Parim reisielamus Sri Lankal!?

Palun soovitust- millist valuutat hetkel Sri Lankale reisides kaasa võtta?

Seal käinutele küsimus- nimetage üks koht, kuhu kindlasti peaksime oma kolmenädalase perereisi käigus Sri Lankal minema? Oleme seal dets-jaan.

Kogemus näitab, et kuigi inimesed ja nende huvid on erinevad, siis tugevaima elamuse jätnud reisimulje väärib ka teistel "otsimist".

Üks meie lemmikutest oli Elevantide Orbudekodu, kus veetsime vähemalt pool päeva. Kandy linn on huvitav ja teeistandused sisemaal. Täielik pettumus oli Colombo loomaaed, kus elevantidel kohutavad elamistingimused olid. Igasugused rahvuspargid on põnevad, üks kiidab ühte, teine teist, ma kiidaks neid kõiki - elamused sõltuvad ennekõike sellest, milliseid loomi-linde kohtate, aga seda ei saa ju eelnevalt kokku leppida ;)

Lisan eelmisele postitusele (mis ka minu poolt) juurde, et kohalikud on väga hästi kursis dollari-euro kursiga, eelistavad seepärast alati eurosid, aga saab hakkama ka dollaritega :)))

Põhimõtteliselt on seal ka täiesti olemas ATMid ja saab raha ka välja võtta. Kindlasti peaks ära käima Sigiryas ja Kandy oli tõesti armas linn.

myre, kas täpsustaksid kus see oli?

Laupäeval saabusin Sri Lankalt ja minu meelest sellel maal ei ole yhte suurt elamust.Minu elamus koosnes saarel ringi liikumisest ja kohalikega suhtlemisest ning loomi ja linde näed ilma rahvusparki minemattagi .Ka kohaliku bussiga liikumine oli elamus. Randadest olid paremad Dikwella ja Unawatuna (seal sai ka ujuda,mujal olid lained liiga suured).Hikkaduwa ja Negombo jätaksin vahele, samuti pealinna.Turiste oli vähe ja hotellid tyhjad. Ruupiad käivad kyll (vaheta kohe lennujaamas),hoia väiksemaid rahasid alati käepärast. Ja helkurit ja taskulampi ära koju unusta!!! Head reisi!

kui tahate tõesti külastada Elephant Orphanage'i, siis proovige end ajastada kas enne 10.00 või enne 14.00, sest siis nad liiguvad kas metsasalust jõe äärde või vastupidi - see on muljetavaldav vaatepilt, kui seista peaaegu kõrval ja näha, kuidas palju ja igas suuruses-vanuses elevante mööda läheb. Kohapeal on igasugu banaanimüüjaid, kes oma tuutusid turistidele müüvad ettekäändel, et seda võib elevantidele anda. Tegelikkuses see ei pruugi nii minna. Esiteks ei luba kõik elevandiajajad sind ligi, et neile toitu jagada ja teiseks, kui oled läbinud "kadalipu" (= ära ostnud mõne elevandimehe), siis selgub, et elevant põlgab su toidu lihtsalt ära. Ha-ha-haaaa ;)

Mulle meeldis Kandy linn, tõeliselt mõnus koht. Lisaks veel Elephant Orphanage, merikilpkonnade kasvandus ja loomulikult Yala rahvuspark (oleks vaid parem kaamera kaasas olnud). Minu pildid Sri Lankalt: http://s152.photobucket.com/albums/s163/Kurimoor/Sri%20Lanka/

Yala rahvusparki võib minna, kui tahad lisaks loomadele-lindudele näha ka paljusid kaaskannatajaid. Teisi turiste kohata on aga suht vähetõenäoline näiteks Bundala linnukaitsealal saare lõunarannikul ja Singharaja vihmametsas. LP juhiste järgi on mõlemasse võimalik ühistranspordiga kohale jõuda (mis on ka omaette elamus).

Huvitav, mis teil seal ühistransporti kasutades toimub? Paljud soovitavad seda reisielamuseks, aga kuidagi põgusalt, samas rõhuga välja tuues. Ei jää muud üle, kui järgi proovida!

Olen siiralt tänulik kõigile vastajatele ja kui saan millegis oma kogemustes abi anda, siis...

Kas märge helkuri ja taskulambi kohta on siiras?

Yalasse minek sõltub arvatavasti aastaajast ja kellaajast. Meie sattusime suhteliselt õhtusel ajal (2 h enne päikese loojumist) ja kaaskannatajaid oli umbes 10 autotäit. Ei midagi kohutavat mu meelest. Kusjuures enamik sealseid elanikke sai nähtud (k.a lumeleopardi saba). Ühistransport on omaette kogemus (vaata India filme ;)). Ja helkur ning taskulamp on vajalikud väiksemates kohtades. Tänavavalgustus pimedal ajal puudub ning autojuhid on piisavalt hullumeelsed.

taskulamp oli ka meil kaasas ja sellest oli siis abi kui liikusime väiksemaid teid pidi jala hämaras (ma lihtsalt kardan kellegi või millelegi peale astuda) ning pealegi on nende teedes palju ootamatuid auke. kohalikust transpordist. käisime Dehiwala loomaaias ja sõitsime Bentotast Moratuwasse rongiga. ostsime 2. kassi piletid, sest 1. klassi selles rongis polnud. piletid olid samasugused nagu kunagi NL-s - perforeeritud papitükid. kohalikud toimetasid meid perroonil kohe õige koha peale ja soovitasid sisenedes kärmed olla. ning üsna mitu korda rõhutasid, et hoidke te piletid alles. sõitsime umbes tunni ringis ja olime parajad vaatamisväärsused. mina oma 175 cm -ga olin hiiglane seal. vahepeal silkas kohalik poiss mööda rongi ja pakkus korvist raha eest suupisteid (silmasin hiid-krevette ja mingeid kakukesi). hiljem selgus miks me pileteid hoidma pidime. kui rongilt maha tulime ja raudteejaamast välja hakkasime minema siis olid väravad kus pidime piletid ära andma.

Yala oli eelmisel nädalal veel suletud kuna seal toimus L.T.T.E ja valitsuse vägede vahel "konflikt" paar nädalat tagasi(mitte seal pool kus turistid käivad).Saare keskosas on rahvusparke kyll, mina käisin Minneriya rahvuspargis (Sigiriyale hea lähedal) kui nyyd tagantjärele tark olla siis ma enam sinna ei läheks.Köige tähtsam on saada hea autojuht,kes on samas heaks giidiks.Minul kogemus kolmest väga erinevast tasemest.Ainuke asi mis mind häiris kogu reisil olid moskiitod, ei aidanud ka kohalikust poest ostetud sidruniöli.Oleks pidanud OFF-i kaasa vötma ehk oleks aidanud. Ja taskulambi kohta märge oli siiras.

Kusjuures moskiitode vastu on hea nipp - vaheta päevituskreemi. Kohale jõudes panin endale päevitusõli peale ja pidin hulluks minema, moskiitod armastasid mind meeletult. Mu mees aga kasutas päikesekreemi ja teda ei jahtinud ükski elukas. Niimoodi otsustasingi järgmisel hommikul päikesekreemi kasuks ja edaspidi probleeme polnud. Mingeid lõhnasid jms ka ei kasutanud.

moskiitode teema kohta lisaksin selle, et kui häda päris käes ja miskit ei aita, siis kohalikel on olemas väga hästi toimivaid looduslikke sääsetõrjevahendeid, AGA - need on niiiii jube vänge haisuga, et võivad ka tavainimese (= eurooplase) ära tõrjuda. Mina pidin sellesse lämbuma, mees ei teinud mul aga teist nägugi. Tõime ka koju kaasa, aga ei taha siin seda keegi...

Nagunii satute Hikkaduwasse. Seal proovige saada mõnel pirakal merikilpkonnal kilbist (mitte sabast) kinni ja teha temaga natuke sõitu. Snorklist piisab täiesti. Ehkki iseenesest suht banaalne tegevus võib seda pärast teistele jutustada olla päris elamusterohke.

Mis päevituskreemi sa siis kasutasid? Valiksin juba kohe sama, miks katsetama hakata?

Täiendasin kirjet:

Ostsin selle päevituskreemi Watsonsist, oli mingi Saksamaa toode. Kui pärastpoole viitsin otsida, siis ehk leian selle sarja päevitusjärgse kreemi riismed üles. Kreemiks on Rossmanni firma toode Sun Ozon. Maksis väga vähe aga kvaliteet täiesti ok.

Mul on väga huvitav olnud kõigi vastuseid lugeda. Niimoodi ettevalmistatuna on hea tunne reisile minna. Lisasin reisiveebi veel ühe uue küsimuse interneti kohta Sri Lankal. Oleme seal kolm nädalat ja selle aja jooksul on mul kidlasti vaja paar asja arvuti teel korda ajada. Tore oleks muidugi ennast kõigest täiesti välja lülitada, aga ka parimal organiseerimisel tulevad mõned kohustused kaasa.