Passi kehtivus

https://trip.ee/uudised/egiptusesse-reisimiseks-saab-taotleda-e-viisat Vaatasin et seal kirjas, et passi kehtivus peab olema vähemalt 8 kuud sisenemise hetkest.

http://www.kairo.vm.ee/est/reisimine_egiptusesse Pass peab kehtima vähemalt kuus kuud pärast reisi lõppu.

Teab keegi mis õige on?

Mõlemad on õiged. Pass peab kehtima 8 kuud, kui teed e-viisa. Kui ostad viisa kohapeal lennujaamast, siis 6 kuud.

Ju mingi mõte on, et pass peab kehtima mingi aeg. Aga olenevalt viisa tüübist on erinev aeg, see on arusaamatu. Kirjutasin küsimuse ka embassy.cairo@mfa.ee meilile, aga pole veel vastust saanud. Mul kehtib pass peale reisi lõppu 6 kuud ja 12 päeva, aga kui 8 kuud sisenemise algusest siis venita välja.

Lihtsam kindluse mõttes uus pass teha, pole riski ega midagi

Veikos, milleks elada oma elu nii keeruliseks? Selle asemel, et saata e-kirju erinevatele välisesindustele saada parem e-kiri Politsei- ja Piirivalveametile ning taotle enesele uus pass. Seda on sul nii kui nii peatselt vaja.

Tingimused välismaalaste riiki sisenemisele ja dokumentidele kehtestab iga riik ise ega pea seda kellelegi põhjendama. Seega vaevalt sa Eesti Kairo Suursaatkonnast palju täpsema vastuse saad kui Välisministeeriumi kodulehelt. Eesti saatkonnad välismaal tegelevad konsulaarküsimustes välismaalaste reisimisega Eestisse, mitte vastupidi. Egiptusse reisimise osas tuleks ühendust võtta lähima Egiptuse välisesindusega. Ning lõppude lõpuks ka viisa või mistahes riikidevaheline viisavabaduse kokkulepe ei garanteeri kunagi välismaalasele piiri ületamist -- lõplik otsus tehakse igal pool ja alati sel hetkel kui piirivalvurile oma dokumendi esitad.