Peterburi

Kuidas oleks kõige parem Peterburi minna? Kui keegi ehk viitsib pikemalt seletada.

Kõige lihtsam ja kiirem on Estonian Airi otselend. Kõige tülikam on Eurolinesi standardbuss, mugavam ja kiirem on nende LuxExpress. Variant on ka laevaga Helsinkisse ning sealt kiirrongiga.

Hiljaaegu sai Peterburis käidud, täpsemalt Pulkovo lennujaamas et sealtkaudu Transaeroga Taisse lennata - eeliseks soodne hind, suur lennuk ja õhtune otselend 2 korda nädalas, imekspandavalt ei olnud seal võimalik alkoholi isegi osta (välja arvatud bisness-klassis, kus drinki siiski pakuti)ja seltskond lennukis oli rahulik ja päris normaalne. Eurolines on suht aeganõudev ja tagasitulles hilines bussi väljumine mõnegi hea tunni. Riia kaudu peaks Peterburgi olema palju rohkem lennuühendusi kui Tallinnast. Pulkovo taksomaffia annab kodumaisele igal juhul silmad ette, lennujaama ukse ees küsiti näiteks 50 eurot 5-minutilise taksosõidu eest, mis polevatki veel absoluutne maksimum ning ka "ametliku" takso hinnad algavad vähemalt tuhandest rublast. Kordi odavam on kasutada lennujaamast linna jõudmiseks bussi ja metrood, mille abil saab linnas päris kiiresti ringi liikuda. Lennujaamas paistis olevat ka mitmekorruseline parkla, mis kohalike arvates pidavat olema suht turvaline, 300 rubla ööpäev.

Vaatasin, et sellised odavad bussib sinna lähevad (mai kuu hindadega vähemalt): PTK (kestvus) 8:30 h 380.00 EEK Eurolines Baltic 9:15/8:30/8:15h 390.00 EEK Sebe 8:31 h 400.00 EEK Lux Express 7:30/8:5 h 450.00 EEK ning siis see "Lux Express Specia" mis on siis 750 Eek & 7 tundi. To peaks see väike buss olema vist.

Nagu aru saanud olen neist bussidest see Lux Express hinna & mugavuse poolest oleks kõige mõistlikum?

Ega laevaga siit alla 1000 eegu edasi tagasi ei saaks ega mingit muud pidi niipalju kui vaadanud olen. Viisa kõige odavam Tallinnast on ka vist endiselt 340 eek?

Viisa hind oleneb sellest, mis tüüpi viisa sa endale teed. Nt sugulaste matmispaiga külastuseks saad viisa tasuta. Kus seda 340 EEK viisa tehakse? Saatkonna andmetel on tavaviisa 550, kiirviisa 1100.

Kui kiirus on oluline ja rahast kahju pole, lenda siiski lennukiga. Pulkovo taksomaffiat annab pikalt saata küll, vähemalt paar aastat tagasi andis.

Minu isiklik järgmine eelistus oleks rong (liikumisvabaduse tõttu selles), aga nagu vist tead, on sellega hetkel Eestist otse mineku mõttes nirusti.

Siis liinibuss, neid vast miilits ega kurjategijad tülitama ei hakka. Ma küll ei mäleta, kus see bussijaam tsentrumi mõttes täpselt on, aga igal juhul lähemal kui lennujaam.

Ja kui teravaid elamusi otsid, siis mine oma autoga või hääleta.

Inimeste soovid ja maailmavaated on erinevaid ja seetõttu universaalse soovituse jagamine raske.