trip-krainetrip-ukraine-dark
Pattayalt Kambodžasse

Plaan Tai reisi vältel ka Kambodžast läbi käia. Kas sihtmärgisk valida kaugel olev Phnom Penh või on ka lähemal mõni hea peatuspaik et sellest riigist pilti ja aimu saada? Millega üldse saab Pattayast sinna: bussiga, rongiga? Kaua aega võtab? Kas viisa saab piiril ja on see lihtne?

Angkor Watist äkki on kuuldud? Siem Reap 3 päeva soovitaks vähemalt seal viibida.

saab rongiga, saab bussiga, aga teed on kamboza poolel enamasti kehvad. Kohalikud vangutavad bussisõidu plaane kuuldes murelikult pead, aga eks osalselt ka sellepärast, et neil on kohe hoobilt pakkuda oma onupoeg, kes taksoga saab ära visata:)

Ise olime Siem Seapi-is. Rohkem kui 3 päeva pole aga sel eriti midagi teha. selle ajaga jõuab kogu ümbruskonna huvitavamad kohad ära näha. Sinna sai küll mindud lennukiga, tagasi tuldud laeva ja taksoga. Laevasõit oli tõsine elamus (kogu see elu jõel), taksosõit Pattampabgist piirini aga üsna ekstreemne ja kui aega oleks olnud (st laev ei oleks sõitnud 5 tunni asemel 9 tundi) oleksime turvalisuse huvides liikunud bussiga. Tee Pattambangist, mis asub tai piiri ja Siem Reap-i vahel oli täitsa tip top, ülejäänud, kus meie sõitsime olid umbes nagu Eesti kehvemad teed ehk siis Eestlastele talutavad:) Kui lennuk ei ole valik, siis on vast kõige mõistlikum liikuda bussiga.

Viisa saab piiril, aga kui aega on, oleks mugavam teha e-viisa, kuna kohepeal võib juhtuda, et selle eest peab maksma veidi rohkem. E-viisa saabus 1 päevaga.

Sõitsime paar nädalat tagasi Patayast Siem Reap ja see oli siiani meie üks ekstreemsemaid ettevõtmisi. Siiski ei vahetaks ma seda millegi vastu. Meie plaan oli minna kõige lühemat teed pidi ehk siis Pailin'i kaudu Kambodza poole peal.

Niisiis:

  • Patayast bussiga Chanta Buri (kuigi kohalikud tahtsid meid kogu aeg Trat'i sokutada, kuna eeldasid vist, et tahame sealtkaudu minna)
  • Bussiga põhja poole, bussi sihtkohta ei mäleta enam, aga näitasime kaardi pealt ristteed, kus tahtsime maha minna. See oli siis kusagil Pong Nam Ron'i lähedal
  • Sealt käis kohalik takso tüüpi minibuss piiri äärde. Pidime ootama, kuni takso inimesi täis kogub
  • Ületasime piiri ning saime Kambodza poole peal ka ilusti viisaomanikeks. Suutsime vältida isegi piiriametnike tüüpilist strateegiat küsida 20 dollari asemel 1000 Tai bahti. Sealkaudu lihtsalt ei käi vist piisavalt palju turiste (me ei näinud ühtegi näiteks) ja ametnikud ei ole nii kogenud ;)
  • Kambodza poole peale jõudes selgus kohe, et oleme jõudnud hoopis teise maailma...
  • Piiripunktist Pailini linna jõudmiseks võtsime vastu pakkumise autoga sõidutatud saada, sest mootorrattad, mis oli ainuke teine variant, ei tundunud eriti turvalised
  • Sama autoga otsustasime ka edasi sõita, et jõuda Battambangi linna, kuhu oli umbes 100km. (25 dollarit piiripunktist Battambangi). See tee on arvatavasti natukenegi suuremate vihmage puhul läbimatu ning auk oli augus kinni. Aega võttis see 100 km igal juhul umbes 5 tundi...
  • Battambangi jõudsime pimedas ehk siis terve päev, et jõuda Patayast Battambangi, öösel olime seal
  • järgmisel hommikul kell 7 või 8 läks Battambangist suhteliselt väike paat Siem Reap'i (18 dollarit). Aega võttis see 7 tundi, kuid nägime kogu jõeäärset elu selle täies hiilguses. Haige tagumik oli täielikult piina väärt :D
  • Siem Reap'i jõudsime niisiis teisel päeval kella kolme ajal.

Pikaks läks, aga ehk on kellelgi sellest abi.