Pangakonto Soomes

Tere! Ehk keegi teab... kas Soomes avatud pangakontot on kuidagi võimalik sulgeda Eestis olles?

Kui selle panga kontorit Eestis eiole siis ei saa. Küsiks niisama huvi pärast, miks seda kontot nii väga sulgeda on vaja ja mis Soome sõidu vastu on?

Soome kontodel hooldamiskulud, ka siis kui raha liikumist ei esine.

Nordea pangal küll konto hoolduskulusid ei ole. Sõber jättis kontole 10 aastat tagasi 50 €, millest nüüd oli hoopis saanud 60€. Samuti ei ole hoolduskulusid Osuus panga kontodel.

Osuuspangal on hooldustasu yle 5 euro kuus, isegi penskaritel.

Osuusel pangakontole küll mingit tasu ei ole. Mul endal seal konto kuhu igakuiselt palk laekub, ja sealt ei ole küll midagi maha läinud.

Teenustasu kutsub tavaliselt esile kas deebetkaardi või netipanga paroolide olemasolu. Kui neid ei ole - on ainult konto, mida pangakontori kaudu majandada saab - siis teenustasu olema ei peaks.

To Jaanu. Huvitav, mul küll olid Osuuspankkis hoolduskulud 5 euri kuus. Seepärast lõpetasin lepingu. Aga ehk seetõttu kui ei toimu laekumisi? Sulgeda sai konto pärast pikka kirjavahetust läbi oma pangalingi. Tikkurilasse asja ei olnud ja Soomes selline süsteem, et kus arve avasid, seal olid ka kliendiks. Pangakaardi pidin postiga tagasi saatma, enne selle pooleks lõigates ja kuna olin arve tühjendanud, siis pidin kandma mingi summa arvele, sest arve miinuses hoolduskulude tõttu.