Pedassaarele

Kas keegi on käinud Pedassaarel(Salmistu sadamast), kuidas sinna minna saab ja kas tasub?

Käinud paar korda. Ega seal midagi vaadata ei ole, üsna palju metsa :) Aga lõunakaldal on ilus liivarand ja põhjarannikul ka väike saunamajake. Mäletamist mööda on see aga metskonna oma ja kasutamine maksab natuke. Sügisel on lahedalt palju seeni ja metsamarju. Kui suvist ekstreemi otsid, siis soovitaks hoopis Rammu saart...

Eelmisel suvel sai sinna nt kajakiga. Sõit sinna ja edasi (Rohusi, Rammu, Koipse) oli üldiselt muljetavaldavam kui Pedassaar. Oleneb, mida otsid. Pedassaarel on ilmselt kõige suurem lootus näha inimest.

Salmistu sadamast viiakse tasu eest paadiga kohale. Erilist matkaelamust oodata ei maksa, aga väikese seltskonnaga rahulikuks puhkuseks ideaalne koht. Suvel nädalavahetuseti liigub küll inimesi suht palju. RMK majakesse/sauna pääseb eelregistreerimisega ja tasu eest. Paadi randumiskoha lähedal on ka väiksem avatud majake ja lõkkeplats. Ise olen laagripaigana kasutanud enamasti saare lõunatippu. Ilus liivarand ning inimesi sattub sinna harva. Samuti on seal võimalus valida istumiskoht (pool)saare emmal-kummal küljel vastavalt tuule suunale. Kui mahti on, siis soovitan jalutada ringi ümber saare. Võtab aega umbes tunni. Näeb nii liivaranda, kive kui ka astangut saare põhjaküljel.

Joogivesi tuleb saarele endal kaasa võtta. RMK maja juures on küll kaev, aga sealne vesi polnud eriti joogikõlblik.