Parkimistrahv Helsinkis?!

Tere! Mure siis selline, et õnnestus saada Helsinkis parkimistrahv. Saatsin vastulause... Sealt tuli vastus et annavad otsusest teada 2-4 kuuga. Aga samas kui tähtajaks ei maksa siis kirjade järgi summa suureneb. Nüüd ongi küsimus, äkki kellegil samasugune juhtum olnud et saanud parkimistrahvi. Kas olete maksnud või ei ole? Ja kas pärast on mingi nõue koju saadetud? Sellepärast uurin et ei taha et aasta kahe pärast mingi kohtutäitur või inkasso nn üllatus pinnale hõljub. Tänan juba ette asjalikke kommentaare! . . . Trip.ee lisas suuri algustähti, eemaldas liigseid kirjavahemärke ja lihtsalt tähti. Palume olla postitajal tähelepanelikum tulevikus!

Kui parkimistrahv on ainult soome keelne ning sina ega sinu auto pole "soome kodanikud", siis pole probleemi. Sest minu teada peab välismaalasele kirjutaud trahv (vähemalt liiklusega seotud) olema vähemalt 3 keeles (nt. riigi keel, inglise, saksa jne.)

Lihtsalt lisa infoks.

Sain ka umbes poolteist aastat tagasi Helsinkis parkimistrahvi. Oli kirjutatud jah ainult soome keeles ja minul Eesti reg. märgiga sõiduk. See pole muidugi vabandus, et maksmata jätsin. Lugesin kuskilt, nende endi maa lehest, et seal on tohutult Eesti autosid, kes on trahvi saanud ja ei maksa ja nende süsteem suht hambutu välismaiste autode trahvide sissenõudmisel. Jah aga loomulikult pole ma uhke, et tünga tegin nii kaasugrilastele.

Inetu on see, et eestlased teavad, et Soomes saadud trahve pole vaja maksta ja seda kasutatakse julmalt ära. Kuid meeldetuletuseks: korduvalt valesti pargitud eesti autosid on pukseeritud Tattarisuole, kust see tuleb oma rahade ja kirjadega tagasi lunastada.

Üks asi on valesti parkimine ning teine parkimise eest mitte maksmine. Helsinkis töötab õnneks teisaldamine piisavalt hästi, et ühelgi rullnokal ei tule mõttessegi kõnniteed hõivata oma laeva erinevalt Tallinnast.

Panen selle teema lukku.

Trip.ee põhimõtetega käib kaasas, et kõikide maade, mida külastatakse seadusi tuleb austada ja neid täita. See maksmise või mittemaksmise teema läheb jälle libedale rehepapluse teele.

Olge head ja küsige selliseid küsimusi oma advokaatidelt. Trip.ee seisukoht on - kui rikkusid, siis maksa või siis vaidlusta see teema konkreetse riigi konkreetses instatntsis.