Phuket/Tai 2023 jaanuar beebiga

Tere, Tripikad!

Läheme jaanuaris 5-kuuse beebiga esimest korda kaheks nädalaks Taisse (Phuket, täpsemalt Khao Lak). Phuketi enda kohta on siin palju materjali, millega olen tutvunud (phuket.ee samamoodi), samuti olen leidnud ka häid soovitusi beebiga reisimiseks (nt Elustilistilt), aga mõned küsimused ikka närivad, vb ka lihtsalt ärevusest.

Peamiselt tahaks teada, kuidas seal praegu olukord on -- eriti seoses COVID-iga (natuke hirmutab see, et Hiina piirid avas). Oleme reisi planeerinud selliselt, et inimrohketesse kohtadesse praktiliselt ei satu (kui välja arvata Bangkoki ja Phuketi lennujaam). Kas neis õnnestub suuri rahvahulki vältida? Meil on Finnairiga lend Bangkokki ja sealt kohe edasi Phuketile (1h 50 lendude vahel), seal vahel ilmselt kõige stressirohkem on passikontrolli läbimine?

Phuketi lennujaamast on meil transfeer otse hotelli (ning pärast ka kuurortist lennujaama), siis veedame küll öö Bangkokis, samuti transfeeriga hotelli ja hommikul lennujaama.

Khao Lakis kohapeal tahame nautida vaikset ja rahulikku puhkust ja eriti palju rännata pole plaanis, ainult kohalikult. Beebiga rolleri selga ei istu, seega oleme plaaninud liigelda taksoga -- phuket.ee pakub ka mingeid rendivõimalusi, aga me tahaks külastada põhimõtteliselt ainult väga lähedalasuvaid kohti (Lam Ru park, Coconut Beach, Bang Niang jne), siis vist pole väga mõistlik ise sõita? Päevatrippidest on silma jäänud Surin Islands ja James Bond Island, kas need on beebiga tehtavad?

Küsimus ka kohaliku arstiabi osas - saan aru, et inglisekeelsed on need "premium" ja "international" haiglad, nt Phuket International Hospital -- kui midagi juhtub, tuleks neisse pöörduda? Muidu meile kõige lähem on Takuapa.

Aitäh juba ette abi eest!

Vabandankui mitte päris teemaasse,Ootamatult tuleb puhkus jaanuari lõppu.Oleme Phuketil 2 korda käinud.Kuidas sinna soodsamalt saaks,kui üldse?

0
2

kas tõesti Surin saari mõtlete Similani saared on Khao Lakile lähemal ja oleneb beebist muidugi kuidas selliseid trippe vastu peab üsna väsitavad ning kindlasti ei soovita temaga long boati või kiirkaatrit. Vahemaade osas väike soovitus, kui varem käinud pole, siis kui vaatate et pole palju arvestage sõiduks ajakulu topelt.

2
1

Ma ise soovitaks kui lapsega puhkusele hoopis koh lanta saart khao laki asemel saab, palju pere sõbralikum ja mõnusama vaibiga, phuketi saarel lennujaama vastas siriniti Nat Park ümbruses oleks usun isegi rahulikum, khao lak ma ei tea kui beebi sõbralik spot see on, need saared surim ja similan saared on üsna kaugel khao laki st võib üsna väsitav tripp olla.

2
0

Kuidas mõista "beebi sõbralik"!?

2
0

Olen olnud nii Khao Lakis kui ka Nai Yangis kus asub siis see Sirinat looduspark ja mõlemad on rahulikumad kohad ilusate pikkade liivarandadega. Nai Yang on lennujaama piirkond ja eelis siis see, et ei pea pikalt enam majutuskohta sõitma, majutuse hinnad on ka soodsamad. Beebisõbralik on kogu Tai vist.

1
1

Läksime 2 kuuse beebiga aastaks Taisse, ja läks kõik ideaalselt. Sõitsime Longtail paadiga, käisime iga 3 kuu tagant Birmas (Myanmar) viisat pikendamas. Elu parim otsus. Kui laps on ise rahulik, siis saab kõik asjad ära vaadata ja ära teha.

2
1
Lennupakkumised
Reisikaaslased