Panorama Naama Heights ****

Täna tulin sealt ja kuna paistab, et sellest hotellist suurt ei teata, siis püüan infot jagada. Hotell asub Naama Bay servast u 400m maa poole, Naama Bay keskusesse ca 1 km. Õhtusel ajal käib edasi-tagasi hotellist tasuta buss, päevasel ajal tuleb Naama Baysse jõudmisega ise toime tulla (taksoga 2 USDi). Hotellist Sharmi Old Marketi ette käib hotelli buss hommikul 9.30st kuni 15ni (vajalik eelregistreerimine ja teha tuleks seda eelmise päeva pealelõunal), hotelli tasuta rand asub nimelt Old Marketi lähedal. Rand on liivase-laugja vetteminekuga, jalanõusid vaja ei ole. Hotell ise suht uus ja minu meelest täitsa normaalne, puhas - muidugi sõltub, kes millist sära ja teenindust ihkab. Toitlustamine toimub sööklas, ei tasu oodata restorani miljööd. Kuid toit ise maitsev (muidugi nädalaga tüütab üks-sama menüü ära, kuid süüa-juua, k.a. kohalikku alkoholi, võid nõrkemiseni). Hotellil täitsa suur bassein ja teises basseinis ka liumäed - üks madalam ja teine kõrge ja käänuline. Arvestada tuleb, et u 80% hotellikülalistest on venelased, kuid polnud probleemi. Üldse tundub, et kogu Sharmis oli teenindus-kaubandus pigem vene- kui inglisekeelne, mind paar korda lausa paluti, et ma räägiks vene keeles, et seda nad oskavad paremini kui inglist. Esimese hooga ei oskagi muud, kui on küsimusi, vastan.

Kas seal hotelli rannas snorgeldada ka sai , kas kalu ja koralle oli ja üleüldine ranna seis, kas ruumi oli või oli ülerahvastatud? Või tasub minna kusagile mujale lähedalasuvasse randa? Kas toad olid hotellis normaalsed? Kas te käisite Tez Toursi ekskursioonidel ka? Kui käisite , siis kas oli seda väärt?

Aitäh vastamast!

Endal minek samasse hotelli 27.03 ja sooviks teada, kas tubades on ka külmkapp. Kas oleks soovitusi toa valikul( 1 või 2 korrus)või basseinivaatega(kas see on lisatasu eest) Ja samuti huvitab selle hotelli rand, mis asub eemal. Vene foorumitest lugesin, et kõik hinnas pakett ei ulatu randa, vaid ainult hotellis. Ja et rannas ei ole koralle. Kas ilmad olid ilusad? Ette tänades.

Hotelli rannas snorgeldada ei saa, kuigi 10 minuti kõnnaku kaugusel hakkab tasapisi avameri, kus snorgeldamine on juba võimalik. Minna tasuks Delta Sharmi randa, kus rannamaks on 30 L.E inimese kohta. Uskuge mind, see raha tasub ennast ära. Delta rand on 3 meetrit liivapõhjaga ja peale seda hakkavad korallid ja ilus veealune maailm. Panorama hotelli rand Terrazzina Beach- seal ei kehti AI vaid kõik söök jook tuleb ise osta. Õlu maksab 15 L.E ja coca-cola 20 L.E... Nüüd tubadest- Toad on väga normaalsed. Kuna reisisime kuuekesi, siis oli tubades ka üks lisavoodi. Aga ruumi oli veel küllalt. Saime endale basseinivaatega toa ja see ei ole lisatasu eest. Õnne asi kumma vaatega toa saad. Hotelli tubades on olemas külmkapp, seif. Mini baar täidetakse tavaliselt kolme päeva jooksul. Ilmad olid väga ilusad. Giid rääkis et nädal enne oli vihma sadanud ja järgmine vihm tuleb alles 5 aasta pärast. Õhk oli puhtam, vähemalt tundus:). Käisime Tez Touri linnaekskursioonil, mis tasus ennast ära. Aga kui võimalik võtke kohe teisel päeval see ekskursioon. Kuna järgmine kord jäi see sootuks ära. Kui teil oli messipakkumine ( Tourest 2009) siis sai valida tasuta ekskursiooni ( Punase merega klaaspõhjaga laev või "1001 ööd") aga 1001 ööd etendus tasuta oli muidugi vahva, aga raha selle eest ei oleks ma maksnud.

Personal on väga sõbralik. Aitavad kohe. Baarmenidega tuleb alguses sõbraks saada, siis nad ei koonerda jookidega.

Minu arust on see hotell väga mõnus ja rahulik paik, kus puhata. Kuigi meil olid toad basseini poole, kus iga õhtu oli mingi show, ei häirinud see meid ja kõik oli väga tore.

Seoses päiksega, siis ilmad pidid iga nädalaga kuumemaks minema. Ise kasutasime 15 faktorit ja oli väga normaalne

Küsige julgelt, kui midagi hetkel vastamata jäi :)

Ranna ja korallide kohta vastati - arvan sama. Teziga käisin Sharmi ekskursioonil - see oli põhiliselt kohaliku mošee külastamine ja kopti kiriku külastamine ning 15 minutit jalutamist Alf Leila... eesaedades (see on see 1001 öö maailm ja sõu paik) - jäin rahule. Kuid ülejäänud TEZi ekskursioonid on 2-3 korda kallimad kui kohalikelt Naamast ostes. Ja see jutt, et linnast ostes kindlasti satute jamadesse, see jutt ei vasta tõele. Nagu kuskil foorumis keegi juba kirjutas, ei saa keegi Sharmist "mustalt" välja sõita bussitäie turistidega. Ise käisin Israelis ja jäin üliväga rahule. Tez küsis Israeli reisi eest 190 USDi, ostsin tänavalt 80 USDi eest (ja vist maksin ka üle) ning see kõik tasus kuhjaga ära - Surnumeri, Jeruusalem, palestiinlaste ala Betlem ja veelkord Surnumeri. Giid oli venelane ja väga palju ja põhjalikult rääkis. Ainukene, mille eest tänavalt ostmast hoiatan, on türgi saun - meie tegime seda ja sattusime pehmelt öeldes venelaste urgasärisse. Tez pakub klaaspaadiga meresõitu ca 30 EURiga, rannast ostsin 6 euriga jnejne. Tezi esindajad jätsid aga kehva mulje. Kohtasin esmakordselt, et giid halvustab rahvast ja usku, teeb kohatuid märkusi kohalike aadressil ja seda korduvalt. Sama rääkisid ka Teziga Kairos käinud inimesed. Ja nende infotund oli pealepressiv müügikampaania, 2 korda esitasime küsimust hotelli ranna kohta ja nad lihtsalt ei vastanudki, vaid libisesid küsimusest üle ja tegid oma müügipressingut edasi. Veel Panoramast: tubades on minikülmik, väike seif, isereguleeritav tasuta konditsioneer, föön,käterätikud, basseini äärest saad lisaks suure rannarätiku. Kellel ei ole toavaade basseinidele, selle vaade avaneb tühermaale või veel kaugemale tühermaale. Kui retseptsioonist midagi palud teha, siis nad kenasti lubavad ja kirjutavad toanumbri üles, kuid edasi pead ikkagi ise neil seljas olema. Eriti näiteks kui tulete hilja õhtul ekskursioonilt ja olete omast arust endale numbrituppa õhtusöögi kokku leppinud. Tegin seda igaks juhuks 2 korda ja kui siis öösel hotelli jõudsin ja küsima läksin, et kus siis söök on, siis ta tuulas oma paberites ja teatas, et ma ei ole tellinudki ja et kas mul voutcher on. Ilm oli ca 28 kraadi, meri pakun et ca 23 - igal juhul oli normaalne taluda. Kreemitama peab igal hetkel, ka unustamine 10 minutiks on valus. Kasutasin faktorit 6, näol 10. Olen üsna lumivalgeke, aga aitas selline faktor küll.

Suured tänud vastajatele! Juttude järgi saan aru, et hotell ise on normaalne, aga ranna osas tundub olevat suurim möödapanek. Mis siis ikka teha. Kuidas leida Delta Sharmi randa? Ja kas keegi käis kohalikega ka Kairos? Kui siis, mis hinnaga ja kas bussi või lennukiga? Tõepoolest, reisijuhid teevad alati maha kohalike poolt pakutavad ekskursioonid ja sellepärast ei ole riskinud osta. Sellel korral mõtlen ilmselt ümber.

Delta Sharmi taksoga Panoramast ca 4 USDi, ära telli taksot hotellist, see kenasti kallim. Mine lihtsalt õue, hakka astuma (paremale poole) ja ole kindel, et hiljemalt 50 meetri pärast tuleb esimene takso ja peatub ise. Delta Sharmis asub ka ainuke nn euroopalik kaubandus - puhketänav Il Mercato, kus on puhas klants ja sul ei riputa nööbi küljes oma pakkumistega. Ja Il Mercatost 150 m edasi on Alf Laila... Aga taksoga küsi Reef Beach ja viiakse kohale (kogu taksosõit Sharmi piires ei tohiks olla rohkem kui 5-6 USDi (hind lepi kindlasti kokku enne taksosse istumist). Taksod neil kõik valge-sinised, esmalt arvasime, et politseinikud. Kohalikelt Kairosse 45-50 USDi bussiga, lennukihinda ei mäleta, aga tublisti odavam kui TEZil. Kohalikel on ka korralikud bussid ja nii ehk naa võetakse mitu bussi kolonni ja sõit käib valve all, marsruut on täpselt sama mis TEZil.

Katsume kuidagi hoida seda Panorama Naama Heights´i teemat ainult hotelli küsimuste- vastuste tarvis. Kui on ekskursioonide kohta küsimusi, palun küsige ja vastake siin: http://trip.ee/node/36549#new Ärme rikume jälle nii kenasti teemasse sobivat asja ära. :(

Hotelli kohta võib öelda ainult kiidusõnu. Koristati korralikult, kell 23 keerati disko talutavaks, tubades olijaid häiris suhteliselt vähe. Kasutasime rannabussi sõiduks Sharmi, et ise külastada huvitavaid kohti ja muidugi ka randa. Saabusin tagasi 22-märtsil ja kuna 20.märtsil tulnud grupi liikmetele ei olnud Tez Touri reisiesindaja selgitanud, et Naama Bay keskusesse on ka otsem tee kui lennujaamast bussiga tulles meelde jätsime, siis lisaksin. Basseini baari taga on telliskiviastmetega trepp, sealt algavat piki elamuid kulgevat teed tuleb minna valvuri putkani, edasi tänaval pöörata paremale. Järgmisel ristmikul pöörata vasakule ja piki paremale jäävate hotellide aeda mööda teed minnes jõuate Peace Roadile. See on tänav, mida mööda paremale minnes ca 5o meetri pärast on Naama Bay turg vasakul. Sinna jõudmiseks kulub umbes 15 minutit. Sama teed pidi kulgeb ka transport Sharmi. Edasi lähen Sultanja poolt soovitatud leheküljele, sest Tez Touri reisikorraldaja töö (õigemini selle tegematajätmine) nõuab juba pikemat kirjutist.

Kas keegi oskab öelda, on seal hotellis ka internetivõimalus?

On küll, kuid tasuline. Palju maksis, ei tea. Lihtsalt kuulsin juhuslikult küsimust-vastust pealt ja panin tähele, et küsijad loobusid.

Panorama Naama Heights ei ole uus hotell. Seal on tehtud aastal 2008 remont ja on vahetunud hotelli nimi. Hotell ise on enam-vähem, kuid kes enne olnud Sierras(ka 4 tärni), peab küll pehmelt öeldes pettuma. Parema vaate ja toa saamiseks tuleb ikka juurde maksta. Mõned toad meenutavad ühikat. Söögikoht on tõepoolest pesuehtne söökla. Tihtipeale oli mahlaautomaadi juures räpane. Toit väga üksluine, koguaeg üks ja seesama.Eelmise päeva järelejäänud toit serveeriti väga osavalt uute kaunistustega järgmisel päeval.Kondiitritooted on endiselt head, seda igas hotellis ilmselt. Häiris see, et ühekordseks kasutamiseks mõeldud plastmassist topsid, lusikad pesti kõik läbi ja uuesti läks käiku.Kelnerid võiksid järelejäänud toidujääkidega toimetada tagaruumides, mitte seal kus turistid einestavad. Jõusaal on küll tasuta, kuid avatud ainult 10.00 - 17.00 (see aeg ollakse ikka tavaliselt rannas) Hotelli randa saab siis jah ainult bussiga, mitte nii nagu Tez Touril algselt reklaamitud, et 2,5 km. Käterätid tuleb sinna kindlasti kaasa võtta, muidu maksad 10 LE nägu. Buss peatub El Kheima juures, kus on pisut räpane rand.100 m eespool ehk siis Vana Sharmi turu poole kõndida, asub Terrazzina, mis on privaatsem ja puhtam, ka vetteminek parem. Koralle ja kalu ei ole kahjuks. Aga päike paistab ühtemoodi kõigile ja nädal puhkust läks väga kiiresti.

Käisime ära. Saime seal toa terrassiga sisehoovi basseini ääres, ilma lisaraha maksmata. Hotellituba: 4 liikmelisele perele kolm ühe inimese voodit kolme tekki ja nelja padjaga. Iga päev kutsusime remondimehe, kes kruvis, putitas ja pirne lampides vahetas. Seif oli tilluke ja kapis lahtiselt. Nõudsime, et ära kinnitavad, nad seal arvasid, et see pole probleem, kes ikka seifi kainlasse võtab, aga lõpuks ikka käis remondimees: puuris ja kopsis. Iga päev rippus mingi pistikupesa seinast välja, elektripirnid läksid iga päev läbi.

Jalutasime ka veepargi juurde ja mis üllatus - haises hirmasti sealne hoov, hotelli taga on suur ja vägev prügimägi, kuhu suured prügiautod lisa toovad - rõve, eriti kui tuul keerutas, oli prügimäe hais üleval. Taimestik, rohelus- nõrk ja kuivanud, noor veel kõik. Söök käis kah, nälga ei jäänud. Hotelli poodides hinnad tõesti tunduvalt odavamad, kui Naama Bays ja isegi Old Marketis. Jalgsi tagaväravast linna minna, oledki kogu aeg ikka linnas, autoga sinna sõites tundub, et no mida pärapõrgut. Oli ka kuulda, et kaasmaalastelt varastati seifist raha ja toast asju. Veepargi kõige suuremast liumäest pole mõtet alla lasta, on ehitatud vigaselt, jääte sinna tagumikku pidi kinni.

Ja aeroobikat ega vesiaeroobikat seal hotellis ei toimu, kui just ise omaette ei tegutse, Tez'i lehel aga see on välja reklaamitud. Lastele mingit miniklubi ei olnud, lapsi oli aga palju, nad ise moodustasid rahvusvahelise mini-inimeste klubi.

Sõu-mees tegi mitu korda nädalas üritusi, päeval lasi muusikat. Mitmel päeval pani ühe ulmemuusika loo mitmeks tunniks mängima. Hakkas häirima, muh-hah-ha ja samas tobe.

Aga on meedlivamaid kogemusi teiste 3* ja 4* Egiptuse hotellidega.

Olen eelpool kommenteerijaga nõus, et mingit aeroobikat nagu välja reklaamitud oli, seal ei toimunud. Ka ei olnud saabumisel pudelit vett nagu välja reklaamitud. Kuna sai ka paar korda külastatud tuttavaid, kes peatusid hotellis Continental 5* siis julgen küll väita, et Panorama on ilmselt 4* tärni kohta kõvasti alla selle. Võrdlus oli olemas ja olen kindel, et kui plaanin taas Egiptusesse puhkame minna, siis valiksin pigem 5*. Kindlasti on ka 4* hotelle, mis on tasemel, kuid Panoramas pidin pettuma. Kuid asukoha poolest oli hea, kuna läbi tagaaia oli Naama Baysse jalutada väga lühike maa. Rand pisut räpane. Mina seda hotelli väga ei soovita:(

Pea aasta mööda läinud eelmisest postitusest,siiski pisult üle :). On äkki kellelgi mingeid värskemaid kogemusi antud paiga kohta? On miskit paremaks läinud? Ühe variandina tekkis plaan sinna minna 12.12.2010.

Minul selles hotellis käidud ja muljed alles suht värsked. Olime seal 14-21.nov 2010. Egiptusesse olen sattunud juba kuus korda ja peamiselt olen peatunud just 3-4* hotellides nii Hurghadas(Triton Empire, Minamark, Sun&Sea) kui ka Sharmis(Sharm Holiday). Täna võin öelda, et mulle on meeldinud just see hotell varem külastatutest kõige enam. Ja seda selleks et: *Hotellil on ilus, puhas, avar sisehoov. Hooned on ringjalt basseinide ümber, nii et tuulise ilma puhul varjavad hooned jahedama õhu ära. *Teenindajad on ok *Tube on kahte sorti - rohelise vanema mööbliga ja tumepruuni uuema mööbliga. Meil oli viimast sorti tuba. Vaade oli küll liivaväljadele, aga kuna tuba koristati ilusti ja päeva esimene pool möödus nii ehk naa bassu ääres, siis ei tulnud isegi pähe mõtet hakata akende suuna suhtes virisema. *Seif oli meil toas olemas, tööle me aga seda ei saanud. Samas ei kadunud toast midagi ära. Raha jmt väärtuslik sai toast väljudes torgatud pesu vahele kilekotti ja seal see ka püsis kuni tagasitulekuni. *Samuti oli olemas lubatud veepudel(1,5l) *Lastele meeldiks kindlasti hotelli territooriumil olev oma tasuta veepark koos liumägede jm atraktsioonidega *Söökide-jookide valik on lai ja kõik söödav on maitsev *Hotellis toimus igal õhtul midagi - päeval oli alati vesiaeroobika, samba tantsu õpetus vmt. Õhtuti tuleshow, beduiinide tants, kõhutantsijad, karaoke jne. Ainsaks miinuseks õhtuse programmi juures olid kohalikud pisikesed moskiitod, mistõttu lühikeses riietuses lihtsalt ei kannatanud olla. *Naama bay keskusesse saab paraja pikkusega jalutuskäiguga(10-15 min). See basseinibaari taga olev treppidega algav tee on suletud(aed ees ja uks lukus). Seega keskusesse minekuks tuleks minna hotelli peauksest välja ja keerata paremale(PS! ära mine hotelli territooriumilt välja, vaid liigu hotelli aia ja paremat kätt jäävate hotellitubade bokside vahel), edasi minna kuni valvuriputkani ja siis jätkub teekond nagu reisikass eelpool seletas. *Randa sai bussiga - otse hotellist viidi ja toodi, aga koralle seal kahjuks polnud. Õnneks korraldatakse Egiptuses sukeldumise-snorgeldamise-merereise, kus koralliilu vähemalt sel päeval saab küllalt näha.

Niiet, alario, hullu pole seal midagi. Vastupidi. Mina olen superrahul. Ilusat reisi!

Üks asi veel - Panorama Naama Heightsi kõrvale on kerkinud uus ööklubi Space. Hiigelsuur, lux ja lahe koht. Meie nägime seda küll aind ühel õhtul(klubi avati osaliselt kolmeks päevaks) kuna hetkel käib veel klubi ehitus ja päris avalöök pidi tulema veebruaris, märtsis. Siis võib küll nõrgema närvikavaga inimestel seal kops üle maksa minna. Muss on päris kõva ja ööklubil puudub katus(vaade on tähistaevasse). Samas, pidutseda on seal mõnus küll...