Pangandus - rahaülekanne Taisse

Tere Tripikad.

Mul oleks vaja teha raha ülekannet  Swedist -Taisse Bangkokbank panka. Oskab ehk keegi soovitada millised võimalused on seda  teha kõige valutumalt ehk väiksema teenustasuga.Tänud ette

Transferwise (või selle teenuse konkurendid, aga miks mitte Eestis loodud teenust kasutada?). Tööpäevadel peaks võtma ühe päeva, nädalavahetustel ilmselt ei toimu midagi. Teenustasu ja vahetuskurss on enne saatma hakkamist selgelt näha.

Paypal ja TransferWise võib mõnikord kallimaks osutuda, kui tavaline 25 eurot maksev pangaülekanne, sõltub summast. Kui kulud kantakse kahasse, siis maksab ülekanne üldse 5 eurot, siitpoolt vaadates.

Olen ise korduvalt kasutanud Tai ja Eesti vahel rahade liigutamiseks Transferwise teenust ja ei ole kordagi probleeme olnud. Saaja konto asub samuti Bangkok Bank'is.

Hetkel on 500 euro Taisse saatmise teenustasuks 4.60 EUR ja 1000 euro saatmise teenustasu 7.68 EUR.

Ei usu, et mingi panga teenustasu (mõlemale poolele kokku) sellest väiksem oleks.

Ise ka transferwise teenust kasutanud. Soovitan.

Oluline on mitte vaadata ainult teenustasusummat, vaid kõiki kulusid.

Pangaülekannete ja eriti PayPaliga (millel on kuni 10% halvem vahetuskurss) nopitakse lisaks algsele "kahasse" teenustasuga maha igasugused konverteerimiskulud ja kui raha Tai panka jõuab, võetakse seal omakorda mingi teenustasu.

Transferwise näiteks lubab praegu, et 1000 euro saatmisel jõuab Tai panka täpselt 35,961.48 baati - ja täpipealt jõuabki see summa, Tai pank ei võta mingit teenustasu sealt. Mingeid teenustasusid sellele 1000 eurole ei lisandu, välja arvatud ehk kodumaise ülekande teenustasu 10-20 senti mõningatel klientidel.

PayPal konverteerib praegu näiteks 34,6-ga, pluss lisanduvad veel mingid saatmise, vastuvõtmise või muud tasud, nii et reaalselt jõuab Taisse kohale ca 34,000 baati ehk kuni 2000 baati (ca 50 eurot) vähem.

Pangaülekandega samamoodi, 5 euri siit, 5 euri sealt, halvem konverteerimiskurss, mingi 1% üldse selle pealt, et suvatseti konverteerida, korrespondentpanga tasu, vastuvõtutasud.... Lisaks kui Transferwise tööpäeval saadab parimal juhul mõne minutiga, kestab rahvusvaheline pangaülekanne 2-3 päeva. Kokku jällegi mõnikümmend eurot suurem kulu, aga pole üldse mugavam kui Transferwise.

Soovitan ka Transferwise. Pole ise küll Taisse raha saatnud, aga muude riikide puhul on olnud väga suur erinevus kas saata Transferwisega või pangaülekandega või PayPaliga. Viimased kaks ikka koorivad väga palju vahelt.

Ma ei tea muidugi kuidas teie suudate 20 sendiga 1000 eurot liigutada, aga mulle näitab TransferWise fee Taisse 11.74 EUR. Pangakontoga ülekandes maabub saaja kontole saadetud kogus eurosi mitte THB, vaja on teha vastav linnuke, et kontol saaks arveldada ka valuutaga. https://transferwise.com

@ sebin

Kui soovid tingimata raha saata oma krediitkaardilt, siis on muidugi saatmine kallim. Pangakontolt aga on see täpselt nii palju, nagu ka enne kirjutasin.

Linnukese koha pealt ma ei mäleta. Hakkasin Transferwisega summasid liigutama juba mitu aastat tagasi ja võib-olla tõesti tegin siis kuhugi mingi linnukese ka. Aga igatahes peale seda on raha Tai panka alati laekunud kenasti Tai baatides.

Ma ei ole kordagi kasutanud krediitkaarti raha saatmiseks vaid alati pangakontot. Ja on see linnukese tegemine siis nii keeruline?

Ega pole ju nagu ka suurt mõtet Taisse eurosid saata?

P.S. 20 sendi osas oli jutt ju hoopis sinu kodupanga võimalikust teenustasust (Swed, SEB vm.) Euroopa sisese pangaülekande eest. Transferwise "fee" on hoopis teine asi. Seda tuleb alati raha saates nii või naa maksta.

Huvitav on see, et minul näitab teenustasuks ikka 11.74.

Sellepärast, et sul on esmavalikuna praegu krediitkaart/deebetkaart.

Vajuta sinna, kus on kirjutatud "fast transfer" koos linnukesega ja saad valida ka teisi variante ("easy transfer", "low cost transfer").

Odavam võiks isegi olla kui kannad raha TW kontole ja sealt siis saadad edasi.

Proovinud ei ole, aga tundub loogiline. Hetkel ei saa proovida ka, sest kandsin kõik rahad peale reisi tavakontole tagasi.