trip-krainetrip-ukraine-dark
Parkimine Amsterdamis või kuskil lähedal

Tere! Selline küsimus kas keegi oskab pakkuda parkimist Amsterdamis või selle lähedal. Plaan on tulla 22 okt Amsterdami autoga ja ööbimin ise hotellis. Kui kellegil on pakkuda midagi siis oleks huvitatud või soovitada mingeid odavaid parklaid!? thaanks!

Ümber Amsterdami asuvad Pargi ja Reisi parklad kuhu saad rahulikult oma sõiduki jätta ja minna linna asju ajama. Lisaks sellele saad sealt parkimise eest tasuta piletid edasi - tagasi sõiduks:) Täpsem info ja asukohad on siin: http://www.amsterdam.info/parking/park-ride/

Need pargi ja reisi parklad on üldjuhul valveta ja asuvad kuskil pärapõrgus. Ööseks sinna oma autot küll ei julgeks jätta. Või on Amsterdamis teisiti? Ise soovitaks parkimismaju. Samuti on paljudes linnades parkimine õhtust hommikuni tasuta.

Jäävad paariks päevaks natuke kalliks (ööpäev u25EUR), Vähemalt Hollandis on küll need P+R parklad korralikult valgustatud ja öösel videovalvega, päeval on valvur ka kohal. Samuti läheb sealt kõrvalt alati ühistransport.

Suvel olime väga kesklinnaservas ja ööpäev maksis 50 EUR.

Selle hotelli parklaga ongi keiss, et see ööbimine on mingi läbi kellegi tuttavate orgunnitud ja siis ta ei ole kindel kas hotellil on parkla kuigi loogiline oleks. Ja siis ma igaks juhuks mõtlesin, et uuri mis pakutakse, põhiline on ikka, et oleks valvega parlka sest plaan on jääda amsti nädalaks ja vo vahest väljasõituteks eemale kuhugi kasutada autot aga enamasti ma ausun, et auto seisab seal ööd ja päevad ja väga palju ei taha ka selle parkla eest maksta kuigi minuarust oleks loogiline, et parkla on hotellil ka olemas.Hotelli asi täpsustub paari päeva jooksul!

Jätsin auto Eindhovenis tasulisse valvetta parklasse ja keset päeva murti sisse ja varastati seljakotid, senditopsik ja mobiil, mis oli pardatsokis.

Tuleme 4kesi matkaautoga Amsterdami, kas on mõni tore eestlane kes lubab oma hoovis meil autot parkida? Peaksime Amsterdami jõudma 29.07 ja oleme kohapeal 4 päeva. . . . Trip.ee-s algavad laused ja kohanimed suure algustähega! Lisaks on soovitatav kasutada otsingumootorit (sarnaste teemade vältimiseks): http://trip.ee/otsi !

Olen jätnud oma auto P+R parklasse. Nime kahjuks ei mäleta, aga seal oli küll valvega korralik parkla ja rongiga sai väga kiirelt linna ja tagasi.

Esimesel ööl leidsime parkimiskoha kesklinnas hotelli lähedal, ei mäletagi kas maksime koha eest või mitte, igatahes teisel ööl jätsime ka kesklinna ühe maja ette, ja hommmikul avastasime et auto oli ära viidud:D

Auto oli kuskil sellises laos kuhu neid viiakse, pidime maksma umbes 1500.- et kätte saada!:)Ja see koht asus kuskil linna servas, rongi pileti eest õnnestus mitte maksta:d Et maksmata ei soovita jätta igaljuhul:)

Paari nädala eest Hollandis käies kasutasin Amsterdami üüratute parkimistasude vältimiseks sellist varianti. Hotelli võtsin linnast paarikümne kilomeetri kaugusel asuvasse Purmerendi. Head hotellid on linnast väljas tunduvamalt soodsamad kui Amsterdamis. Samuti oli hotellil suur tasuta parkla. Auto jätsin sinna ja hommikul sõitsin hotelli kõrvalt väljuva liinibussiga Amsterdami. Buss viis kesklinna - keskraudteejaama. Päevapilet maksis 10 euri ning bussid käisid iga 20 minuti tagant kuni keskööni välja. Päevapiletiga sai sõita edasi-tagasi kuid see ei kehtinud Amsterdami ühistranspordis. Arvestades Amsterdami poolt pakutavaid kiusatusi igati mugav variant autojuhile ;) Suurema seltskonnaga 3+ inimest aga on juba linnas parkimine mõttekam. Teine hea võimalus on kasutada P+R parklaid. Sellest on siin ülevalpool ka juttu olnud. Lisan veelkord lingi http://www.amsterdam.info/parking/park-ride/