtivuse. Vagunites on vähemalt peamistel liinidel info ka inglise keeles. Uste peal on kaart peatuste nimedega (näete tule järgi, kus olete), vaguni tabloodel jooksevad hiina- ja ingliskeelsed kirjad. Metroo on väga lihtne ja loogiline, puhas ja turvaline. Metroopeatuste kaardi jt kasulikke nõuandeid leiate eestikeelsest Peking TOP 10 reisijuhist. Võiksite osta ka Berlitzi hiina-eesti vestlussõnastiku, sest väljaspool Pekingit ei oska paljud inimesed inglise keelt ja ka Pekingis kulub see (näiteks taksojuhtidega suhtlemisel) ära.

Pekingi metrookaart: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/ff/Beijing-Subway.png Prindi välja, võta kaasa ja metrooga on imelihtne liikuda. Piletiautomaadid on lihtsad ja loogilised. Rahvast metroos on igal kellaajal suhteliselt palju.