Palun veel infot Poreci kohta Horvaatias

Algul broneerisin majutuse 4 ööks Pulasse aga kõik siin räägivad, et pole seal midagi peale amfiteatri. Kiidate siin Porecit...nii ma siis nüüd plaaniks asukohta muuta. Palun igasugust infot Poreci kohta. Poed, söögikohad, soodsad majutused, selle ümbrus, mida seal teha jne (mitte kämpingut). Kuidas on üldse looda näiteks riietepoodidega? On seal midagi osta, hinnad? Tänud :) Eriti oleks huvitatud infot ja soovitusi neilt, kes on värskelt tulnud...

Käisime just perega Horvaatias Istrias. Mina ei saa küll öelda, et Pula mõtetu koht oleks. Ta on ikka tunduvalt suurem kui Porec. Kui Istrias üldse kusagil midagi osta on (eriti riiete koha pealt) siis Pulas. Aga kohalikud käivad kas Rijekas või Itaalias oma garderoobi täiendamas (uurisime järgi). Ühtegi meie mõistes kaubaduskeskust seal ei ole. Põhiliselt poekesed vanalinnas. Porec on muidugi väga armas linn. Samamoodi ka Rovinj. Soovitangi pigem ikka ringi sõita, Istria on paraja suurusega, jõuab igale poole.

Pulat Poreci vastu küll vahetada pole vaja. Istrias nii väikesed vahemaad, et jõuate kõike näha. See umbes sama kui Esstisse männimetsa nautima tulles Elva Otepää vastu viimasel hetkel vahetada,

Leidsin toreda jutut Poreci kohta Horvaatias...... see küll vana jutt aga linn pole ju muutunud :)

Kel huvi:

http://m.ohtuleht.ee/162980/horvaatia-paike-meri-ja-jalgpall

4 ööd Pulas ei ole sugugi palju, eriti veel, kui plaanite ringi sôita. Porecis käisime ise vaid korraks- väga suurt elamust ei jätnud. Pulast soovitaksin sôita- Rt Kamenjak rahvuspark- imelise lahesopid ja rannikuäärne, palju huvitavat floorat, sobilik nii matkamiseks kui ka rattaga sôitmiseks. Autoga sisse saab ka, aga rahvats vôib palju olla. Samas on sopikesi 20 ringis ja igaüks neist on kordumatult eriline. Vôimsad kaljud ja hele-helesinine meri. Lähiümbruse Veneetsia stiilisi linnakesed. Rovinj- muinasjutuline vanalinna ja mere kooslus, head restoranid. Bale- vähem turiste, armsad kitsukesed tänavad ja paar head restorani. Lim kanali laevareis annab vôimaluse imetleda Horvaatia ilu ja pakub pônevust igas vanuses reisijatele. Istrias vôib alati sôita ka veidi sisemaa poole ja külastada kohalikke veini/ja oliivôli tootjaid. Kohalikud räägivad kerge itaalia aktsendiga ja itaalia keel on oluliselt rohkem levinud kui inglise keel, kohati vôiks arvata, et oledki Toskaanas. Sealkandis on ka imeliselt häid restorane ja mereande tasub kindlasti proovida. Pääseb ka saartele- näiteks Brijuni rahvusparki ja ega Cresgi kaugel ei ole. Seega- majutuse Porecisse muutmisel ei näe ma küll suurt môtet. Pula on selles môttes hea koht, et sealt pääseb lihtsalt teistesse ilusatesse paikadesse ja samas pakub head meelelahtust- ööelu, kohvikud- restoranid, kui kaugele sôita ei viitsi.

Oskab keegi pakkuda head kohta Pula kandis telkimiseks?

Pula lähedal (10-15 km max)on Medulini kämping, ise seal ei ööbinud vaid väga heas kodumajutuses suht kämpingu lähedal promenaadil. Aga kämpingu juures käisime rannas, seal oli liivarand, kui mälu ei peta. Käisime Medulinist Pulasse ja väga ok oli, õhtul kontserdile jne.