Perega reisima Balile

Kas keegi hiljuti on käinud Balil? Kas oskate soovitusi jagada headest ja pea- keskustest eemal olevatest ööbimispaikadest? Kuidas väikeste lastega sealkandis reisida on? Kas peab midagi eriti silmas pidama, kui kaasa tuleb 2 a. poiss? Mis hinnakalssis peab rendiautoga arvestama ja mis on keskmine hinnatase öömajades( kui perele bungalow või suurem tuba üürida)?

Käisin. Ise ööbisime Kuta beachil Komala Indah nimelises säästureisijate öömajas. Väikesed majakesed lilleaias, odavamad seest päris räämas, vetsupotti remontisime mitu korda päevas. Hinnaks ca 100 EEK-i. Arvan, et leiad piisavalt öömaja infot lennujaamast või soeta LP. Auto rentisime ka, hinnaks oli 100 000.- kohalikku, kindlustus 50 000.- kohalikku. Kui autoga saarel ringi sõidate, siis proovige mitte pimeda peale jääda, sest teeäär valgustamata rollereid täis. Ka pane kinni turvavöö, sest kohalik politsei on väga maias turistide käest raha koorima. Ja kui nad väidavad, et Sul ei ole rahvusvahelisi lube (vana trikk, et altkäemaksu välja pressida), siis ähvarda neid turistipolitseiga.
Ilusat reisi.

Kutas jättis http://www.unshotel.com/ meeldiva mälestuse, ei midagi erilist kuid samas väga kodune ja hubane (oli ka bungalow'd suuremale seltskonnale). Juhul kui soovite sellist korralikku 4-5 tärni teenindust, siis peaksite valima Tanjung Benoa/Nusa Dua's endale midagi (vt. www.hotelclub.com). Ubudis on http://www.ketutsplace.com/ vaieldamatult üks parimatest kohtadest.

Väheke teemast välja kuid kas ARK-st ei peaks eelnevalt rahvusvahelised load tellima ? http://www.ark.ee/atp/?id=34674
Esitasin ca nädal tagasi ARK-i sama küsimuse, kuid sealt pole veel vastust laekunud. Netis läbivalt hoiatatakse, et 100 tuh - 1 mil tuleb altkämaksu tasuda kui rahvusvahelised load puuduvad. Siiani eeldasin, et nn uued väikesed ARK load ongi rahvusvahelised kuna vastavad teised 68.a Viini konventsioonile (http://www.ark.ee/atp/?id=222) ?!

Autorendist - nähtuvalt google-st, et kuskil 200 000-250 000 peaks saama juba päris korraliku uuema Jeebi. Ntx: http://www.agencies-bali-villas.com/rental-cars.html

Tulin Balilt märtsi lõpus,väga mõnus,olime seal kaks nädalat,kuid selle ajajooksul küll meid ükski politsei ei tülitanud,kõik on väga sõbralikud ja aitavad heameelega,kui küsid teed või mida iganes,lube ei küsinud keegi,sõitsime muidugi mopiga.Raha muidugi igas suvalises kohas vahetada ei soovita,seda öeldi ka meile,kuigi isegi suure kiiruga üritasin mingis suvalises kohas vahetada,kuid teema on selles,et tahetakse anda sulle peenikest raha,aga summad seal ju suured,ning tavalinetaks pidi olema,et antakse vähem ja keegi ei viitsi ülelugeda,või kui loed siis ,et tema andis õieti jne,jne,kes siis viitsib nendega vaielda.päris keskuses muidugi ööbida ei soovita,seal ikka suht rahvarohke ja vähe lärmakam.

Äitähh, kes on viitsinud vastata! Mis puudutab juhiluba siis ma esitasin ka ARK- i järelpärimise, vastust veel pole. Kuid Indoneesia Vabariik kuulub küll "Viini liikluse konventsiooni" -ga liitunud riikide alla, kas Bali siis iseseisev? Kas kellegil on kogemusi ka Balil kalapüügiga? Olen ise hirmus kalapüügifanaatik ja tahaks ka seal merepüüki teha, kas keegi foorumlastest Balil kalal ka on käinud? Kui siis mida,millega ja mis pakkujatega oleks mõistlik minna?

Sõitsime ilma kiivrita ringi, mistõttu võeti meid vahele. Samas ei meeldinud neile ka Eesti load. Kokkuvõttes leppisime kohapeal pooltele sobivas trahvis kokku ja läksime sõbralikult laiali.

Eesti on ühinenud Viini 1968.a teeliikluse konventsiooniga, kus on kokku lepitud, et osalisriigid tunnustavad üksteise poolt välja antavaid kõiki siseriiklikke juhilubasid. Osalisriikide nimekirja leiate aadressilt ARK kodulehelt aadressilt http://www.ark.ee/atp/?id=34674. Teie poolt nimetatud Tai Kuningriik ning Indoneesia Vabariik kuuluvad sellesse nimekirja. Rahvusvaheline juhiluba on sisuliselt siseriikliku juhiloa tõlge erinevatesse keeltesse. See kehtib ainult koos siseriikliku juhiloaga ja võib osutuda osalisriikides vajalikuks. Riigilõiv rahvusvahelise juhiloa väljastamisel on 380.- krooni.

ARK –l puudub informatsioon, milline on tegelik olukord erinevates osalisriikides ehk kas riigid täidavad endale konventsioonis võetud kohustusi.

Seega IDP-d ilmselt ise tegema ei hakka vaid vaidlen natuke, viitan marx'i soovitusele ja siis lepin milleski kokku :)

Reegel - :) ära küsi teed tee ääres seisvalt politseilt kuna peale lahket viitamist õige suuna kohta küsitakse koheselt rahvusvahelist luba mida ma ei viicinud eelnevalt teha. Samas saime hoiatuse kuna ise tulime küsima, mitte nemad ei peatanud meid kinni. :) Autot rentides ütles rendifirma boss, et tavapäraselt jäävad politseid rahule min 20 000 ruupiaga (20 kr) ja nii endal kui ka temal lihtsam. Kes see ikka viitsib oma reisi tüütute politseidega vaieldes rikkuda kui niigi on aeg limiteeritud. Tegelikult on kõik kohalikud (ning igasugused ametnikud) väga lahked ning ise normaalset käidudes vastatakse samaga. Loomulikult oleks viisakas eelnevalt mõningad sõnad kohalikus keeles selgeks õppida.